This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX 645Z

RICOH IMAGING COMPANY, LTD. teatab, et toob müügile uue PENTAX 645Z keskformaadis digitaalse peegelkaamera. Mudel on varustatud uue, suure CMOS sensoriga, millel on umbes 51,4 efektiivset megapikslit. See annab kaamerale ülimalt kõrge lahutusvõime. Kaamera ise on eeskujulikult käsitsetav ning suurepärase töökindlusega, rahuldades professionaalsete fotograafide täpsed nõudmised.

PENTAX 645Z töötati välja PENTAX 645D baasil, mis ilmus müügile 2010. aastal. Eelkäijalt päritud ilmastiku- ja tolmukindlale konstruktsioonile on lisatud uus pildisensor ja protsessor eesmärgiga tõhustada pildikvaliteeti ja usaldusväärsust. Sensoril on 51,4 efektiivset megapikslit, mis aitavad jäädvustada ülimalt kõrge lahutusvõime ja elutruu sügavusega kujutisi. Kaamera tehnilised näitajad on oluliselt paranenud: sarivõte kiirusel umbes 3 kaadrit sekundis, kallutatav kõrge eraldusvõimega LCD ekraan, tipptasemel autofookuse süsteem ja Live View funktsioon, täpne särijuhtijmise süsteem ja vastupidavam katik. Kaamera reaktsioonikiirus fotograafi käskudele erinevates tingimustes on oluliselt paranenud. Tulemuseks on professionaalses töös vajalik tipptase käsitsemises ja ümberkäimises. Kaamera jäädvustab ka Full HD videot ning on ligipääsetav nutitelefoni abil Wi-Fi ühenduse kaudu, mis lisab uusi võimalusi ja paindlikkust.

 

 Peamised omadused

1. Ülikõrge lahutusvõimega pildid tänu 51,4 efektiivsele megapikslil

PENTAX 645Z on varustatud kõrge sooritusvõimega CMOS sensoriga, mille mõõdud on (43,8 × 32,8mm). See on umbes 1,7 korda suurem kui 35mm täiskaadersensor. Kombineerides selle sensori PRIME III pildiprotsessori arenenud töötlus-, müravähendusfunktsioonide ja AA-filtrita disainiga jäädvustab 645Z ülimalt kõrge lahutusvõime ja erandliku sügavusega kujutisi.

Kuna 645Z vähendab tüütut müra efektiivselt ka kõrge tundlikkuse korral, saab fotograaf mugavalt pildistada kuni ISO 204800 seadistusega. See annab fotograafile senise keskformaatfotograafiaga võrreldes täiesti uued loomingulised võimalused.

2. Kiire reageerimine professionaalsete nõudmiste rahuldamiseks

645Z jäädvustab sarivõttena kuni 10 kaadrit RAW vormingus (või kuni 30 kaadrit JPEG:L・★★★ vormingus) maksimaalse kiirusega kuni 3 kaadrit sekundis. Lisaks pakub kaamera kiire ülevaate funktsiooni, ühilduvust UHS-1 kiirusklassiga andmete kiireks salvestamiseks (SDR104 siinikiiruse režiimis koos ühilduva SD mälukaardiga) ja USB 3.0 standardi liidest piltide arvutisse laadimiseks. 35mm formaadis peegelkaameratega võrreldav töökiirus võimaldab professionaalile aktiivset ja veatut pildistamist vägagi erinevates situatsioonides.

3. Ülitäpne autofookus

645Z on varustatud uue SAFOX 11 faasituvastusega AF mooduliga, millel on 27 sensorpunkti (neist 25 rist-tüüpi sensorit). See tuvastab ka f/2.8 objektiivi valgusvoo, optimeerides teravustamise täpsust valgusjõulise objektiivi kasutamisel. Autofookuse lai tööulatus -3EV kuni +18EV (ISO 100 juures, 23°C) tagab ülitäpse teravustamise ka nõrgalt valgustatud objektide puhul, kus käsitsi teravustamine on raskendatud. Kiire andmeedastusega CMOS sensor pakub ka Live View funktsiooni. See lubab fotograafil fookust kontrastituvastusega AF režiimi abil peenhäälestada kasutades selleks otsepilti ekraanil või suurendades osa kaadrist.

4. Kallutatav 3,2-tolline 1,037,000 pildipunktiga LCD ekraan

645Z kaamera 3,2-tolline kõrge eraldusvõimega (1,037 miljonit pildipunkti ja 3:2 külgede suhe) LCD ekraan on ka kallutatav, muutes lihtsaks pildistamise madala ja ka kõrge võttepunkti korral. Ekraani katteks on karastatud klaas, tagades täiendava kaitse. Nähtavuse parandamiseks välitingimustes on kasutusele võetud unikaalne õhuvaheta konstruktsioon, mille puhul puudub õhuvahe LCD ekraani kihtide vahel. Selle tulemusena väheneb valguse peegeldumine ja hajumine. AR (Anti-Reflection) kate vähendab ekraani peegeldusi veelgi.

5. Full HD videosalvestus, 1920 × 1080 pikslit ja 60i kaadrisagedus

645Z jäädvustab kauneid Full HD videolõike (1920 × 1080 pikslit; 60i/30P kaadrisagedus) H.264 salvestusvormingus. Suur pildisensor jäädvustab efektiivselt pehme taustaga videolõike. Peale integreeritud stereomikrofoni on kaameral ka stereomikrofoni sisend ja helitaseme reguleerimise funktsioon. Lisaks on ka 4K lahutusvõimega (3840 × 2160 pikslit; Motion JPEG või AVI vormingus) intervallvideo salvestamise funktsioon, andes täiendava panuse loovusse.

