This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

K-3 - Kirjeldus

K seeria lipulaevana on K-3 varustatud hulga eeskujulike omaduste ja kasutajasõbralike funktsioonidega, mis optimeerivad pildikvaliteeti ja kaamera kasutatavust ka nõudlikes välitingimustes.

Uus 24 megapiksliga sensor ja uus pildiprotsessor

K-3 on varustatud uue APS-C mõõdus CMOS pildisensoriga (23,5×15,6mm), millel on umbes 24 efektiivset megapikslit ning uue PRIME III pildiprotsessoriga. Ülitõhus müravähendus ja pilditöötlus ning anti-aliasing filtri puudumine võimaldavad jäädvustada kõrge lahutusvõime ja peene detailsusega pilte. K-3 lihtsustab pildistamist ka äärmiselt viletsates valgustingimustes, sest kaamera kõrgeim tundlikkus on ISO 51200.

Muaree vähendamine sama efektiivselt nagu optilise anti-aliasing filtriga

Keresisene pildistabilisaator

K-3 on varustatud PENTAXi SR (Shake Reduction) pildistabilisaatoriga, mis toimib kõigi ühilduvate PENTAX objektiividega**. SR mehhanismi täiustused ja juhtiva magnetjõu suurendamine tagavad veelgi stabiilsema ja efektiivsema värinate kompenseerimise kui seni.

 

Maailma esimene*** anti-aliasing filtri simuleerimise funktsioon

Äsja K-3 jaoks arendatud anti-aliasing simulaator**** paneb pildisensori särituse hetkel mikroskoopiliselt vibreerima, andes tulemuseks optilise anti-aliasing filtriga võrreldava muareed vähendava efekti. Erinevalt optilisest filtrist, mis annab alati identse tulemuse, võimaldab see uuenduslik simulaator kasutajal ka efekti tugevust reguleerida. Selliselt on võimalik leida sobivaim seadistus konkreetse objekti pildistamisel.

 

Kasutajat abistavad funktsioonid

Kuna SR üksus suudab pildisensorit igas suunas kallutada, pakub K-3 suurt hulka käepäraseid pildistusfunktsioone, mille hulka kuuluvad automaatne horisondi kaldenurga korrigeerimine, kompositsiooni peenhäälestus ja ASTROTRACER, mis kombineeritult O-GPS1 GPS mooduliga lihtsustab taevakehade pildistamist.

** Selle mehhanismiga ühilduvad K-, KA-, KAF-, KAF2- ja KAF3-bajonetiga objektiivid, keermega objektiivid (adapteri kaudu) ja 645- ning 67-süsteemi objektiivid (adapteri kaudu). Kõik funktsioonid ei pruugi osade objektiividega toimida.

*** 2013. aasta oktoobri seisuga maailma esimene vahetatavate objektiividega kaamera, mis on taolise funktsionaalsusega varustatud (põhineb RICOH IMAGING COMPANY uuringul).

**** See funktsioon on kõige efektiivsem 1/1000 sek ja pikema säriajaga. Seda funktsiooni ei saa kasutada HDR võtte ajal.

Uus 27 autofookuspunktiga SAFOX 11 AF moodul

K-3 sees on ka uus SAFOX 11 autofookuse moodul, mis katab 27 AF sensori abil kaadrit laiemalt (25 ristitüüpi sensorit keskosas). 
Keskmine ja selle kohal ning all olevad sensorid suudavad mõõta f/2.8 objektiivi valgusvoogu, lihtsustades sellega täpset teravustamist valgusjõulise objektiivi kasutamisel. 


Uus AF moodul on ülimalt valgustundlik ning toimib vahemikus –3EV kuni +18EV. 


Kuna AF moodul kasutab oma töös ka RGB särimõõtesensorilt saadavaid andmeid, suudab K-3 tagada kiirestiliikuva objekti täpse teravustamise. Lisaks on kaameral tsoonivalikuga AF režiim, mis lubab automaatselt valida parima võimaliku fookuspunkti üheksast sensorist koosnevas alas.Ülitäpne särimõõtesüsteem


K-3 on varustatud PENTAXi poolt loodud uue süsteemiga, mis analüüsib kaadrit reaalajas. Selleks kasutatakse 86 000 piksliga RGB särimõõtesensorit ning täiustatud algoritmi, mis lubab lisaks äärmiselt täpsele särituse juhtimisele kasutada särimõõtesensorilt saadud andmeid ka autofookuse ja värvustasakaalu seadistamiseks. Sellest tulenevalt suudab kaamera mõõta minimaalselt –3EV valgusvoogu.

Tänu pildistatava objekti tuvastamisele valgussensori abil suudab K-3 lisaks parimate säriseadistuste valimisele eristada täpsemalt ka objekti ja tausta, parandades sellega särituse täpsust välklambiga pildistamisel.


