This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

K-3 - Ülevaade

 • K3_DAL1855WR.jpg
 • K3_18135.jpg
 • K3_18135_front2.jpg
 • K3_side1_18135.jpg
 • K3_18135_top.jpg

K-seeria digipeegelkaamerate lipulaev

 • Ilmastikukindel 92 tihendiga korpus
 • 24 megapiksli ja pildistabilisaatoriga CMOS sensor ilma AA filtrita
 • Muaree vähendamise funktsioon
 • 86 000 piksliga RGB särimõõtesensor
 • Sarivõte 8,3 kaadrit sekundis
 • 1,037 megapiksliga 3,2’’ LCD ekraan
 • Kaks pesa SD mälukaartidele

Auhinnadloe edasi

 • TIPA_Awards_2014_Logo_100.jpg

Links

Kirjeldusloe edasi

K seeria lipulaevana on K-3 varustatud hulga eeskujulike omaduste ja kasutajasõbralike funktsioonidega, mis optimeerivad pildikvaliteeti ja kaamera kasutatavust ka nõudlikes välitingimustes.

Uus 24 megapiksliga sensor ja uus pildiprotsessor

K-3 on varustatud uue APS-C mõõdus CMOS pildisensoriga (23,5×15,6mm), millel on umbes 24 efektiivset megapikslit ning uue PRIME III pildiprotsessoriga. Ülitõhus müravähendus ja pilditöötlus ning anti-aliasing filtri puudumine võimaldavad jäädvustada kõrge lahutusvõime ja peene detailsusega pilte. K-3 lihtsustab pildistamist ka äärmiselt viletsates valgustingimustes, sest kaamera kõrgeim tundlikkus on ISO 51200.

Muaree vähendamine sama efektiivselt nagu optilise anti-aliasing filtriga

Keresisene pildistabilisaator

K-3 on varustatud PENTAXi SR (Shake Reduction) pildistabilisaatoriga, mis toimib kõigi ühilduvate PENTAX objektiividega**. SR mehhanismi täiustused ja juhtiva magnetjõu suurendamine tagavad veelgi stabiilsema ja efektiivsema värinate kompenseerimise kui seni.

 

Maailma esimene*** anti-aliasing filtri simuleerimise funktsioon

Äsja K-3 jaoks arendatud anti-aliasing simulaator**** paneb pildisensori särituse hetkel mikroskoopiliselt vibreerima, andes tulemuseks optilise anti-aliasing filtriga võrreldava muareed vähendava efekti. Erinevalt optilisest filtrist, mis annab alati identse tulemuse, võimaldab see uuenduslik simulaator kasutajal ka efekti tugevust reguleerida. Selliselt on võimalik leida sobivaim seadistus konkreetse objekti pildistamisel.

 

Kasutajat abistavad funktsioonid

Kuna SR üksus suudab pildisensorit igas suunas kallutada, pakub K-3 suurt hulka käepäraseid pildistusfunktsioone, mille hulka kuuluvad automaatne horisondi kaldenurga korrigeerimine, kompositsiooni peenhäälestus ja ASTROTRACER, mis kombineeritult O-GPS1 GPS mooduliga lihtsustab taevakehade pildistamist.

** Selle mehhanismiga ühilduvad K-, KA-, KAF-, KAF2- ja KAF3-bajonetiga objektiivid, keermega objektiivid (adapteri kaudu) ja 645- ning 67-süsteemi objektiivid (adapteri kaudu). Kõik funktsioonid ei pruugi osade objektiividega toimida.

*** 2013. aasta oktoobri seisuga maailma esimene vahetatavate objektiividega kaamera, mis on taolise funktsionaalsusega varustatud (põhineb RICOH IMAGING COMPANY uuringul).

**** See funktsioon on kõige efektiivsem 1/1000 sek ja pikema säriajaga. Seda funktsiooni ei saa kasutada HDR võtte ajal.

Uus 27 autofookuspunktiga SAFOX 11 AF moodul

K-3 sees on ka uus SAFOX 11 autofookuse moodul, mis katab 27 AF sensori abil kaadrit laiemalt (25 ristitüüpi sensorit keskosas). 
Keskmine ja selle kohal ning all olevad sensorid suudavad mõõta f/2.8 objektiivi valgusvoogu, lihtsustades sellega täpset teravustamist valgusjõulise objektiivi kasutamisel. 


Uus AF moodul on ülimalt valgustundlik ning toimib vahemikus –3EV kuni +18EV. 


Kuna AF moodul kasutab oma töös ka RGB särimõõtesensorilt saadavaid andmeid, suudab K-3 tagada kiirestiliikuva objekti täpse teravustamise. Lisaks on kaameral tsoonivalikuga AF režiim, mis lubab automaatselt valida parima võimaliku fookuspunkti üheksast sensorist koosnevas alas.Ülitäpne särimõõtesüsteem


K-3 on varustatud PENTAXi poolt loodud uue süsteemiga, mis analüüsib kaadrit reaalajas. Selleks kasutatakse 86 000 piksliga RGB särimõõtesensorit ning täiustatud algoritmi, mis lubab lisaks äärmiselt täpsele särituse juhtimisele kasutada särimõõtesensorilt saadud andmeid ka autofookuse ja värvustasakaalu seadistamiseks. Sellest tulenevalt suudab kaamera mõõta minimaalselt –3EV valgusvoogu.

Tänu pildistatava objekti tuvastamisele valgussensori abil suudab K-3 lisaks parimate säriseadistuste valimisele eristada täpsemalt ka objekti ja tausta, parandades sellega särituse täpsust välklambiga pildistamisel.


Kiire sarivõte

K-3 suudab sarivõttega pildistada kuni 22 kaadrit RAW vormingus või 60 kaadrit JPEG vormingus***** maksimaalse kiirusega umbes 8,3 kaadrit sekundis. Selle muudavad võimalikuks mitmed uuenduslikud tehnoloogiad: ülikiire ja väga täpne mehhanism, mis juhib katikut, peeglit ja ava sõltumatult; pehmendusmehhanism, mis vähendab peegli lööke ning PRIME III pildiprotsessorisse integreeritud kiire andmeedastussüsteem.

***** JPEG pikslite arv:L, JPEG kvaliteet:★★★

Tehnilised andmed loe edasi

Tüüp - Kaamera tüüp

TTL autofocus, auto-exposure SLR digital-still camera with built-in retractable P-TTL flash

Objektiiv - Bajonett PENTAX KAF2 bayonet mount (AF coupler, lens information contacts, K-mount with power contacts)
Sensor - Tüüp

Primary color filter, CMOS

AA Filter Simulator: Moiré reduction using SR unit. OFF/Type1/Type2

Sensor - Efektiivseid piksleid

Approx. 23.35 megapixels

Kere - Kõrgus

100mm

Kere - Laius

131.5mm

Kere - Sügavus

77.5mm

Kere - Kaal

Approx. 800g (Including dedicated battery and 1x SD Memory Card), Approx. 715g (body only)

üles