This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX Q10

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD. teatab, et peagi jõuab müügile PENTAX Q10 vahetatavate objektiividega digikaamera. Tegemist on mudeliga, mis võimaldab kasutada kõiki vahetatavate objektiividega kaamera omadusi ja eeliseid ülikompaktses ning –kerges korpuses.
PENTAX Q10 töötati välja populaarse PENTAX Q (august 2011) baasil. Kaamera võimaldab kõigil nautida muretut ja kvaliteetset digipeegelkaamera kvaliteediga fotograafiat. Uus CMOS pildisensor ja uuendatud algoritmid annavad Q10 kaamerale märksa parema sooritusvõime, kvaliteetsemad pildid ja kiirema autofookuse. Kaameras on säilinud eelkäija loomingulised funktsioonid nagu uduse taustaefekti juhtimine ja Smart Effect töötlusvahendid. Kuigi kaamera väline disain sarnaneb eelkäijale, on Q10 korpuse disainis mitmeid uuendusi. Üks neist on käepide, mis tagab kaamera kindlama käespüsimise käsitsemise hõlbustamiseks.
* Seisuga 31. august 2012, vahetatavate objektiividega digikaamerate hulgas (põhineb PENTAXi uurimusel).

Peamised omadused

 1. Vahetatavate objektiividega digitaalse süsteemi erandlik pildikvaliteet
  PENTAX Q10 kaameras on kasutusel hiljuti disainitud tagantvalgustatud CMOS pildisensor, millel on eeskujulikult madal mürarus ja kõrge tundlikkus. 12,4 efektiivse megapikslit ja ISO 6400 tipptundlikkuseaga Q10 jäädvustab kõrge lahutusvõime ja ühtlaste üleminekutega pilte. PENTAXi pikaajaliste, digipeegelkaamerate loomisest saadud kogemuste, võimsa pildiprotsessori ja eksklusiivsete Q-bajonetiga objektiivide kombinatsioon tähendab selgeid, kõrge kontrastsuse ja teravate detailidega pilte. Kuna mürasus on minimaalne, saab fotograaf muretult kasutada täit tundlikkuse ulatust ISO 100 kuni ISO 6400. Samuti on võimalik kasutada HDR (High Dynamic Range) funktsiooni, mis loob mitmest kaadrist ühe, laia dünaamilise ulatusega liitpildi, milles puuduvad mustad alasäris ja valged ülesäris alad.
   
 2. Parendatud AF süsteem
  Uus pildisensor ja uuendatud AF algoritm tähendavad, et PENTAX Q10 autofookuse töö on palju kiirem ja seda ka hämarates valgusoludes või teleobjektiivi kasutamisel. Kaamera kerel on ka AF abivalgus, mis optimeerib teravustamise täpsust hämaras. Näotuvastuse funktsioon leiab automaatselt kuni 12 nägu ja tagab peamise pildistatava teravuse.
   
 3. Efektiketas loominguliste efektide lihtsamaks lisamiseks
  Kui omistada kaamera esipaneelil olevale efektikettale Smart Effect funktsioon, on fotograafil võimalik lisada pildile soovitud viimistlusefekt kiirelt ja mugavalt, vaadates seda samal ajal LCD ekraanilt. Kuna efektikettal on neli asendit, saab neile menüü kaudu meelepärased Smart Effect režiimid eelnevalt ära omistada. PENTAX Q10 kohandamiseks kasutaja eelistustega saab sellele kettale omistada ka muid valikuid nagu Custom Image seadistus, digitaalfilter või pildi külgede suhte muutmine.
   
 4. Valik pilditöötlusvahendeid loovuse väljendamiseks
  (1) Custom Image funktsioon erilise viimistluse lisamiseks
  Custom Image funktsioon lisab pildile silmapaistva lõppviimistluse, aidates sellega rõhutada fotograafi loomingulist kavatsust või elavdada konkreetse stseeni miljööd. Kasutajal on võimalik valida üheksa Custom Image režiimi hulgast.

