This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX K-500

Lihtsasti kasutatav algajataseme digipeegelkaamera pakub tasemel sooritusvõimet soodsa hinnaga

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD. annab teada, et toob välja PENTAX K-500 digitaalse peegelkaamera. Tugevate tehniliste näitajate ja soodsa hinnaga uus mudel lubab nautida kõrgekvaliteedilist fotograafiat kõigil.

PENTAX K-500 töötati välja PENTAX K-50 digipeegelkaamera baasil. See mõistliku hinnatasemega mudel pärib silmapaistvad omadused nagu kompaktsus, kergus, mugavalt käespüsiv kere, 16,2 megapikslit ja kõrge lahutusvõimega pildistamine, ülikõrge tundlikkus ISO 51200 ja kiire sarivõte kuus pilti sekundis. K-500 on ideaalne fotoaparaat kõigile.

Peamised omadused

1. Kõrge lahutusvõime ja kõrge tundlikkus ISO 51200

K-500 südames on tipptasemel CMOS sensor mõõtudega 23,7 × 15,7 mm, mille 16,28 efektiivset megapikslit jäädvustavad kõrge lahutusvõime ja sujuvate pooltoonidega kujutisi. Kõrgema klassi kaamerates kasutatav PRIME M pildiprotsessor hoolitseb lisaks ka kvaliteetse Full HD video salvestamise eest. K-500 võimaldab pildistada tipptundlikkusega ISO 51200, lubades fotograafil jäädvustada öiseid võtteid statiivi kasutamata.

2. Uuenduslik pildistabilisaator

PENTAXi poolt välja töötatud SR (Shake Reduction) pildistabilisaator vähendab efektiivselt kätevärina mõju pildile ning tagab teravad tulemused ka nõudlikes oludes nagu teleobjektiivi kasutamisel või hämaras ilma välklambita pildistamisel. See uuenduslik süsteem toimib praktiliselt kõigi PENTAXi objektiividega*. Kuna SR mehhanism suudab sensorit igas suunas liigutada ja kallutada, saab K-500 selle baasil pakkuda ka muid kasulikke funktsioone nagu näiteks Astrotracer režiim, mis koostöös eraldi müüdava O-GPS1 mooduliga lihtsustab tähistaeva pildistamist.
* SR mehhanismiga ühilduvad objektiivid: PENTAX K, KA, KAF, KAF2 JA KAF3 bajonetiga objektiivid; keermega objektiivid (adapteri abil) ja 645 ning 67-süsteemi objektiivid (adapteri abil). Osad funktsioonid ei pruugi teatud objektiivide puhul toimida.

3. Kiire sarivõte

K-500 sarivõtte funktsioon on hea vahend aktiivsete, kiiresti liikuvate objektide jäädvustamiseks nagu lapsed, sport, metsloomad jne. Kaamera pildistab sarivõtet kiirusega umbes kuus pilti sekundis (JPEG vormingus).

4. Kvaliteetne videosalvestus

K-500 salvestab kõrge eraldusvõimega Full HD videolõike (1920 × 1080 pikslit) H.264 vormingus kaadrisagedusega 30, 25 või 24 kaadrit sekundis. Videolõikude töötlemiseks saab kasutada ka loomingulisi Custom Image vahendeid**. Lisaks saab K-500 abil filmida intervallvideot.
** Kui valitud efekt eeldab ebastandardset pilditöötlust, võib kaadrisagedus erineda.

5. Optiline 100% vaateväljaga pildiotsija

Algtaseme kaameratele omasele kompaktsele korpusele vaatamata on K-500 varustatud klaasprismaga pildiotsijaga mille vaateväli on peaaegu 100% ja suurendus umbes 0,92× (50 mm f/1.4 objektiiv lõpmatusse teravustatud). Pildiotsija kaudu on pildistatav selgelt nähtav ka päikesevalguses, samuti puudub ajaline viivitus ja parallaksi efekt. K-500 pildiotsija toimib nõudlikes oludes tõhusalt ja usaldusväärselt, aidates tagada täpset kadreerimist.

6. Kasutajasõbralikud automaatrežiimid

K-500 sisaldab ka PENTAXi poolt väljatöötatud Auto Picture automaatrežiimi, mis valib sobivaima pildiprogrammi automaatselt. Fotograaf saab keskenduda kompositsioonile ja õige võttemomendi ootamisele, jättes kõik muud seadistused kaamera hooleks. Lisaks võimaldab K-500 kasutada 19 stseeniprogrammi, mis muudavad keerukate või nõudlike situatsioonide jäädvustamise algaja jaoks lihtsaks.

7. Täpne autofookus

Tipptasemel SAFOX IXi+ AF moodul muudab automaatse teravustamise kiireks ja täpseks. Moodulis on kasutusel spetsiaalne lääts värvimoonutuste minimeerimiseks, lisaks võetakse teravustamispunkti määramisel arvesse valgusallikat. Süsteemil on 11 sensorpunkti, üheksa neist on ristikujulised ning tagavad mistahes objektide täpse teravustamise. Hämaras kasutab süsteem teravustamise hõlbustamiseks integreeritud AF abivalgust.

8. Valik loomingulisi pilditöötlusvahendeid

K-500 on varustatud Custom Image funktsiooniga, mis lubab kiirelt ja lihtsalt valida pildile lõppviimistluse 11 valiku hulgast. Võimalik on kasutada ka 19 digitaalfiltrit, mis lisavad pildile loomingulisi efekte.

9. Erinevad vooluallikad

Lisaks standardsele liitiumakule, mis suudab ühe laadimisega teha umbes 480 pilti*** saab K-500 toiteks eraldimüüdava D-BH109 patareihoidja abil kasutada ka nelja AA-mõõdus patareid. Kuna AA patareid on müügil praktiliselt kõikjal maailmas, pole näiteks reisil olles tarvis aku vastupidavuse pärast muretseda.
*** PENTAXi tingimustele vastav test, kus kasutati D-LI109 liitiumakut ilma välklambita.

10. Muud omadused

i. Suur, laia vaatenurgaga 3-tolline LCD ekraan, 921 tuhat pildipunkti;
ii. 77 segmendiga täpne särimõõtesüsteem;
iii. DR (Dust Removal) mehhanism, mis raputab CMOS sensorilt maha sellele langenud tolmu;
iv. PENTAXi poolt loodud juhtimissüsteem, mis tagab paindliku ja veatu reageerimise fotograafi kavatsustele;
v. äsjatehtud JPEG pildi salvestamine RAW failina;
vi. ühilduvus traadita võrguga Eye-Fi mälukaartidega;
vii. Kaasas SILKYPIX Developer Studio 3.0 LE for PENTAX RICOH IMAGING(Ichikawa Soft Laboratory poolt loodud RAW failide töötlemise tarkvara). RAW faile saab ilmutada ka kaamerasiseselt.

Kõik brändi- või tootenimed on nende omanike kaubamärgid.
Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

 

 

üles