This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX Q7

Suure pildisensoriga kompaktne vahetatavate objektiividega digikaamera, PENTAX Q seeria tippmudel

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD. annab teada vahetatavate objektiividega digikaamerast PENTAX Q7. Uus PENTAX Q seeria tippmudel on varustatud suurema pildisensoriga, mis tagab teiste Q seeria mudelitega võrreldes ka parema pildikvaliteedi kuid on mahutatud siiski ülikompaktsesse ja kergesse korpusse.

PENTAX Q7 on mõeldud mugavaks, muretuks pildistusvahendiks kõigile, tegemata seejuures kompromisse pildikvaliteedis. Uus 1/1.7-tolline tagantvalgustatud CMOS pildisensor, mis on suurim Q seeria kaamerate hulgas, jäädvustab eelkäijatega võrreldes märksa kvaliteetsemat pilti. Kaameral on ka tippmudelile omaselt suur hulk tasemel omadusi nagu tipptundlikkus kuni ISO 12800 (Q10 oli vaid ISO 6400), täiustatud pildistabilisaator, lühem käivitus- ja päästikuviivitus ning lihtne ja arusaadav kasutajaliides. Lisaks kuuluvad funktsioonide hulka ka erinevad loomingulised töövahendid nagu tausta udususe kontroll ja Smart Effect, mis lihtsustavad fotograafil isikupäraste piltide loomist.

Peamised omadused

1. Eriti suur 1/1.7-tolline pildisensor - suurim Q seeria mudelite seas

Uus ja suur 1/1.7-tolline tagantvalgustatud CMOS pildisensor tähendab, et PENTAX Q7 on parima pildikvaliteediga kaamera Q seerias. Koos Q ENGINE pildiprotsessoriga on tulemuseks kaunid, elutruud pildid, ISO 12800 tipptundlikkus ja minimaalne digimüra kõigil tundlikkustel. Lisaks on parandatud kaamera autofookuse täpsust hämaras pildistamisel (kuni EV 0). Suuremast sensorist tulenevalt on Q7 vaatenurk sama objektiivi kasutamisel eelkäijatest laiem*. Näiteks 02 Standard Zoom objektiivi puhul on fookuskauguste vahemik 35 mm kaamera ekvivalendina 23 - 69 mm (27,5 - 83 mm Q10 kaameral sama objektiiviga). Kui kasutada Q adapterit K-bajonetiga objektiivile on fookuskauguse kordaja Q7 kaameral umbes 4,6 korda (5,5 korda Q10 puhul).
* Q-bajonetiga objektiivide puhul võib vaatenurga muutus sõltuda objektiivi tüübist.

2. Eeskujulik kasutatavus

Uus Q ENGINE pildiprotsessor on eelkäijast 10% kiirem ja sisaldab optimeeritud algoritme. Tulemuseks on märksa lühemad viivitused kaamera käivitamisel ja kahe kaadri jäädvustamise vahel. Efektiketas on nüüd veelgi mitmekülgsem ja funktsionaalsem: sellele saab omistada kuni neli lemmikfunktsiooni, mille hulka kuuluvad AF/MF, teravustamisabimehe ja ND filtri lülitus.

3. Usaldusväärne pildistabilisaator

Q7 uuendatud SR (Shake Reduction) mehhanism sisaldab uusimaid gürosensoreid ning suudab kompenseerida kaamera värinat kuni kolm säriaja astet. See võimaldab jäädvustada Q7 abil teravaid pilte ka nõudlikes valgustingimustes, kus käte värin pildi rikkuda võiks: teleobjektiivi kasutamisel, hämaras ilma välklambita pildistamisel, maastike jäädvustamisel pärast loojangut jne.

4. Kvaliteetne Full HD videosalvestus ka kõrge tundlikkusega

Q7 täiustatud pilditöötlusalgoritm võimaldab jäädvustada selgeid, minimaalse mürasusega Full HD videolõike (1920 × 1080 pikslit, 30 kaadrit sekundis, H.264 vorming) ka kõrge ISO 12800 tundlikkuse kasutamisel. Uus HD intervallvideo funktsioon võimaldab kasutada visuaalset loovust. Videosalvestuse ajal saab kasutada ka Smart Effect režiime**, autofookust ja muid kaamerasiseseid töötlusvahendeid.
** Kui valitud Smart Effect režiim eeldab ebastandardset pilditöötlust, võib kaadrisagedus erineda.

5. 3-tolline LCD ekraan

Q7 on varustatud kõrge eraldusvõimega 3-tollise ekraaniga, millel on 3:2 külgede suhe ja umbes 460 tuhat pildipunkti. Monitori pinnale on kantud peegeldusvastane AR (Anti-Reflection) kate, mis muudab peegeldused ja helgid minimaalseks ning võimaldab pilte vaadata ka eredas päikesevalguses. Lai vaatenurk võimaldab ekraanil olevat pilti vaadata 170° ulatuses nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt. Näiteks lihtsustab see pildistamist tavatuma võttepunkti korral.

