This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX K-5 II ja K-5 IIs

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD. teatab uhkusega uuest PENTAX K-5 II digitaalsest peegelkaamerast, mis on tunnustatud PENTAX K seeria uus lipulaev.
See uus mudel on tunnustatud PENTAX K-5 (oktoober 2010) järeltulija. Lipulaevana on K-5 II varustatud paljude arenenud funktsioonide ja kasutajasõbralike omadustega.

Koos PENTAX K-5 II kaameraga tuleb välja ka K-5 II s. Tegemist on mudeliga, millel puudub anti-aliasing filter. K-5 II s on ideaalne lahendus neile fotograafidele, kes hindavad üle kõige eraldusvõimet kuid on teadlikud anti-aliasing filtri põhimõttest ja eesmärgist.

Peamised omadused

 1. Uus SAFOX X AF moodul – tipptasemel autofookus omas klassis
  K-5 II kaameras on kasutusel äsja väljatöötatud ülimalt tundlik SAFOX X autofookuse moodul, mille tööulatus on vägagi lai: -3 EV kuni +18 EV. See suurendab AF süsteemi täpsust valgusjõuliste objektiivide kasutamisel oluliselt. Koos uuendatud AF algoritmiga on tulemuseks erandlik autofookuse töö. Funktsioonide hulka kuulub ka valitud fookuspunkti laiendamine, mis võimaldab pildistatavat automaatselt teravana hoida kui see algselt omistatud fookuspunktist välja liigub.
   
 2. Kvaliteetne suurepärase nähtavusega LCD ekraan
  K-5 II tagaosas on 3-tolline laia vaatenurgaga õhuvaheta LCD ekraan, millel on umbes 921 tuhat pildipunkti. Peegeldusvastase kattega klaasi ja LCD ekraani vahel on unikaalne vahekiht, mis vähendab peegeldusi ja valguse hajumist, hoides efektiivselt ära helkide tekke ja ereduse kao. Karastatud klaasist valmistatud katteklaas on vastupidav kriimudele ja kulumisele.
   
 3. Kõrge lahutusvõime ja minimaalse mürasusega tõetruud pildid
  16,28 efektiivse megapiksliga suur (23,7 × 15,7 mm) uusima põlvkonna CMOS sensor hoolitseb ülikiire pildiinfo lugemise eest. Koos tunnustatud PRIME II (PENTAX Real Image Engine) pildiprotsessoriga on tulemuseks kõrge lahutusvõime, sujuvate üleminekute ja olematu digimüraga pildid. Kaamera standardne tundlikkuse ulatus on ISO 100 kuni 12800, laiendatuna ISO 80 kuni 51200.
   
 4. Selge ja ere 100% vaateväljaga optiline pildiotsija
  K-5 II pildiotsijas on kasutusel klaasist pentaprisma. Pildiotsija vaateväli on 100% ja suurendus umbes 0,92× (50 mm f/1.4 objektiiv lõpmatusse teravustatuna). Pilt on terav ja selge kogu kaadri ulatuses. See parendab teravustamise ja kadreerimise täpsust ning kiirust. Manuaalse teravustamise lihtsustamiseks on pildiotsijas tunnustatud Natural-Bright-Matte III teravustamisklaas.
   
 5. Kompaktne, tugev korpus – tolmukindel ja ilmastikukindel välitingimustes pildistamiseks
  K-5 II väline korpus on valmistatud vastupidavast kuid kergest magneesiumsulamist, kaamera raam aga äärmiselt jäigast roostevabast terasest. 77 spetsiaalset tihendit muudavad kere tolmukindlaks, ilmastikukindlaks ja külmakindlaks, tagades usaldusväärse toimimise ka keerukates ilmastikuoludes ja kuni -10°C külma korral. Kaamera sisemuses on usaldusväärne katikumehhanism, mille lühim säriaeg on 1/8000 sek ja vastupidavus 100 tuhat võtet.
   
 6. Kiire sarivõte – kuni 7 kaadrit sekundis
  K-5 II jäädvustab kiire sarivõtte režiimis kuni 30 kaadrit (JPEG) kiirusega umbes 7 kaadrit sekundis. See võimaldab fotograafil kerge vaevaga jäädvustada teravaid pilte aktiivsetest, kiirestiliikuvatest objektidest.
   
