This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX KP

Uues kompaktses korpuses APS-C mõõdus kõrgtundliku sensoriga digitaalne peegelkaamera

TOKYO, 26. jaanuar 2017-RICOH COMPANY, LTD ja RICOH IMAGING COMPANY, LTD. toovad välja PENTAX KP digitaalse peegelkaamera. Tegemist on kesktaseme mudeliga millel on igapäevaseks kasutamiseks sobiv kompaktne korpus, täielik funktsionaalsus ilusate fotode jäädvustamiseks ja võimalused kaamera töö kohandamiseks.

PENTAX KP on kõrge sooritusvõimega kõrglahutuslik kaamera sobides pildistama nii igapäevaseid võtteid kui ka tõsist tööd nõudlikes ilmastikuoludes. Täiesti uue tehnilise disainiga sisemuses on järgmise põlvkonna CMOS sensor ja võimekas pildiprotsessor. 24,32 efektiivset megapikslit jäädvustavad kõrge lahutuse ja sujuvate üleminekteuga pilte. Kaamera on varustatud pildistabilisaatoriga mis kompenseerib liikumist ulatusega kuni viis säriaja astet. PENTAX KP on usaldusväärne tööriist ka nõudlikes ilmastikuoludes, olles tolmukindel, ilmastikukindel ja külmakindel kuni -10°C. Kaameral on vahetatavad käepidemed mis lubavad seda kohandada vastavalt fotograafi vajadustele ning paindlikult seadistatav juhtpaneel. PENTAX KP tagab paindliku, viivitusteta reaktsiooni erinevates olukordades, olles sellega paljude teadlike pildistajate eelistatud valik.

Peamised omadused

1.24,32 efektiivset megapikslit, ISO 819200 tipptundlikkus
PENTAX KP uue põlvkonna APS-C mõõdus CMOS sensoril on umbes 24,32 efektiivset megapikslit kõrglahutuslike piltide jäädvustamiseks. Sensoril puudub AA filter (anti-aliasing), mis annab prioriteedi lahutusvõimele. Koos kiire pilditöötlussüsteemi ja PRIME IV pildiprotsessoriga jäädvustab KP kõrge lahutusvõime ja peente pooltoonidega kujutisi. Kaamera lubab kasutada ka kõrget tundlikkust kuni ISO 819200 ning jäädvustada kauneid, selgeid pilte kogu tundlikkuse ulatuses.

2.Kompaktne, ilmastikukindel korpus
Pärast kaamera siseehituse põhjalikku läbivaatamist lõid PENTAXi insenerid täiesti uue disaini mis on oluliselt kompaktsem ja õhem kui olemasolevad mudelid. Koos kompaktse ja kerge PENTAX-DA seeria objektiiviga on kaamera suurema vaevata kaasaskantav nii igapäevasteks võteteks kui ka näiteks matkadel või mägironimisel. Kaamera esi-, taga- ja alaosa paneelid on valmistatud kergest kuid tugevast magneesiumsulamist. 67 tihendit kogu korpusel aitavad tagada tolmukindluse ja ilmastikukindluse. Kaamera on külmakindel kuni -10°C. Tänu sellele toimib PENTAX KP usaldusväärselt ka vihmas, tolmuses keskkonnas ja talvel.

3.Kaamera kohandamine
PENTAX KP jaoks on loodud vahetatavate käepidemete süsteem mis lubab kaamerat kiiresti kohdandada sõltuvalt fotograafi eelistustest või kasutatavast objektiivist. Lisaks standardsele käepidemele Grip S saab juurde hankida kaks käepidet (Grip M ja Grip L). Valik kohandusfunktsioone lubavad kaameraga töötamist lihtsustada ja tõhustada. Nende hulka kuuluvad Smart Function kaamera töö kiireks seadistamiseks Fx nupu ja ketaste abil ja juhtpaneeli seadistamine vastavalt fotograafi eelistustele.

4.PENTAXi pildistabilisaator: viieteljeline SR II ja Pixel Shift Resolution süsteem
(1)Integreeritud SR mehhanism
KP on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud SR II (Shake Reduction II) pildistabilisaatoriga, mis stabiliseerib sensori liikumist viiel teljel kasutades mis tahes ühilduvat PENTAX objektiivi. Lisaks tavapärasele värisemisele on see uus süsteem mõeldud kompenseerima ka lähivõttel tekkivat horisontaalset ja vertikaalset värinat ning kaamera kaldumist. Objektiivi integreeritud pildistabilisaatorid seda ei suuda. Stabilisaatori efekti ulatus on kuni viis säriaja astet (vastavalt CIPA standardile, smc PENTAX-DA 18-135mm f/3.5-5.6ED AL[IF] DC WR, f=135mm objektiiviga). See on võrdne PENTAXi lipulaeva omadustega. Isegi kui pildistate kaasavedamisega kaadrit, tuvastab see süsteem automaatselt kaamera liikumissuuna ning juhib SR süsteemi tagades alati parima tulemuse ilma, et oleks vaja režiime vahetada.