  (2) Digitaalfiltrid kunstipäraste efektide lisamiseks
  Digitaalfiltrite funktsioon võimaldab fotograafil lisada pildile erinevaid visuaalseid efekte ja seda ilma arvuti abita. 19 filtri hulgas on 11 filtrit, mida saab kasutada ka pildistamise ja videosalvestuse ajal. Ülejäänud 8 filtrit on kasutatavad ainult taasesituse käigus. Ühele pildile saab eriliste efektide loomiseks rakendada ka mitmeid filtreid üksteise järel.

  (3) Smart Effect funktsioon – viimistluse juhtimine efektiketta abil
  Kasutades kaamera esipaneelil olevat efektiketast, saab fotograaf kiirelt ja mugavalt lisada pildile soovitud viimistlusefekti, kontrollides seda samal ajal LCD ekraanilt. Üheksa Smart Effect režiimi hulka kuulub Brilliant Color, mis annab kõrge värviküllusega pildi ja Cross Process, mis garanteerib unikaalsete toonidega lõppviimistluse. Kettal on neli asendit, igale asendile saab omistada erineva efekti.
   
 5. Kvaliteetne Full HD videosalvestus
  PENTAX Q10 salvestab H.264 vormingus Full HD videolõike, võimaldades kasutajal jäädvustada kvaliteetseid videolõike (1920 × 1080 pikslit, 30 kaadrit sekundis). Videosalvestuse ajal saab kasutada ka Smart Effect režiime ja muid kaamerasiseseid töötlusvahendeid. Kaamera tagaosas asuva OK nupu abil saab kasutada automaatset teravustamist ka videosalvestuse ajal. Kaamera korpusel on ka micro-HDMI (tüüp D) pesa, mis suudab edastada Full HD videosignaali koos heliga välisesse seadmesse.
  ** Kaadrisagedus võib erineda kui valitud Smart Effect režiim eeldab ebastandardset pilditöötlust.
   
 6. Tausta teravuse juhtimine
  PENTAX Q10 unikaalne bokeh funktsioon lubab kasutajal pildistatavat rohkem esile tuua, hinnates teravustatud objekti ja muude vaateväljas olevate objektide suhtelist kaugust. Kuna see funktsioon lihtsustab peegelkaameratelt pärit kavatsusliku teravustamise võtet, saab ka algaja fotograaf jäädvustada ilusaid pilte, kus taust ja/või esiplaan on fookusest väljas.
   
 7. SR pildistabilisaator
  PENTAX Q10 sisaldab PENTAXi poolt välja töötatud SR (Shake Reduction) pildistabilisaator, mis nihutab liikumissensorilt saadud info alusel automaatselt CMOS pildisensorit. Tulemusena jäädvustab PENTAX Q10 teravaid kaadreid ka nõudlikes valgustingimustes, kus käte värin pildi rikkuda võiks: teleobjektiivi kasutamisel, hämaras ilma välklambita pildistamisel, maastike jäädvustamisel pärast loojangut jne.
   
 8. Lihtsad ja kasutajasõbralikud automaatrežiimid
  PENTAX Q10 on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud Auto Picture automaatrežiimiga, mis valib automaatselt sobivaima pildiprogrammi (näiteks Portree, Maasik ja Makro) ning optimeerib kõik vajalikud parameetrid (säriaeg, avaarv, värvustasakaal, värviküllus, kontrastsus ja teravus). Lisaks on võimalik kasutada 21 stseeniprogrammi, sealhulas Öine Portree, Lemmikloom ja Tagantvalgustatud Siluett. Automaatprogrammid võimaldavad ka kogenematul digifotograafil valida LCD ekraanil sobiva programmi ikoon keeruka stseeni jäädvustamiseks.
   