 7. PENTAXi SR pildistabilisaator
  K-5 II on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud SR (Shake Reduction) pildistabilisaatoriga, mis kompenseerib kaamera värina mõju efektiivselt kuni kolme säriastme ulatuses. Pildisensori nihutamisel põhineb stabilisaator toimib peaaegu kõigi PENTAX objektiividega – ka nendega, mis mõeldud filmipeegelkaameratele*. Kuna selle paindlik disain võimaldab kallutada sensorit igas suunas, pakub K-5 II mitmeid muidki kasulikke omadusi fotograafi abistamiseks pildistamisel: automaatne horisondi korrigeerimine ja kompositsiooni peenhäälestus. Koos eraldi müüdava GPS mooduliga O-GPS1 lihtsustab ASTROTRACER funktsioon taevakehade jäädvustamist.
  * Selle mehhanismiga ühilduvad funktsioonid: PENTAX K-, KA-, KAF-, KAF2- ja KAF3-bajonetiga objektiivid, keermega objektiivid (adapteri abil) ja 645- ning 67-süsteemi objektiivid (adapteri abil). Osad funktsioonid ei pruugi teatud objektiividega toimida.
   
 8. Uuenduslikud pilditöötlusfunktsioonid eristuvate piltide loomiseks
  K-5 II on varustatud Custom Image funktsiooniga, mis võimaldab kasutajal valida pildile soovitud viimistlusefekti oma loomingulise nägemuse paremaks esitamiseks või miljöö rõhutamiseks. Valida saab 9 erineva režiimi hulgast. Lisaks on kaamera varustatud 18 digitaalfiltriga, mille abil saab piltidele lisada spetsiaalseid visuaalseid efekte ilma arvuti abita. Ühele pildile saab eriliste efektide loomiseks rakendada ka mitmeid filtreid üksteise järel.
   
 9. K-5 IIs ülemuslik lahutusvõime
  K-5 IIs on mudel, millel puudub anti-aliasing filter. See digipeegelkaamerates kasutatav filter aitab muuta arvutiga loodud kujutisi sujuvamaks, vähendades kõrgeid sagedusi ja moonutusi. Selle protsessi käigus väheneb mingil määral ka lahutusvõime. K-5 IIs on kaamera, mis seda filtrit ei sisalda ning annab võimalused eriti teravate detailsete piltide jäädvustamiseks. Jäädvusta lummavaid maastikke ja vaateid maksimaalse teravussügavuse ja selgusega. K-5 IIs on ideaalne valik stuudio- ja kommertstööks, kus kaamera seadistused ja pildistustingimused on juhitavad.
   
 10. Muud omadused
  I.    77 segmendiga särimõõtesüsteem valguse eriti täpseks mõõtmiseks
  II.    Häälestatav müravähendus pikkade säriaegade korral
  III.    Häälestatav müravähendus kõrge tundlikkuse korral, automaatrežiim ja kasutaja poolt muudetav eelseadistus iga ISO tundlikkuse kohta
  IV.    Elektrooniline lood, varustatud vertikaalse skaalaga
  V.    Automaatne moonutuste ja kromaatiliste moonutuste korrigeerimine (kasutatav ainult DA-,DFA- ja FA Limited seeria objetkiividega)
  VI.    CTE režiim, mis seadistab värvustasakaalu automaatselt ja rõhutab konkreetse kaadri domineerivaid värve
  VII.    DR II (Dust Removal II) mehhanism tolmu eemaldamiseks CMOS sensorilt ülehelikiirusel vibratsiooniga
  VIII.    PENTAXi Hyper särijuhtimissüsteem, mis reageerib silmapilkselt ja täpselt fotograafi loomingulistele kavatsustele
  IX.    Dünaamilise ulatuse laiendamise funktsioon, mis kompenseerib ülesäris (valgete) ja alasäris (mustade) alade teket
  X.    RAW faili salvestamine äsja tehtud JPEG vormingus pildist (kui pilt on puhvermälus alles)
  XI.    RAW/Fx nupp – failivormingu muutmine ühe nupuvajutusega või spetsiifilise funktsiooni omistamine ja kiire avamine
  XII.    Kolm kadreerimisvõrgustikku (sealhulgas Kuldlõige) Live-view režiimis
  XIII.    Hea aku vastupidavus: kuni 980 kaadrit ühe laadimisega
  XIV.    Kaasas PENTAX Digital Camera Utility 4 tarkvarapakett, sealhulgas RAW failide ilmutamise ja vaatamise rakendus (põhineb Ichikawa Soft Laboratory populaarsel SILKYPIX RAW failide töötlusmootoril) ja failibrauser.


• HDMI, HDMI Logo ja High-Definition Multimedia Interface on HDMI Licensing LLC kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
• Kõik brändi- või tootenimed on nende omanike kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
• Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

 

Allalaadimine
pdf Specsheet_K5 II.pdf 822.4 kiB
üles