This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

Lipulaev PENTAX K-3 II

PENTAX K-3 II
PENTAX K peegelkaamerate seeria uus lipulaev

 

RICOH IMAGING COMPANY, LTD. toob välja uue PENTAX K-3 II digipeegelkaamera. Uus lipulaev tagab kõrgeima pildikvaliteedi PENTAX K seerias.

PENTAX K-3 (avaldatud 2013. a novembris) järeltulijana pakub PENTAX K-3 II eriliselt kõrge lahutusvõimega pilte. Pildikvaliteeti toetavad tipptasemel tehnoloogiad nagu täiustatud pildistabilisaator ning uus lahutusvõimet tõstev tehnoloogia nimega Pixel Shift Resolution System. K-3 II varustuses on peale selle veelgi tunnustatud tehnoloogiaid nagu 24,35 efektiivse megapiksliga APS-C mõõdus CMOS pildisensor; AA-filtrita disain; tõhus 27 punktiga AF süsteem; sarivõte kiirusega 8,3 kaadrit sekundis ning usaldusväärne ilmastikukindel kere. Kaameras on ka integreeritud GPS moodul mis näiteks salvestab pildistuskoha täpsed koordinaadid ja jälgib ülitäpselt taevakehade liikumist. Välist GPS moodulit pole sellel kaameral seega vaja. Need silmapaistvad omadused lubavad K-3 II kasutajal nautida funktsionaalset pildistamist vägagi erinevates olukordades.

Peamised omadused

1. Kõrge lahutusvõimega pildid

K-3 II sisemuses töötavad koos APS-C mõõdus anti-aliasing filtrita CMOS pildisensor ja võimekas PRIME III pildiprotsessor tagades teravad ja rikkalike toonidega pildid. (PENTAX 645Z keskformaadis digipeegelkaameras on kasutusel täpselt sama pildiprotsessor.) Ka kõrge ISO tundlikkuse kasutamisega kaasnev tüütu pildimüra on efektiivselt kontrolli all. See tähendab, et kvaliteetset pilti saab ka kõrgeima ISO 51200 tundlikkusega.

2. PENTAXi uue põlvkonna pildistabilisaator

(1) Uuendatud keresisene pildistabilisaator tagab K-seerias parimad tulemused kätevärina mõju kõrvaldamisel. K-3 II on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud SR (Shake Reduction) mehhanismiga mis toimib kõigi ühilduvate PENTAX objektiividega*. Uus ülitäpne gürosensor lubab mehhanismil varasemaga võrreldes tagada veelgi ühtlasema ja efektiivsema kaamera värina kompenseerimise. Kompenseerimise ulatus on kuni 4,5 säriaja astet - suurim K-seeria digipeegelkaamerate hulgas. Isegi kaamera kaasavedamisel kõrvaldab SR mehhanism efektiivselt värinaid, tagades alati parima võimaliku pildikvaliteedi tingimustest sõltuvalt.

(2) Uus Pixel Shift Resolution System
K-3 II on varustatud Pixel Shift Resolution System** funktsiooniga. See on uusim ülima lahutusvõime tehnoloogia. Pildistamisel jäädvustatakse neli kaadrit, nihutades iga kaadri puhul pildisensorit ühe piksli võrra. Neljast kaadrist sünteesitakse üks liitpilt. Võrreldes tavapärase Bayer süsteemiga kus igal pikslil on andmed ainult ühe värvi kohta, omandab uus süsteem iga piksli kohta kõikide värvide andmed. Uuenduslik süsteem tagab ülikõrge lahutusvõimega pildid, mille värviedastus on märksa loomulikum ja detailsus oluliselt peenem. Ühtlasi vähendab selle funktsiooni kasutamine olulisel määral kõrge ISO tundlikkusega kaasnevat mürasust. Tehtud pilte saab sünteesida kas arvutis (kaasasoleva tarkvaraga) või kaameras RAW failide ilmutamise funktsiooniga.