Kiire sarivõte

K-3 suudab sarivõttega pildistada kuni 22 kaadrit RAW vormingus või 60 kaadrit JPEG vormingus***** maksimaalse kiirusega umbes 8,3 kaadrit sekundis. Selle muudavad võimalikuks mitmed uuenduslikud tehnoloogiad: ülikiire ja väga täpne mehhanism, mis juhib katikut, peeglit ja ava sõltumatult; pehmendusmehhanism, mis vähendab peegli lööke ning PRIME III pildiprotsessorisse integreeritud kiire andmeedastussüsteem.

***** JPEG pikslite arv:L, JPEG kvaliteet:★★★

Uue optikaga pildiotsija: 100% vaade kaadrist ja suurem ning eredam pilt

K-3 klaasprismale on kantud uus vääristus, mis parandab peegeldumist ning edastab oluliselt eredama kujutise. Okulaari optika on täielikult ringi disainitud, pakub 0,95× suurendust ja sellest tulenevalt laiemat vaatevälja, mis  lihtsustab fotograafil pildistatava kadreerimist ja fookuse kontrollimist. 

Full HD videosalvestus ja loomingulised töövahendid

K-3 jäädvustab Full HD videolõike (1920 × 1080 pikslit; kaadrisagedus 60i/30P) H.264 salvestusvormingus. See tagab veatu kõrge kvaliteediga video jäädvustamise ka kiirestiliikuvate objektide puhul. Kaamera on varustatud ka mikrofonisisendiga välise stereomikrofoni ühendamiseks ja kõrvaklapipesaga. Kasutajal on võimalik salvestatavat helitugevust käsitsi muuta ja jälgida helitugevuse tasemeid filmimise ajal. Lisaks erinevatele eriefektidele****** sisaldab K-3 uuendatud intervallvideo režiimi, mis jäädvustab 4K-eraldusvõimega videolõike (3840 × 2160 pikslit) fikseeritud intervalliga.

****** Kui valitud eriefekt eeldab spetsiaalset pilditöötlust, võib kaadrisagedus olla erinev.

Nutitelefoni toega funktsioonid*******

Kui paigaldada K-3 kaamerasse eraldi müüdav FLU CARD FOR PENTAX 16GB mälukaart, saab nutitelefoni abil pildistada, vaadata Live View pilti, sirvida pilte ja laadida neid telefoni.


******* See tarkvara toetab nutitelefone iOS6 või uuema ja Android 4.2 või uuema operatsioonisüsteemiga.

Suur 3,2-tolline LCD ekraan

K-3 kaamera tagaosas asub äsja väljatöötatud 3,2-tolline kõrge eraldusvõimega LCD ekraan. Sellel on 3:2 külgede suhe ja umbes 1,037 miljonit pildipunkti. Lisaks laiale vaatenurgale on ekraan varustatud karastatud klaasist paneeliga, mis asub otse LCD paneelil ilma õhuvaheta. Viimatimainitu vähendab valguse peegeldumist ja hajuvust ning parandab ekraani nähtavust välitingimustes. Taasesitusel on pilte võimalik ekraanil vaadata ka elusuuruses.

Kompaktne, tugev, tolmu- ja ilmastikukindla konstruktsiooniga kere

K-3 väline korpus on valmistatud tugevast kuid kergest magneesiumsulamist. 92 spetsiaalset tihendit keres annavad kaamerale tolmu-, ilmastiku- ja külmakindluse, tagades usaldusväärse töö ka temperatuuril -10°C. Kaamera katik on vastupidav ja suudab teha umbes 200 000 võtet. Kõigile neile omadustele vaatamata on K-3 kompaktne ja kergesti käsitsetav, tagades eeskujuliku töömugavuse ja kiire reaktsiooni välitingimustes.

 
 

Muud omadused

・Kaks kaardipesa SD mälukaartide jaoks (ühildub SDXC UHS-1 kiirusklassiga SDR104 siinikiiruse režiimis)・DRII (Dust Removal II) mehhanism tolmu efektiivseks eemaldamiseks pildisensorilt ultraheli vibratsiooni abil
・HDR (High Dynamic Range) režiim RAW vormingus salvestusega
・PENTAXi poolt leiutatud juhtimissüsteem tagab kaamera kiire ja täpse reageerimise fotograafi loomingulistele kavatsustele
・Lukustusmehhanismi kasutamise võimalus režiimikettal
・Uue disainiga käepide kaamera mugavaks ja kindlaks hoidmiseks
・Mitmete parameetrite kompenseerimine: objektiivi moonutus, värvimoonutused, ereduse tase kaadri servades ja fringe efekt (kasutatav ainult RAW vormingu töötlemisel)
・Ühilduvus Eye-Fi traadita ühendusega mälukaartidega
・Ühilduvus USB3.0 tarvikutega, HDMI (type D) pesa
・Kaasas uus Digital Camera Utility 5 tarkvarapakett.

üles