This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX K-50

Tolmu- ja ilmastikukindlas korpuses digitaalne peegelkaamera

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD. annab teada, et toob välja PENTAX K-50 digitaalse peegelkaamera. Uus mudel pakub kõiki standardseid peegelkaamera funktsioone, sisaldab kõrgema klassi kaameratelt pärinevaid funktsioone ning on lihtsasti käsitsetav. Kompaktne, ilmastiku- ja tolmukindel ning kerge korpus võimaldab pildistada muretult välitingimustes.

PENTAX K-50 on silmapaistvate tehniliste andmetega ning võistleb selles osas nii mõnegi kõrgema klassi mudeliga. Kaamera pildistab sarivõtet kiirusega kuus pilti sekundis, kõrgeim tundlikkus on ISO 51200 ning ülitäpne automaatse teravustamise süsteem tagab liikuvate objektide täpse jälgimise. See tähendab, et ka algajad digipeegelkaamera kasutajad ja perefotograafid saavad nautida kõrge kvaliteediga fotograafiat. K-50 ilmastiku- ja tolmukindel korpus peab suurepäraselt vastu ka karmides ilmastikuoludes ning vähendab vajadust hoolduse järele. Kaameral on hulk arenenud pildistusfunktsioone nagu Full HD videosalvestus ning loomingulised töötlusvahendid nagu digitaalfiltrid. K-50 toiteks saab lisaks standardsele liitiumakule kasutada universaalseid AA mõõdus patareisid*.

Koos K-50 kerega ilmuvad müügile ka komplektid koos kahe lihtsa ilmastikukindla objektiiviga: smc PENTAX-DA L 18-55mm F3.5-5.6AL WR standardsuum ja smc PENTAX-DA L 50-200 F4-5.6ED WR telesuum.
* AA patareide kasutamine eeldab eraldi müüdava AA patareide hoidja D-BH109 hankimist.

Peamised omadused

1. Kõrge lahutusvõime ja kõrge tundlikkus ISO 51200

K-50 südames on tipptasemel CMOS sensor mõõtudega 23,7 × 15,7 mm, mille 16,28 efektiivset megapikslit jäädvustavad kõrge lahutusvõime ja sujuvate pooltoonidega kujutisi. Kõrgema klassi kaamerates kasutatav PRIME M pildiprotsessor hoolitseb lisaks ka kvaliteetse Full HD video salvestamise eest. K-500 võimaldab pildistada tipptundlikkusega ISO 51200, lubades fotograafil jäädvustada öiseid võtteid statiivi kasutamata.

2. Usaldusväärne ilmastiku- ja tolmukindel korpus

Kuna kaamera kompaktses ja kerges korpuses on kasutusel 81 tihendit, on K-50 ilmastikukindel, tolmukindel ja külmakindel, toimides vabalt ka -10°C külmas. See tähendab, et saad jäädvustada kvaliteetseid pilte ka matkal, mägironimisel, suusarajal ega pea muretsema ilmastiku pärast. Välimuse disain on ühtlasi sportlik ja funktsionaalne, mõeldud aktiivseks kasutamiseks välitingimustes. K-50 kere kompaktne ja funktsionaalne korpus on disainitud selliselt, et kaamera püsib kindlalt peos ka väikese käega fotograafil.

3. Uuenduslik pildistabilisaator

PENTAXi poolt välja töötatud SR (Shake Reduction) pildistabilisaator vähendab efektiivselt kätevärina mõju pildile ning tagab teravad tulemused ka nõudlikes oludes nagu teleobjektiivi kasutamisel või hämaras ilma välklambita pildistamisel. See uuenduslik süsteem toimib praktiliselt kõigi PENTAXi objektiividega**. Kuna SR mehhanism suudab sensorit igas suunas liigutada ja kallutada, saab K-50 selle baasil pakkuda ka muid kasulikke funktsioone: automaatne horisodi korrigeerimine, kompositsiooni korrigeerimine igas suunas ning Astrotracer režiim, mis koostöös O-GPS1 mooduliga lihtsustab tähistaeva pildistamist.
*** SR mehhanismiga ühilduvad objektiivid: PENTAX K, KA, KAF, KAF2 JA KAF3 bajonetiga objektiivid; keermega objektiivid (adapteri abil) ja 645 ning 67-süsteemi objektiivid (adapteri abil). Osad funktsioonid ei pruugi teatud objektiivide puhul toimida.

