This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

Uued välikaamerad WG-4 ja WG-4 GPS

RICOH IMAGING COMPANY, LTD. annab teada, et toob müügile RICOH WG-4 ja RICOH WG-4 GPS digikompaktid. Tegemist on tunnustatud WG tooteseeria tippmudelitega, mis on äärmiselt vee- ja löögikindlad ning pakuvad kvaliteetset pildistamist välitingimustes ja vees.

 

WG-4 ja WG-4 GPS on eeskujulikult veekindlad (kuni 14 meetri sügavusel vee all) ja kukkumiskindlad kuni kahe meetri kõrguselt. Kaamerad pärivad eelkäijate libisemiskindla disaini ning lisavad valikusse uusi värvitoone, mis on looduses kergemini märgatavad. Lisaks on kaamerad varustatud valgusjõulise neljakordse suumiga objektiiviga (maksimaalne ava f/2.0 lainurga puhul) ja tundliku tagantvalgustatud CMOS pildisensoriga, mis jäädvustab kvaliteetseid, madala mürasusega pilte ka vees, öösel ja spordivõistlustel siseruumides. Kaamerat on mitmekülgselt uuendatud ja täiustatud, et tagada muuhulgas kiirem autofookuse töö, parem pildikvaliteet vee all jäädvustades ning lisandunud on USER režiim kasutaja meelepäraste pildistusseadistuste salvestamiseks. Välitingimustes pildistamise lihtsustamiseks on saadaval hulk eraldi müüdavaid tarvikuid. Näiteks pakutakse kleebitavat kaamerakinnitust ja leistangi külge käivat kaamerakinnitust, mis lubavad jäädvustada põnevaid videolõike kasutades pildistabilisaatorit ja Full HD videosalvestust (1920 × 1080 pikslit).

RICOH WG-4 GPS mudel on varustatud GPS mooduliga, mis salvestab koordinaadid ja reisilogi tehtud piltidesse ning pakub lisaks muid GPS-ga seotud funktsioone nagu õhurõhk/kõrgus/sügavus ja digitaalne kompass.

Peamised omadused

Vastupidav konstruktsioon pildistamiseks kuni 14 meetri sügavuses vees kuni 2 tundi järjest

Täielik veekindlus lubab WG-4 ja WG-4 GPS abil pildistada kuni 14 meetri sügavuses vees kuni kaks tundi järjest (ekvivalendina IPX8 või JIS Class 8). Lisaks on kaamerad löögikindlad kukkumise eest kuni kahe meetri kõrguselt, *tolmukindlad (ekvivalendina IPX6 või JIS Class 6), ** külmakindlad kuni -10°C,** ja purunemiskindlad kuni 100kg jõu suhtes.** Need omadused muudavad kaamera usaldusväärseks kaaslaseks välitingimustes.
* Mõõdetud RICOH IMAGING testimise standardite järgi (2 meetri kõrguselt 5 cm paksusele vineerile), vastab Method 516.5-Shock meetodile MIL-Standard 810F testis.
** Mõõdetud RICOH IMAGING testistandardite järgi.

Valgusjõuline suumobjektiiv ja uusimad pilditöötlustehnoloogiad eeskujuliku pildikvaliteedi tagamiseks

Kõrge sooritusvõimega optiline suumobjektiiv on maksimaalse f/2.0 avaga (lainurk), et jäädvustada selgeid, minimaalse mürasusega pilte ka hämaras. Neljakordne suum katab 35mm kaamera ekvivalendina 25-100mm fookuskaugused ning on sobib erinevateks olukordadeks alates makrovõtetest kuni kaugete maastikeni. Uuendatud AF algoritm tagab oluliselt kiirema autofookuse töö lähivõtetel. Veealustes võtterežiimides toimub automaatne pildiandmetest lähtuv värvide ja kontrastsuse optimeerimine: punased varjundid, mis tavaliselt vee all jäädvustades kaotsi lähvad, on võimendatud ning vees esinev kontrastsuse kadu saab kompenseeritud. Tulemuseks on teravamad, selgemad pildid.

Põhjalik pildistusrežiimide valik

Lisaks esmakordselt WG seerias kasutusel olevatele USER ja säriajaprioriteediga režiimidele pakuvad WG-4 ja WG-4 GPS võimalust kasutada kokku 29 erinevat pildistusrežiimi. Säriajaprioriteediga režiimis valib kaamera optimaalse särituse tagamiseks automaatselt ava ja ISO tundlikkuse lähtudes kasutaja poolt valitud säriajast. USER režiimis saab kasutaja pildistada eelsalvestatud isiklike seadistustega. Lisaks valib Auto Picture programm automaatselt 16 erineva stseeniprorgrammi hulgast sobivaima. Lai pildistusprogrammide valik tähendab, et pildistaja leiab alati parima programmi iga objekti ja olukorra jäädvustamiseks.

