This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX WG-3 ja PENTAX WG-3 GPS

PENTAX RICOH IMAGING FRANCE S.A.S. annab uhkusega teada, et peagi jõuavad müügile PENTAX WG-3 ja PENTAX WG-3 GPS digikompaktkaamerad. Need mudelid on PENTAXi veekindlate kaamerate hulgas parima vee- ja löögikindlusega, varustatud valgusjõulise suumobjektiivi ja pildistabilisaatoriga ning sobivad pildistamiseks nii maal kui vees.

Usaldusväärse ja vastupidava PENTAX WG seeria tippmudelid pakuvad parimat veekindlust (14 meetrit) ja löögikindlust (kukkumine 2 meetri kõrguselt). Kaamerad on varustatud hiljuti väljatöötatud valgusjõulise neljakordse suumiga objektiiviga (maksimaalne ava f/2.0 lainurga puhul), tundliku tagant valgustatud CMOS pildisensori ja uue põlvkonna pilditöötlusprotsessoriga. Kaamerad lubavad jäädvustada kõrge kvaliteedi ja minimaalse mürasusega pilte ka vees, öösel ja nõrgalt valgustatud siseruumides. Lisaks on mõlemad mudelid külmakindlad kuni  –10°C, varustatud pildistabilisaatori, Full HD videosalvestuse (1920 × 1080 pikslit) ja laia 3-tollise LCD ekraaniga. WG-3 ja WG-3 GPS toimivad erinevates keerukates oludes usaldusväärselt ja briljantselt

PENTAX WG-3 GPS mudel on varustatud GPS funktsioonidega, võimaldades salvestada asukoha andmed piltidele ja reisi logisse. Kaamera suudab näidata õhurõhku/kõrgust/sügavust ja digitaalset kompassi ning on laetav ilma juhtmeteta.

Peamised omadused

1. Vastupidav konstruktsioon pildistamiseks kuni 14 meetri sügavuses vees
PENTAX on täiustanud kaamera kere veekindlust ning WG-3 ja WG-3 GPS abil saab pildistada kuni 14 meetri sügavuses vees kuni kaks tundi järjest (ekvivalendina IPX8 või JIS Class 8 veekindlus). Need kaamerad on ka äärmiselt löögikindlad (kuni 2 meetri kõrguselt)*, tolmukindlad**, külmakindlad (kuni -10°C)*** ja muljumiskindlad (kuni 100 kgf)****. Need omadused teevad WG-3 ja WG-3 GPS kaamerast ideaalse töövahendi karmides, nõudlikes tingimustes.
* Mõõdetud PENTAXi standardite järgi (2 meetri kõrguselt 5 cm paksusele vineerplaadile), vastab MIL-Standard 810F meetodile 516.5-Shock.
** Mõõdetud PENTAXi standardite järgi, IPX6 või JIS Class 6 ekvivalent.
*** Mõõdetud PENTAXi standardite järgi. Kaamera toimis stabiilselt ka -10°C temperatuuri korral.
**** Mõõdetud PENTAXi standardite järgi. Kaamerale rakendatakse jõudu kuni 100 kgf ning kaamera toimib normaalselt.

2. 25mm lainurga ja f/2.0 avaga 4× optilise suumiga objektiiv
Äsja väljatöötatud suumobjektiivil on maksimaalne ava f/2.0, mis teeb võimalikuks eredate ja selgete, minimaalse mürasusega piltide jäädvustamise ka hämaras valguses ja vee all. Neljakordne suum (35mm kaamera ekvivalendina 25 - 100mm) on mitmekülgselt sobiv erinevateks rakendusteks alates lilleõite lähedalt pildistamisest kuni maastikupiltideni. Kaamera intelligentse suumi funktsioon suurendab suumi ulatust kuni 28,8×, katab seega umbes 720mm objektiivi vaatevälja (35mm ekvivalendina) ja lubab kasutada võimsat suurendust kaotamata seejuures pildikvaliteedis.

3. Kõrge sooritusvõimega tagantvalgustatud CMOS pildisensor
WG-3 ja WG-3 GPS  on varustatud uusima tagantvalgustatud CMOS pildisensoriga, mille mürasus kõrgema tundlikkusega pildistamisel on oluliselt madalam. ISO 6400 kõrgeima tundlikkuse, 16 efektiivse megapiksli ja uue pildiprotsessori kombinatsioon jäädvustab kvaliteetseid kõrge lahutusvõimega pilte. Uued mudelid on varustatud ka uuendusliku Handheld Night Snap programmiga, mis jäädvustab samast stseenist automaatselt neli kaadrit ning annab tulemuseks ühe, värinavaba liitpildi.

4. Värinastabilisaator - teravad pildid
WG-3 ja WG-3 GPS varustusse kuulub duaalne pildistabilisaator, mis koosneb pildisensori nihutamisel põhinevast SR (Shake Reduction) mehhanismist ja Digital SR režiimist. See kombinatsioon kompenseerib efektiivselt kaamera värina mõju pildi teravusele olukordades, kus värin pildi rikkuda võib (näiteks hämaralt valgustatud siseruumides, päikeseloojangul või õhtul).