(3) Uuenduslik AA (anti-aliasing) filtri simulaator***
K-3 II kaamera anti-aliasing simulaator paneb pildisensori särituse hetkel mikroskoopiliselt vibreerima, andes tulemuseks optilise anti-aliasing filtriga võrreldava muareed vähendava efekti. Erinevalt optilisest filtrist, mis annab alati identse tulemuse, võimaldab see uuenduslik simulaator kasutajal ka efekti tugevust reguleerida. Selliselt on võimalik leida sobivaim seadistus konkreetse objekti pildistamisel.

(4) Kasutajat abistavad funktsioonid
Kuna SR üksus suudab pildisensorit igas suunas kallutada, pakub K-3 II suurt hulka käepäraseid pildistusfunktsioone, mille hulka kuuluvad automaatne horisondi kaldenurga korrigeerimine, kompositsiooni peenhäälestus ja ASTROTRACER, mis lihtsustab taevakehade pildistamist.

* Selle mehhanismiga ühilduvad objektiivid: K-, KA-, KAF-, KAF2- ja KAF3-bajonetiga objektiivid; keermega objektiivid (adapteriga) ja 645- ning 67-süsteemi objektiivid (adapteriga). Teatud objektiividega ei pruugi osad funktsioonid toimida.
** Selle süsteemi kasutamisel tuleks võte teha toekalt statiivilt. Kui kaadrisse jäädvustatakse liikuvat objekti, ei pruugi tulemus osaliselt või tervikuna selge ja terav olla.
*** See funktsioon on kõige efektiivsem 1/1000 sek ja pikema säriajaga. Seda funktsiooni ei saa kasutada teatud pildistusrežiimides, sealhulgas Pixel Shift Resolution võtte ajal.

3. Täpne SAFOX 11 sensormoodul, 27-punktiga AF süsteem

K-3 II on varustatud tipptasemel SAFOX 11 AF sensormooduliga, mis katab tänu 27 AF sensorile (25 rist-tüüpi sensorit keskel) laiema ala. Tänu sellele on autofookus ülimalt täpne ja kiire. Keskmine sensor ja selle kohal ning all olevad AF punktid suudavad mõõta f/2.8 objektiivi valgusvoogu, sobides väga heade autofookuse tulemuste saamiseks valgusjõulise objektiiviga. Tipptasemel AF algoritmi ja PENTAXi poolt välja töötatud stseenianalüüsisüsteemi koostöö tagab oluliselt täpsema autofookuse töö pideva AF režiimis. Süsteemi mõõteulatus on -3EV kuni +18EV.

4. Täpne särimõõtmine: PENTAX Real-Time Scene Analysis System

K-3 II on varustatud arenenud süsteemiga, mis analüüsib pildistatavat kaadrit reaalajas. Seda toetab umbes 86 000 piksliga RGB mõõtesensor. Süsteem on loodud optimeerima kaamera üleüldist sooritusvõimet. Lisaks särituse ülitäpsele juhtimisele kasutatakse ka muid mõõtesensorilt saadud andmeid autofookuse ja värvustasakaalu töö täpsuse suurendamiseks. Sellega kaasneb valguse mõõtmine kuni -3EV tasemel. Tänu pildistatava objekti tuvastamisele valgussensori abil suudab K-3 II valida säriparameetrid mis vastavad paremini fotograafi loominguliste kavatsustega.

5. Kiire sarivõte - umbes 8,3 kaadrit sekundis

K-3 II suudab sarivõttega pildistada kuni 23 kaadrit RAW vormingus või 60 kaadrit JPEG vormingus**** maksimaalse kiirusega umbes 8,3 kaadrit sekundis. Selle muudavad võimalikuks mitmed uuenduslikud tehnoloogiad: ülikiire ja väga täpne mehhanism, mis juhib katikut, peeglit ja ava sõltumatult; pehmendusmehhanism, mis vähendab peegli lööke ning PRIME III pildiprotsessorisse integreeritud kiire andmeedastussüsteem.

**** JPEG pikslite arv:L, JPEG kvaliteet:Best

6. Optiline peaaegu 100% vaateväljaga pildiotsija

K-3 II klaasprismale on kantud uus vääristus mis parandab peegeldumist ning edastab oluliselt eredama kujutise. Okulaar pakub 0,95× suurendust ja sellest tulenevalt laiemat vaatevälja, mis  lihtsustab fotograafil pildistatava kadreerimist ja fookuse kontrollimist.