6. Tugev, usaldusväärne kere

645Z väline korpus ja LCD ekraani raam on valmistatud tugevast kuid kergest magneesiumsulamist. Kaamera kere on tehtud valatud alumiiniumist eesmärgiga tagada kinemaatiline täpsus ja termiline stabiilsus kuumuse suhtes. LCD paneelid kaamera ülaosas ja tagaosas on kaetud karastatud klaasiga mis on ka kriimukindel. Kaamera on loodud olema ka äärmiselt vastupidav ja usaldusväärne ka karmides välitingimustes. Lisaks 76 tihendiga saavutatud ilmastiku- ja tolmukindlusele on kaamera ka külmakindel kuni -10°C ning usaldusväärne katik on vastu pidanud kuni 100 000 võtte testile.

7. Täpne särijuhtimine, mida toetab PENTAXi reaalajas stseeni analüüsimise süsteem

645Z varustuse hulka kuulub PENTAXi reaalajas stseeni analüüsimise süsteem, mis koosneb 86 000 piksliga RGB valgussensorist ja peenhäälestatud algoritmist. See süsteem tagab oluliselt parema säritäpsuse ning lisaks selllele kasutab valguse mõõtmise sensorilt saadud andmeid autofookuse täpsuse ja värvustasakaalu täpsuse parandamiseks. 645Z hindab valgussensori abil täpselt pildistatavat, valib täpseimad fotograafi kavatsustega sobivad säriparameetrid ning lisaks sellele tagab täpsema kontrolli tausta ja pildistatava vahel välgu kasutamise korral.

8. Suur ja ere optiline pildiotsija

645Z on kompaksete mõõtmete saavutamiseks tavapärase pentaprisma asemel varustatud trapetsikujulise klaasprismaga. Optiline pildiotsija pakub kadreerimise lihtsustamiseks umbes 98% vaatevälja. Tunnustatud Natural-Bright-Matte teravustamisklaas annab terava ja selge pildiotsija pildi lihtsustades teravustamist ja vähendades silmade väsimist ka pikema pildistamise korral.

9. Nutitelefoni funktsioonid*

Kui paigaldada 645Z kaamerasse eraldi müüdav FLUCARD FOR PENTAX 16GB O-FC1 mälukaart, saab nutitelefoni abil juhtida kaamera päästikut, vaadata Live View pilti, sirvida ja laadida mälukaardil olevaid pildifaile.
* See tarkvara toetab nutitelefone, mis kasutavad iOS6® või uuemat ja AndroidTM 4.2 või uuemat tarkvara.

10. Tolmu kõrvaldamine pildisensorilt: DR II

645Z on varustatud ülimalt efektiivse DR (Dust Removal II) mehhanismiga, mis kõrvaldab piltidelt tolmukübemed. Pildisensori ette paigaldatud UV/IR filtri ülehelikiirusel liigutamine piesoelektrilise elemendi abil tagab efektiivse ja tõhusa tolmueemalduse. 645Z varustusse kuulub ka tolmuhoiatuse süsteem, mis aitab fotograafil tuvastada sensoril olevat tolmu enne pildistamist. Need kasutajasõbralikud funktsioonid aitavad fotograafil jäädvustada kauneid, tolmujälgedeta pilte ka sellistes kohtades, kus objektiivi vahetamisega võib kaasneda tolmu sadestumine kaamerasse.

11. Arenenud professionaalsel tasemel omadused

・Kui kaamera on pildistamisel suunatud ülalt alla (näiteks kopeerimisel või pildistamisel "linnulennult"), saab "Auto Image Rotation mode" abil pöörata pilti kaamera LCD ekraanil või arvuti ekraanil asendiandmete alusel automaatselt 180°. See lihtsustab piltide vaatamist.

・Peen võrgustik Live View vaates lihtsustab kompositsiooni valimist. Võrgustiku värviks saab valida musta või valge.

・Lukustusnupp välistab kaamera juhtnuppude ja ketta kasutamise ning eksliku seadistuste muutmise.

12. Muud omadused

・ Kaks SD kaardipesa paindlikkuse tagamiseks (ühildub SDXC, SDXC UHS-1 kiirusega SDR104 siinikiiruse režiimis)
・ Paindlik tasakaalu juhtimine uue Multi-Pattern Auto režiimi abil
・ HDR (High Dynamic Range) pildistusrežiim RAW salvestusega
・ PENTAXi poolt leiutatud juhtsüsteem fotograafi kavatsustele kiireks ja täpseks reageerimiseks
・ Autoriõiguste info lisamine pildifaili EXIF infosse; piltide manipuleerimise tuvastamine kaasasoleva tarkvara abil
・ Objektiivi moonutuste, värvimoonutuste, servade ereduse ja difraktsiooni automaatne kompenseerimine
・ Ühildub Eye-Fi traadita ühendusega mälukaartidega
・ Ühilduvus USB 3.0 standardiga, HDMITM (tüüp D) pesa
・ Kaasas Digital Camera Utility 5 tarkvara, mis pakub tõhustatud pilditöötlust ja kiirust
・ Ühilduvus IMAGE Transmitter 2 tarkvaraga piltide lihtsaks laadimiseks arvutisse (eraldi müüdav; peagi saadaval)

 

iOS on Cisco registreeritud kaubamärk Ameerika Ühendriikides ja teistes maades, mida kasutatakse litsentsi alusel.
Android on Google Inc. kaubamärk
HDMI on HDMI Licensing LLC. kaubamärk
Eye-Fi on Eye-Fi Inc. kaubamärk
FluCard on Trek Group of Companies kaubamärk või registreeritud kaubamärk Singapuris ja/või teistes maades.
Kõik teised brändi- või tootenimed on nende omanike kaubamärgid ja/või registreeritud kaubamärgid.
Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.


Täpsemat infot leiad tootelehelt.

üles