5. Kuue LED makrotulega digitaalne mikroskoop
WG-3 ja WG-3 GPS objektiivi ümber paigutatud kuus LED makrotuld pakuvad eredamat ja ühtlasemat valgustust Digital Microscope programmis*. Tänu makrotuledele on ekraanil selgelt näha sellised objektid ja nüansid, mis palja silmaga vaadates tavaliselt märkamatuks jäävad. Uuendatud funktsioon tõstab LED makrotulede eredust võtte hetkeks, aidates sellega jäädvustada teravamaid pilte. Lisaks aitavad LED tuled kasutajat autoportree jäädvustamisel, andes infot näo asukoha kohta kaadris. LED tulesid saab pimedas ka taskulambina kasutada.
* Digital Microscope programmis on pildi pikslite arvuks fikseeritud 2 megapikslit (16:9 külgede suhtega).

6. Full HD videosalvestus
WG-3 ja WG-3 GPS salvestavad H.264 vormingus Full HD videolõike, mis jäädvustatakse mõõdus 1920 × 1080 pikslit kaadrisagedusega 30 kaadrit sekundis. Kaameral on ka kiirvideo programm*, mis võimaldab näiteks jäädvustatud liikumist aegluubis esitada. Heliga Full HD videolõikude nautimiseks televiisoris on kaameral micro-HDMI (Type D) pesa.
* Selles programmis salvestatakse video fikseeritult HD mõõdus (1280 × 720 pikslit).

7. Suur 3-tolline LCD ekraan
Need WG seeria mudelid on varustatud suure, kõrge lahutusvõimega 3-tollise LCD ekraaniga, millel on 460 000 pildipunkti ja 16:9 külgede suhe. Ekraanile kantud AR (Anti-Reflection) kate vähendab tüütuid peegeldusi ja helke ning tagab terava ja selge pildi ka päikesevalguses. Kuna ekraani vaatenurk on 170° nii horisontaalis kui ka vertikaalis, saab kaamerat mugavalt kasutada ka madala või kõrge võttepunkti korral.

8. Arenenud GPS funktsioon ja õhurõhu/kõrguse/sügavuse näit (ainult WG-3 GPS)
WG-3 GPS on varustatud keeruka GPS mooduliga, mis lisab pildi infosse koordinaadid, salvestab automaatselt reisi logi ja seadistab kaamera kella. Kaamerasse on integreeritud ka rõhusensor ja digitaalne kompass. Nende abil saab kasutaja jälgida õhurõhku, kõrgust merepinnast/sügavust vee all ja pildistamise suunda. Mainitud andmed salvestatakse ka pildifaili infosse.
* Pildistamisel jäädvustatud asukoha andmeid saab vaadata kaasasoleva tarkvara abil (ainult Windows versioonis).

9. Traadita akulaadimine (ainult WG-3 GPS)
WG-3 GPS ühildub traadita Qi laadimissüsteemiga (induktiivne vool). Aku laadimiseks tuleb kaamera asetada Qi-ühilduvale kaubanduses müüdavale laadijale. Kuna sellise laadimissüsteemi puhul ei ole veekindlate tihenditega akupesa katet tarvis avada ja sulgeda, vähenevad olulisel määral liiva, vee ja mustuse tihendi vahele sattumise riskid.

10. Muud omadused
I.        Väike lisaekraan esipaneelil, mis näitab aega, õhurõhku ja kõrgust (ainult WG-3 GPS)
II.        Kaks distantspäästiku vastuvõtjat (kaamera ees ja taga) signaali paremaks vastuvõtmiseks
III.        Digitaalne lood kaamera kaldenurga kontrollimiseks
IV.        Auto Picture automaatrežiim, mis valib sobivaima programmi 16 erineva hulgast
V.        Digital Wide režiim, mis moodustab kahest kaadrist ühe laia vaatenurgaga liitpildi (vastab 35mm kaamera ekvivalendina 19mm lainurkobjektiivile)
VI.        Kaasas karabiinrihm kaamera kinnitamiseks seljakoti või varustuse külge
VII.       12 digitaalfiltrit
VIII.      Kaameraga on kaasas piltide vaatamise, töötlemise ja haldamise tarkvara: MediaImpression 3.6.2LE (Windowsi versioon ühildub Windows 8 operatsioonisüsteemiga) ja MediaImpression 2.2LE (Macintosh versioon ühildub Mac OS X 10.8 operatsioonisüsteemiga).
IX.        Kaameras saab kasutada Eye-Fi traadita võrguga SD mälukaarte.

♦ Windows on Microsoft Corporationi registreeritud kaubamärk Ameerika Ühendriikides ja teistes maades.
♦ See toode toetab PRINT Image Matching III protokolli.
Copyright 2001 Seiko Epson Corporation. Kõik õigused kaitstud.
Print Image Matching on Seiko Epson Corporation kaubamärk.
PRINT Image Matching logo on Seiko Epson Corporation kaubamärk.
♦ Mac OS on Apple Inc., registreeritud kaubamärk Ameerika Ühendriikides ja teistes maades.
♦ HDMI, HDMI Logo ja High-Definition Multimedia Interface on HDMI Licensing LLC kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
♦ Google, Google Earth, Google map ja logo on Google Inc. registreeritud kaubamärgid või kaubamärgid.
♦ Kõik muud brändi- ja tootenimed on vastavate ettevõtete kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
♦ Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

üles