This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX X-5

Peamised omadused

1. Mitmekülgne 26× suumobjektiiv
PENTAX X-5 kompaktses ja lihtsasti kaasaskantavas korpuses on oma koha leidnud võimas 26× optilise suurendusega objektiiv, mille fookuskauguste ulatus algab 22,3 mm lainurgast ning ulatub kuni 580 mm super-teleni (35 mm kaamera ekvivalendina). 1 cm makrorežiim lubab fotograafil jäädvustada muljetavaldavaid lähivõtteid väikestest objektidest vaid sentimeetri kauguselt. Kaamera on varustatud ka intelligentse suumi funktsiooniga, mis võimaldab saavutada objektiivi suumiks 187,2× (kuni 4174 mm - 35 mm kaamera ekvivalendina) ja seda ilma kadudeta pildikvaliteedis.

2. Tagantvalgustatud CMOS pildisensor – optimaalne pildikvaliteet ka kõrge tundlikkusega pildistamisel
X-5 südames on tagantvalgustatud CMOS pildisensor, mille 16 efektiivset megapikslit ja tipptundlikkus kuni ISO 6400 tagavad madala mürasuse ja kõrge kvaliteediga pildid. Super Resolution tehnoloogiaga varustatud tipptasemel pildiprotsessor aitab jäädvustada selgeid, teravate detailidega pilte. Lisaks aitab unikaalne öövõtterežiim jäädvustada fotograafil teravaid pilte ka öisel ajal, kombineerides mitu samaaegselt pildistatud kaadrit automaatselt üheks liitpildiks.

3. Pildistabilisaator – teravamad pildid
X-5 kombineeritud pildistabilisaator kasutab PENTAXi poolt väljatöötatud SR (Shake Reduction) sensori nihutamise mehhanismi  ja digitaalset SR režiimi, kompenseerides sellega efektiivselt kaamera värina mõju pildi teravusele. See hübriidne süsteem tagab teravad kaadrit ka keerukates oludes nagu pika fookuskauguse kasutamisel ja hämaras pildistamisel.

4. Suur kallutatav LCD ekraan
X-5 on varustatud suure 3-tollise kõrge lahutusvõimega LCD ekraaniga, millel on 460 tuhat pildipunkti. Ekraani kallutusmehhanism võimaldab seda üles ja alla kallutada ning selliselt parima vaatenurga valida. Selge LCD ekraan lihtsustab ka tehtud piltide kvaliteedi kontrollimist ja menüüde kiiret ja vigadeta seadistamist.

5. Elektrooniline pildiotsija – selge nähtavus ka eredas päikesevalguses
X-5 sisaldab ka elektroonilist pildiotsijat, mis on käepärane eredas vastuvalguses pildistamisel või kui fotograaf soobiv kaamerat kindlamalt paigal hoida. Selle dioptrit on võimalik reguleerida, et tagada nii pildistatava kui ka ekraaninäitude selge nähtavuse ja vähendades silmade koormust pikemate pildisessioonide ajal.

6. Full HD videosalvestus
X-5 salvestab Full HD videot H.264 vormingus, võimaldades kasutajal jäädvustada kõrge kvaliteediga videolõike (1920 × 1080 pikslit, külgede suhe 16:9) kaadrisagedusega 30 kaadrit/sek. Kaamera korpusel on ka micro HDMI pesa (tüüp D), mille kaudu saab kvaliteetset videopilti suurel ekraanil nautida.

7. Vooluallikas: hea saadavusega AA patareid
Kuna X-5 kasutab oma toiteks nelja AA mõõdus patareid, pole patareide pärast tarvis muretseda isegi reisil olles, sest need on praktiliselt kõikjal maailmas kergelt saadaval. Tänu energiasäästlikule disainile suudab X-5 värskete leelispatareidega pildistada umbes 330 kaadrit*. Seega pole patareisid tarvis sageli vahetada, mis on eriti oluline pildistamisel tähtsates situatsioonides.
* Mõõdetud CIPA standardile vastava testi käigus.

8. Kasutajasõbralik automaatrežiim
X-5 funktsioonide hulka kuulub ka PENTAXi poolt väljatöötatud Auto Picture automaatrežiim, mis hindab pildistatavat stseeni ja valib automaatselt sobivaima pildiprogrammi 16 erineva hulgast (sealhulgas Maastik, Portree, Küünlavalgus ja Lemmikloom). Kaamera on varustatud ka Auto Macro funktsiooniga, mis lähedal asuva objekti puhul aktiveerib automaatselt makroteravustamise.

9. Režiimiketas – sobiva pildiprogrammi kiire valimine
X-5 režiimiketas laseb kasutajal valida sobiva pildiprogrammi kiirelt ja liigsete pingutusteta ning seda 10 erineva programmi hulgast. Selleks pole tarvis menüüdki avada.

10. Muud omadused
• Kaugjuhtimine eraldi müüdava PENTAX distantspäästikuga
• Kiire sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis, kuni 30 kaadrit järjest
• 12 digitaalfiltrit loominguliste efektide lisamiseks tehtud piltidele
• Valik loomingulisi pilditöötlusvahendeid, sealhulgas pildi venitamise filter, väikeste nägude filter ja kollaaži funktsioon
• Võimalus kasutada pildistamisel kolme erinevat külgede suhet (4:3, 16:9 ja 1:1) spetsiifilisteks rakendusteks
• Kaasas piltide vaatamise, töötlemise ja haldamise tarkvara: MediaImpression 3.5 for PENTAX (Windows versioon toetab Windows 7) ja MediaImpression 2.1 for PENTAX (Macintosh versioon toetab Mac OS X 10.7)
• Ühildub Eye-Fi (WiFi) SD mälukaartidega.

PENTAX X-5 ilmub müügile 2012. aasta septembri lõpus.

üles