(2) Pixel Shift Resolution süsteem
KP on varustatud Pixel Shift Resolution süsteemiga*. Tegemist on uusima super-lahutusvõime tehnoloogiaga mis jäädvustab samast stseenist neli kaadrit nihutades pildisensorit ühe piksli võrra iga kaadri jaoks ning luues neljast kaadrist ühe liitpildi. Võrreldes tavapärase Bayer süsteemiga, mille puhul annab iga piksel ainult ühe värvi andmed, saab selle süsteemi puhul iga piksel kõik värviandmed. Tulemuseks on tavaliste sensoritega võrreldes ülikõrge lahutusvõimega pildid tõepäraste värvide ja peene detailsusega. See süsteem pakub ka uut lülitatavat liikumise korrigeerimise funktsiooni***, mis automaatselt tuvastab liikuva objekti sarivõtte ajal ja muudab selle negatiivsed mõjud kaadrite liitmise ajal minimaalseks.

(3) AA filtri simulaator
Rakendades pildisensorile mikroskoopilist vibratsiooni särituse ajal, suudab KP kaamera AA (anti-aliasing) filtri simulaator*** luua sama muaree vähendamise efekti nagu optiline AA filter. Erinevalt optilisest filtrist, mis loob alati identse tulemuse, lubab see uuenduslik simulaator lisaks efekti sisse ja välja lülitamisele valida ka efekti taseme. See tähendab, et fotograafil on võimalus valida sobiv efekti tase lähtudes pildistustingimustest.
* Selle süsteemi kasutamisel on soovitatav kinnitada kaamera kindlale statiivile. Liikuva objekti jäädvustamisel ei pruugi see kaamera vaateväljas selgelt jäädvustada kas osaliselt või tervikuna.
** Liikumise korrigeerimine ei pruugi olla piisav kui pildistatav liigub teatud suunas ja/või mustris. See funktsioon ei garanteeri liikumise korrektset korrigeerimist kõigi objektide puhul.
*** See funktsioon toimib kõige efektiivsemalt kui säriaeg on 1/1000 sek või pikem. Seda funktsiooni ei saa kombineerida teatud pildistusfunktsioonidega nagu näiteks Pixel Shift Resolution süsteem.

5.Elektroonilise juhtimisega katik säriajaga kuni 1/24000 sekundit
PENTAX KP katik kombineerib endas usaldusväärse mehaanilise katiku mehhanismi (kiireim säriaeg 1/6000 sek) koos elektrooniliselt juhitava katikuga*. Elektroonilise katiku režiim lubab kasutada lühimat säriaega 1/24000 sek koos vähendatud müra ja vibratsiooniga pildistamise hetkel, sobides hästi Live View pildistamisel ja peegli eelpäästmisega töös. Kaamera pildistab sarivõtet kiirusega seitse kaadrit sekundis.
* Elektroonilise katiku režiimis kaamera SR II pildistabilisaator ja AA filtri simulaator ei toimi. Kiire sarivõtte ajal võib pildistatav jäädvustuda moondunult.

6.Peaaegu 100-protsendilise vaateväljaga pildiotsija
PENTAX KP kompaktses korpuses on klaasist prisma mille optika ja vääristused on samad mis kõrgema klassi mudelitel. Praktiliselt 100-protsendiline vaateväli ja 0,95-kordne suurendus tagavad laia ja ereda vaate kogu kaadrist, lihtsustades teravustamist ja kadreerimist.

7.Kiire 27 punktiga autofookus, SAFOX 11 moodul
PENTAX KP teravustamise eest hoolitseb kiire SAFOX 11 faasituvastusega AF sensor. 27 punktist on 25 rist-tüüpi ning paiknevad kaadri keskosas. See tagab täpse teravustamise minimaalse valgustatusega kuni 3 EV. Täiesti uus parandatud algoritm tagab parema autofookuse täpsuse ja kiiruse võrreldes tavapärase SAFOX 11 mooduliga. Kaamera autofookuse töö on ka kohandatav. Näiteks saab valida töörežiime: fookuse prioriteet, päästiku prioriteet või võtte prioriteet. Fookusala laienduse funktsioon lubab automaatselt teravustada pildistatavat kui see liigub algsest fookuspunktist välja.