Kõrge sooritusvõimega tagantvalgustatud CMOS pildisensor

WG-4 ja WG-4 GPS on varustatud tipptasemel tagantvalgustatud CMOS pildisensoriga. Sensori eripäradeks on kõrge tundlikkus, madal mürasus ja kiire pildiandmete lugemine. Kõrge sooritusvõimega pildiprotsessor tagab ISO 6400 tundlikkuse ja 16 megapikslise eraldusvõime. Lisaks pakuvad need mudelid arenenud pilditöötlusfunktsioone, tagades teravad, selged ja kõrge lahutusvõimega pildid. Lisaks on kaamerad selline öövõtterežiim, mis jäädvustab ühest stseenist mitu kaadrit ja kombineerib neist ühe värinavaba liitpildi.

Pildistabilisaator teravate piltide saamiseks

WG-4 ja WG-4 GPS stabiliseerimissüsteem kombineerib endas sensori nihutamisel põhineva SR (Shake Reduction) mehhanismi ja digitaalse SR režiimi. Tulemusena vähendab kaamera kätevärina mõju efektiivselt ning seda ka sellistes oludes, kus kaamera värisemine võib pildi rikkuda (nõrgalt valgustatud kohad, päikeseloojangu jäädvustamine jne).

Kuus makrotuld lähivõtete lihtsustamiseks

WG-4 ja WG-4 GPS objektiivi ümber olevad kuus LED makrotuld pakuvad eredamat ja ühtlasemat valgustust Digital Microscope programmis***. Tänu makrotuledele on ekraanil selgelt näha sellised objektid ja nüansid, mis palja silmaga vaadates tavaliselt märkamatuks jäävad. Funktsioon tõstab LED makrotulede eredust võtte hetkeks, aidates sellega jäädvustada teravamaid pilte. Lisaks aitavad LED tuled kasutajat autoportree jäädvustamisel, andes infot näo asukoha kohta kaadris. LED tulesid saab pimedas ka taskulambina kasutada.
*** Digital Microscope programmis on pildi pikslite arvuks fikseeritud 2 megapikslit (16:9 külgede suhtega).

Full HD videosalvestus

WG-4 ja WG-4 GPS salvestavad H.264 vormingus Full HD videolõike, mis jäädvustatakse mõõdus 1920 × 1080 pikslit kaadrisagedusega 30 kaadrit sekundis. Kaameral on ka kiirvideo programm****, mis võimaldab näiteks jäädvustatud liikumist aegluubis esitada. Heliga Full HD videolõikude nautimiseks televiisoris on kaameral micro-HDMI (Type D) pesa.
**** Selles programmis salvestatakse video fikseeritult HD mõõdus (1280 × 720 pikslit).

Suur 3-tolline LCD ekraan

Need WG seeria mudelid on varustatud suure, kõrge lahutusvõimega 3-tollise LCD ekraaniga, millel on 460 000 pildipunkti ja 16:9 külgede suhe. Ekraanile kantud AR (Anti-Reflection) kate vähendab tüütuid peegeldusi ja helke ning tagab terava ja selge pildi ka päikesevalguses. Kuna ekraani vaatenurk on 170° nii horisontaalis kui ka vertikaalis, saab kaamerat mugavalt kasutada ka madala või kõrge võttepunkti korral.

GPS funktsioon ja õhurõhu/kõrguse/sügavuse näit (ainult WG-4 GPS)

WG-4 GPS on varustatud keeruka GPS mooduliga, mis lisab pildi infosse koordinaadid, salvestab automaatselt reisi logi ja seadistab kaamera kella. Kaamerasse on integreeritud ka rõhusensor ja digitaalne kompass. Nende abil saab kasutaja jälgida õhurõhku, kõrgust merepinnast/sügavust vee all ja pildistamise suunda. Mainitud andmed salvestatakse ka pildifaili infosse.

Muud omadused

  • Väike lisaekraan esipaneelil, mis näitab aega, õhurõhku ja kõrgust (ainult WG-4 GPS)

  • Kaks distantspäästiku vastuvõtjat (kaamera ees ja taga) signaali paremaks vastuvõtmiseks

  • Digitaalne lood kaamera kaldenurga kontrollimiseks

  • Kaasas karabiinrihm kaamera kinnitamiseks seljakoti või varustuse külge

  • 12 digitaalfiltrit

  • Kaameras saab kasutada Eye-Fi traadita võrguga SD mälukaarte.

Allalaadimine
mov Kayak_WG Accessory video 354.4 MiB
mov Snow_WG accessory video 277.0 MiB
üles