7. Full HD videosalvestus ja loomingulised töövahendid

K-3 II jäädvustab Full HD videolõike (1920 × 1080 pikslit; kaadrisagedus 60i/30P) H.264 salvestusvormingus. Kaamera on varustatud ka mikrofonisisendiga välise stereomikrofoni ühendamiseks ja kõrvaklapipesaga. Kasutajal on võimalik salvestatavat helitugevust käsitsi muuta ja jälgida helitugevuse tasemeid mikrofoniga filmimise ajal. Lisaks erinevatele eriefektidele,***** sisaldab K-3 II intervallvideo režiimi, mis jäädvustab 4K-eraldusvõimega videolõike (3840 × 2160 pikslit) fikseeritud intervalliga.

****** Kui valitud eriefekt eeldab spetsiaalset pilditöötlust, võib kaadrisagedus olla erinev.

8. Integreeritud GPS moodul

Integreeritud GPS mooduli abil pakub K-3 II erinevaid arenenud GPS funktsioone nagu koordinaatide, kõrguse ja UTC (Universal Time Coordinated) aja salvestamine pildistamise hetkel. Kasutaja pääseb GPS andmetele ligi arvuti abil. Pildistuskohti ja asukoha andmeid saab vaadata ekraanil või salvestada.
Lisaks saab kasutada unikaalseid vahendeid nagu näiteks GPS logi (jälgib fotograafi liikumist), elektroonilist kompassi (kuvab kaamera suuna LCD ekraanile) ja ASTROTRACER funktsiooni (lihtsustab taevakehade jälgimise ja jäädvustamist liigutades GPS andmete põhjal sensorit SR mehhanismi abil).

9. Suur 3,2-tolline LCD ekraan

K-3 II kaamera tagaosas asub 3,2-tolline kõrge eraldusvõimega LCD ekraan. Sellel on 3:2 külgede suhe ja umbes 1,037 miljonit pildipunkti. Lisaks laiale vaatenurgale on ekraan varustatud karastatud klaasist paneeliga, mis asub otse LCD paneelil ilma õhuvaheta. Viimatimainitu vähendab valguse peegeldumist ja hajuvust ning parandab ekraani nähtavust välitingimustes.

10. Kompaktne, tugev, tolmu- ja ilmastikukindla konstruktsiooniga kere

K-3 II väline korpus on valmistatud tugevast kuid kergest magneesiumsulamist. 92 spetsiaalset tihendit keres annavad kaamerale tolmu-, ilmastiku- ja külmakindluse, tagades usaldusväärse töö ka temperatuuril -10°C. Kaamera katik on vastupidav ja suudab teha umbes 200 000 võtet. Kõigile neile omadustele vaatamata on K-3 II kompaktne ja kergesti käsitsetav, tagades eeskujuliku töömugavuse ja kiire reaktsiooni välitingimustes.

11. Muud omadused

・Kaks kaardipesa SD mälukaartide jaoks (ühildub SDXC UHS-1 kiirusklassiga SDR104 siinikiiruse režiimis)
・Nutitelefoni toetavad funktsioonid kui kasutada eraldi müüdavat FLUCARD FOR PENTAX 16GB mälukaarti
・DRII (Dust Removal II) mehhanism tolmu efektiivseks eemaldamiseks pildisensorilt ultraheli vibratsiooni abil
・HDR (High Dynamic Range) režiim RAW vormingus salvestusega
・PENTAXi poolt leiutatud juhtimissüsteem tagab kaamera kiire ja täpse reageerimise fotograafi loomingulistele kavatsustele
・Lukustusmehhanismi kasutamise võimalus režiimikettal
・Mitmete parameetrite kompenseerimine: objektiivi moonutus, värvimoonutused, ereduse tase kaadri servades ja fringe efekt (kasutatav ainult RAW vormingu töötlemisel)
・Kaasas uusim Digital Camera Utility 5 tarkvarapakett.
 

üles