4. Täpne ja kiire teravustamismoodul

Tipptasemel SAFOX IXi+ AF moodul muudab automaatse teravustamise kiireks ja täpseks. Moodulis on kasutusel spetsiaalne lääts värvimoonutuste minimeerimiseks, lisaks võetakse teravustamispunkti määramisel arvesse valgusallikat. Süsteemil on 11 sensorpunkti, üheksa neist on ristikujulised ning tagavad mistahes objektide täpse teravustamise. Hämaras kasutab süsteem teravustamise hõlbustamiseks integreeritud AF abivalgust.

5. Kiire sarivõte

K-50 sarivõtte funktsioon on hea vahend aktiivsete, kiiresti liikuvate objektide jäädvustamiseks nagu lapsed, sport, metsloomad jne. Kaamera pildistab sarivõtet kiirusega umbes kuus pilti sekundis (JPEG vormingus).

6. Kvaliteetne videosalvestus

K-50 salvestab kõrge eraldusvõimega Full HD videolõike (1920 × 1080 pikslit) H.264 vormingus kaadrisagedusega 30, 25 või 24 kaadrit sekundis. Videolõikude töötlemiseks saab kasutada ka loomingulisi Custom Image vahendeid***. Lisaks saab K-50 abil filmida intervallvideot.
** Kui valitud efekt eeldab ebastandardset pilditöötlust, võib kaadrisagedus erineda.

7. Optiline 100% vaateväljaga pildiotsija

Algtaseme kaameratele omasele kompaktsele korpusele vaatamata on K-50 varustatud klaasprismaga pildiotsijaga mille vaateväli on peaaegu 100% ja suurendus umbes 0,92× (50 mm f/1.4 objektiiv lõpmatusse teravustatud). Pildiotsija kaudu on pildistatav selgelt nähtav ka päikesevalguses, samuti puudub ajaline viivitus ja parallaksi efekt. K-50 pildiotsija toimib nõudlikes oludes tõhusalt ja usaldusväärselt, aidates tagada täpset kadreerimist.

8. Kasutajasõbralikud automaatrežiimid

K-50 sisaldab ka PENTAXi poolt väljatöötatud Auto Picture automaatrežiimi, mis valib sobivaima pildiprogrammi automaatselt. Fotograaf saab keskenduda kompositsioonile ja õige võttemomendi ootamisele, jättes kõik muud seadistused kaamera hooleks. Lisaks võimaldab K-50 kasutada 19 stseeniprogrammi, mis muudavad keerukate või nõudlike situatsioonide jäädvustamise algaja jaoks lihtsaks.

9. Valik loomingulisi pilditöötlusvahendeid

K-50 on varustatud Custom Image funktsiooniga, mis lubab kiirelt ja lihtsalt valida pildile lõppviimistluse 11 valiku hulgast. Võimalik on kasutada ka 19 digitaalfiltrit, mis lisavad pildile loomingulisi efekte.

10. Erinevad vooluallikad

Lisaks standardsele liitiumakule, mis suudab ühe laadimisega teha umbes 480 pilti*** saab K-50 toiteks eraldimüüdava D-BH109 patareihoidja abil kasutada ka nelja AA-mõõdus patareid. Kuna AA patareid on müügil praktiliselt kõikjal maailmas, pole näiteks reisil olles tarvis aku vastupidavuse pärast muretseda.
*** PENTAXi tingimustele vastav test, kus kasutati D-LI109 liitiumakut ilma välklambita.

11. Muud omadused

i. Suur, laia vaatenurgaga 3-tolline LCD ekraan, 921 tuhat pildipunkti;
ii. 77 segmendiga täpne särimõõtesüsteem;
iii. DR (Dust Removal) mehhanism, mis raputab CMOS sensorilt maha sellele langenud tolmu;
iv. Digitaalne lood pildi eriti täpseks kadreerimiseks
v. PENTAXi poolt loodud juhtimissüsteem, mis tagab paindliku ja veatu reageerimise fotograafi kavatsustele;
vi. äsjatehtud JPEG pildi salvestamine RAW failina;
vii. RAW/Fx nupp failivormingu kiireks vahetamiseks või spetsiifiliste funktsioonide kiireks avamiseks;
viii. ühilduvus traadita võrguga Eye-Fi mälukaartidega;
ix. Kaasas SILKYPIX Developer Studio 3.0 LE for PENTAX RICOH IMAGING(Ichikawa Soft Laboratory poolt loodud RAW failide töötlemise tarkvara). RAW faile saab ilmutada ka kaamerasiseselt.

üles