8.Full HD videosalvestus ja funktsionaalsed seadistused
PENTAX KP filmib veatuid Full HD videolõike (1920 × 1080 pikslit; 60i/30p kaadrisagedus) H-264 vormingus. Kaameral on ka välise mikrofoni sisend salvestuse helitugevuse manuaalseks muutmiseks. Lisaks videosalvestuse käigus kasutatavatele erinevatele visuaalsetele efektidele* suudab kaamera filmida ka 4K intervallvideot ja liikuvaid taevakehi Star Stream funktsiooniga.
* Visuaalse efekti kasutamisel võib kaadrisagedus erinev olla.

9.Vertikaalsihis kallutatav LCD ekraan
PENTAX KP 3-tolline 921 tuhande pildipunktiga LCD monitor on vertikaalselt kallutatav, lihtsustades sellega võtteid kõrge või madala võttepunkti kasutamisel. Lisaks laiale vaatenurgale on ekraani disain ka õhuvaheta. See tähendab, et LCD ekraani kihtide vahekaugus on peegelduste ja valguse hajumise huvides minimaalne, tagades parema nähtavuse välitingimustes. Uus Outdoor View Setting režiim lubab kasutajal määrata ühe nupuvajutusega ekraanile meelepärase ereduse ning öise vaatamise funktsioon muudab pildi ereduse sobivaks kasutamiseks hämaras.

10. PENTAX Real-Time Scene Analysis süsteem
86 000 piksliga RGB sensor ja uus PRIME IV pildiprotsessor tähendavad kombineerituna seda, et kaamera stseeni analüüsimise süsteem jälgib reaalajas ereduse jaotumist kogu kaadris, pildistatava värve ja liikumist. Nende andmete alusel määratakse suure täpsusega kindlaks pildistatava valgustatus ning särituse optimeerimine. Uuenduslik tehisintelligents selles algoritmis*, mida nimetatakse sügavaks õppimiseks, tagab iga stseeni täpsema hindamise ning sellest lähtuvalt särituse optimeerimise.
* Toimib kui särirežiimi seadistus on Scene Analyze Auto või kui Custom Image režiim on Auto Select.

11.Muud omadused
・Lülitushoob erinevate seadistuste aktiveerimiseks pildistamisel ja Live View võttel ning filmimisel;
・Uued liikumise kahvelduse ja teravussügavuse kahvelduse funktsioonid lubavad jäädvustada kolm kaadrit samast hetkest muutes võtte käigus ava ja/või säriaega kasutaja poolt valitud sammuga;
・ Wi-Fi ühendus kasutamiseks nutitelefoni või tahvelarvutiga;
・ DR II(Dust Removal II) mehhanism tolmu maharaputamiseks pildisensorilt;
・ Clarity Control ja Skin Tone parandusfunktsioonid, kaks RICOH kesklabori uusimat pilditöötlustehnoloogiat;
・ Ühilduvus eraldi müüdava GPS mooduliga O-GPS1 koordinaatide salvestamiseks pildiandmetesse ja taevakehade pildistamise lihtsustamiseks;
・ Pilditööriistade valik nagu Custom Image ja digitaalfiltrid;
・ Ühilduvus eraldi PENTAX IMAGE Transmitter 2 tarkvaraga.

 

Eraldi müüdavad tarvikud

Grip M (O-GP1671) ja Grip L (O-GP1672)
Ainult PENTAX KP kaamera jaoks mõeldud käepidemed sobivad standardse Grip S (O-GP167) asendamiseks, võimaldades vastata pildistaja eelistustele kaamera kasutusmugavuse osas.

D-BG7 Akutald
Ainult PENTAX KP kaamera jaoks mõeldud akutald on tolmu- ja ilmastikukindel ning on varustatud täiendavate juhtnuppudega (päästik, AF/AE lukk, särikompensatsioon/Fx3 ja roheline nupp) ning paari elektroonilise valikukettaga vertikaalformaadis pildistamise lihtsustamiseks. Akutallal on Grip L mis lihtsustab pildistamist teleobjektiivi või valgusjõulise objektiivi kasutamisel. Lisaks D-LI109 liitiumakule saab toiteks kasutada ka suure mahtuvusega D-LI90 liitiumakut (spetsiaalse kaasasoleva adapteriga).

♦ Kõik muude siin mainitud brändid või tootenimed on vastavate ettevõtete kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
♦ Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

 

üles