6. Valik pilditöötlusvahendeid loovuse väljendamiseks

(1) Custom Image funktsioon erilise viimistluse lisamiseks
Custom Image funktsioon lisab pildile silmapaistva lõppviimistluse, aidates sellega rõhutada fotograafi loomingulist kavatsust või elavdada konkreetse stseeni miljööd. Kasutajal on võimalik valida 11 Custom Image režiimi hulgast.

(2) Digitaalfiltrid kunstipäraste efektide lisamiseks
Digitaalfiltrite funktsioon võimaldab fotograafil lisada pildile erinevaid visuaalseid efekte ja seda ilma arvuti abita. 17 filtri hulgas on 11 filtrit, mida saab kasutada ka pildistamise ja videosalvestuse ajal. Ülejäänud 6 filtrit on kasutatavad ainult taasesituse käigus. Ühele pildile saab eriliste efektide loomiseks rakendada ka mitmeid filtreid üksteise järel.

(3) Smart Effect funktsioon – viimistluse juhtimine efektiketta abil
Kasutades kaamera esipaneelil olevat efektiketast, saab fotograaf kiirelt ja mugavalt lisada pildile soovitud viimistlusefekti, kontrollides seda samal ajal LCD ekraanilt. Üheksa Smart Effect režiimi hulka kuulub Brilliant Color, mis annab kõrge värviküllusega pildi ja Cross Process, mis garanteerib unikaalsete toonidega lõppviimistluse. Kettal on neli asendit, igale asendile saab omistada erineva efekti.

7. Tausta teravuse juhtimine

PENTAX Q7 unikaalne bokeh control funktsioon lubab kasutajal pildistatavat rohkem esile tuua, hinnates teravustatud objekti ja muude vaateväljas olevate objektide suhtelist kaugust. Kuna see funktsioon lihtsustab peegelkaameratelt pärit kavatsusliku teravustamise võtet, saab ka algaja fotograaf jäädvustada ilusaid pilte, kus taust ja/või esiplaan on fookusest väljas.

8. Lihtsad ja kasutajasõbralikud automaatrežiimid

PENTAX Q7 on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud Auto Picture automaatrežiimiga, mis valib automaatselt sobivaima pildiprogrammi (näiteks Portree, Maasik ja Makro) ning optimeerib kõik vajalikud parameetrid (säriaeg, avaarv, värvustasakaal, värviküllus, kontrastsus ja teravus). Lisaks on võimalik kasutada 21 stseeniprogrammi, sealhulas Öine Portree, Lemmikloom ja Tagantvalgustatud Siluett. Automaatprogrammid võimaldavad ka kogenematul digifotograafil valida LCD ekraanil sobiva programmi ikoon keeruka stseeni jäädvustamiseks.

9. Usaldusväärne ja paindlik särisüsteem

PENTAX Q7 annab fotograafi käsutusse vahetatavate objektiividega kaamera paindlikkuse ja kõik eelised. Kasutaja eelistuste ja erinevate fotograafiliste vajaduste rahuldamiseks on kaameral neli erinevat särirežiimi: universaalne Programm (P), mis valib automaatselt optimaalseima ava ja säriaja kombinatsiooni; Säriajaprioriteet (Tv) ja Avaprioriteet (Av), mis sobivad konkreetsete loominguliste lahenduste teostamiseks ning särimõõtmisega Manuaalrežiim (M).

10. Efektiivne DRII tolmueemaldus

PENTAX Q7 DRII (Dust Removal II) mehhanism hoiab ära tüütud tolmutäpid piltidel ka pärast objektiivide välitingimustes vahetamist. Sarnaselt PENTAX K-5 II ja 645D digipeegelkaameratele toimub tolmu eemaldamine ülimalt efektiivse ülehelikiirusel toimiva vibratsioonimehhanismi abil, mis raputab pildisensori pinnalt tolmu maha.

11. Muud omadused

  1. Ühilduvus traadita võrguga Eye-Fi mälukaartidega
  2. Kiire sarivõte kuni viis pilti sekundis
  3. HDR režiim eriti laia dünaamilise ulatusega liitpildi jäädvustamiseks kolmest erineva säritusega kaadrist
  4. CTE värvustasakaalu juhtimise režiim, mis võimaldab rõhutada konkreetse stseeni domineerivat värvi, näiteks päikeseloojang
  5. Mitmekordse särituse režiim (kuni üheksa säritust ühes kaadris) koos automaatse särituse kompenseerimisega
  6. Distantspäästiku sensorid kaamera esi- ja tagapaneelil
  7. Digitaalse loodi funktsioon kaamera horisontaalse ja vertikaalse kalde kontrollimiseks
  8. Kaasas SILKY Developer Studio 3.0 LE for PENTAX tarkvara RAW piltide ilmutamiseks (firmalt Ichikawa Soft Laboratory); RAW pilte saab ilmutada ka kaamerasiseselt.

• HDMI, HDMI Logo ja High-Definition Multimedia Interface on HDMI Licensing LLC kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
• Kõik brändi- või tootenimed on nende omanike kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.
• Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

üles