 9. Usaldusväärsed ja paindlikud särirežiimid
  PENTAX Q10 annab fotograafi käsutusse vahetatavate objektiividega kaamera paindlikkuse ja kõik eelised. Kasutaja eelistuste ja erinevate fotograafiliste vajaduste rahuldamiseks on kaameral neli erinevat särirežiimi: universaalne Programm (P), mis valib automaatselt optimaalseima ava ja säriaja kombinatsiooni; Säriajaprioriteet (Tv) ja Avaprioriteet (Av), mis sobivad konkreetsete loominguliste lahenduste teostamiseks ning särimõõtmisega Manuaalrežiim (M). Režiimide valimine toimub lihtsalt ja kiirelt režiimiketta abil.
   
 10. Kiire sarivõte – umbes viis kaadrit sekundis
  PENTAX Q10 kiire sarivõtte režiim lubab jäädvustada kuni 5 kaadrit (JPEG) korraga maksimaalse kiirusega umbes 5 kaadrit sekundis. See funktsioon on käepärane kiirestiliikuva objekti jäädvustamiseks.
   
 11. Usaldusväärne DRII tolmueemaldus
  PENTAX Q10 DRII (Dust Removal II) mehhanism hoiab ära tüütud tolmutäpid piltidel ka pärast objektiivide välitingimustes vahetamist. Sarnaselt PENTAX K-5 ja 645D digipeegelkaameratele toimub tolmu eemaldamine ülimalt efektiivse ülehelikiirusel toimiva vibratsioonimehhanismi abil, mis raputab pildisensori pinnalt tolmu maha.
   
 12. Integreeritud automaatne välklamp
  PENTAX Q10 korpuses on ka integreeritud automaatne välklamp (juhtarv 7, ISO 200/m). Fotograafil on võimalik kasutada seda vaikimisi asendis või tõsta see üles, mis laiendab välklambi valguse nurka 28 mm objektiivi vaatevälja katmiseks (35 mm ekvivalendina).
   
 13. Muud omadused
  I.    Kõrge lahutusvõime ja laia vaatenurgaga 3-tolline LCD ekraan, millel on umbes 460 tuhat pildipunkti
  II.    Hea aku vastupidavus tänu voolusäästlikele komponentidele
  III.    Distantspäästiku sensorid kaamera esi- ja tagapaneelil
  IV.    HDR režiim eriti laia dünaamilise ulatusega liitpildi jäädvustamiseks kolmest erineva säritusega kaadrist
  V.    TTL särimõõtmine pildisensoriga, multi-segment, keskmestatud ja punktrežiim
  VI.    CTE värvustasakaalu juhtimise režiim, mis võimaldab rõhutada konkreetse stseeni domineerivat värvi, näiteks päikeseloojang
  VII.    Valik erinevaid pildi külgede suhteid (4:3, 3:2, 16:9 ja 1:1) erinevateks rakendusteks
  VIII.    Mitmekordse särituse režiim (kuni üheksa säritust ühes kaadris) koos automaatse särituse kompenseerimisega
  IX.    Intervallvõtte režiim, mis on mugav lahendus maastike ja lillede/taimede jäädvustamiseks püsivast võttepunktist
  X.    Andmekandja: SD, SDHC või SDXC*** mälukaart
  XI.    Kaasas RAW failide ilmutamise tarkvara: SILKY Developer Studio 3 for PENTAX (Ichikawa Soft Laboratory); võimalus ilmutada RAW faile ka kaameras.
  *** Ei ühildu UHS Speed Class kiirustega.


Eraldi müüdav tarvik

Kaamera kott O-CC131
Eksklusiivselt PENTAX Q10 jaoks disainitud kotil on servades kaks rihma aasa, võimaldades kanda kaamerat pildistusvalmis asendis. Kvaliteetne kott kaitseb kaamerat löökide ja kriimude eest ning muudab selle väliselt ka elegantsemaks ja atraktiivsemaks. Saadaval kolmes toonis: must, valge ja punane.

• HDMI, HDMI Logo ja High-Definition Multimedia Interface on HDMI Licensing LLC kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
• Kõik brändi- või tootenimed on nende omanike kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
• Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.
 

Allalaadimine
pdf Q10colors_Specsheet.pdf 1.1 MiB
üles