This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

K-30 - Kirjeldus

K-30 on uus kesktaseme digipeegelkaamera, mis sisaldab kõiki standardseid peegelkaamera funktsioone ja omadusi, on eeskujulikult käsitsetav ning lisaks ka ilmastikukindel, tolmukindel, kerge ja kompaktne. Välitingimustes pildistamine on selle abil muretu ja lihtne.

See mudel jäädvustab kõrge kvaliteediga pilte tänu 16 megapikslile ja pildistabilisaatorile ka algaja kätes. PENTAX K-30 korpus on kerge ja kompaktne ning mõõtmetelt võrdne algtaseme mudeliga. Samas on kaameral palju omadusi, mida tavaliselt leiab kõrgema klassi mudelitelt nagu ilmastikukindlus, tolmukindlus, külmakindlus ja klaasist prismaga pildiotsija, mille vaateväli on peaaegu 100%. Lisaks võimaldab kaamera pildistada kiiret sarivõtet kiirusega 6 kaadrit sekundis, salvestada täis-HD videolõike ning kasutada 1/6000 sek. säriaega. Sportlik, funktsionaalne disain ning mugavat haaret võimaldav käepide tagavad välitingimustes usaldusväärse ja veatu töö. Kaamera on saadaval kolmes värvitoonis: briljantse, läikiva pinnaga kristallvalge ja kristallsinine ning klassikaline must.

Kõrge lahutusvõime, madal mürasus, elutruu kujutis

K-30 südames on uusim kiire CMOS sensor mõõtudega 23,7 × 15,7 mm, mille 16,28 efektiivset megapikslit jäädvustavad kõrge lahutusvõime ja rikkalike üleminekutega kujutisi. PRIME M pildiprotsessor hoolitseb lisaks ka kvaliteetse täis-HD video salvestamise eest (1920 × 1080 pikslit, 30 kaadrit/sek). K-30 puhul on viidud minimaalseks ka pildi mürasus madala tundlikkuse puhul. Kaamera tundlikkuse ulatus on ISO 100 kuni 12800 (erifunktsiooni abil kuni ISO 25600).

 

Sportlik ja funktsionaalne disain

Kuna kaamera kompaktses ja kerges korpuses on kasutusel 81 tihendit, on K-30 ilmastikukindel, tolmukindel ja külmakindel, toimides vabalt ka -10°C külmas. See tähendab, et saad jäädvustada kvaliteetseid pilte ka matkal, mägironimisel, suusarajal ega pea muretsema ilmastiku pärast. Välimuse disain on ühtlasi sportlik ja funktsionaalne, mõeldud aktiivseks kasutamiseks välitingimustes. K-30 kerel on suur käepide, mis tagab mugava käespüsimise ja madala profiiliga pentaprisma korpus, mis vähendab kaamera kõrgust.

Optiline pildiotsija, peaaegu 100% vaateväli

Vaatamata kompaktsele korpusele, mis on tavapärastest kesktaseme mudelitest väiksem ja kergem, on K-30 varustatud klaasprismaga pildiotsijaga, mille vaateväli on peaaegu 100% ning suurendus umbes 0,92× (50mm f/4 objektiiv lõpmatusse teravustatuna). See lihtsustab oluliselt teravustamist ja kadreerimist. Kuna pildiotsijast näeb selget pilti ka eredas päikesevalguses ning nähtava pildi ajaline viivitus ja parallaks puuduvad, reageerib K-30 efektiivselt ja usaldusväärselt ka nõudlikes olukordades pildistamisel, kus võttemomendi valik on kriitilise tähtsusega. K-30 võimaldab kasutada PENTAXi Natural Bright-Matte III ja ka muid eraldi müüdavaid teravustamisklaase, mis lihtsustavad manuaalset teravustamist.

Täpne ja kiire SAFOX IXi+ teravustamismoodul

Tipptasemel SAFOX IXi+ AF moodul muudab automaatse teravustamise kiireks ja täpseks. Moodulis on kasutusel spetsiaalne lääts värvimoonutuste minimeerimiseks, lisaks võetakse teravustamispunkti määramisel arvesse valgusallikat. Süsteemil on 11 sensorpunkti, üheksa neist on ristikujulised ning tagavad mistahes objektide täpse teravustamise. Hämaras kasutab süsteem teravustamise hõlbustamiseks integreeritud AF abivalgust. K-30 AF algoritm on täielikult uuendatud. Uus fookusala laiendusfunktsioon võimaldab jälgida liikuvat objekti ka siis, kui see väljub määratud AF punkti tööalast. Lisaks on olulisel määral paranenud liikuvate objektide tuvastamise täpsus ja kiirus ning autofookuse võimekus teleobjektiivide kasutamisel.

Kiire sarivõte - 6 kaadrit sekundis

Spordi, etenduste või looduse pildistamisel on käepärane K-30 kiire sarivõtte funktsioon, mis võimaldab fotograafil jäädvustada liikumist kiirusega kuni kuus kaadrit sekundis (JPEG vormingus).

Abistavate funktsioonidega Live View

Tänu uusimale CMOS pildisensorile ja uuendatud algoritmile näitab K-30 selget ja elutruud Live View pilti (60 kaadrit/sek). Kaamera on varustatud ka manuaalset teravustamist abistava funktsiooniga. Live View saab ekraanile kuvada kolme erinevat kadreerimisvõrgustikku.

Kasutajasõbralikud automaatrežiimid

K-30 sisaldab ka PENTAXi poolt väljatöötatud Auto Picture automaatrežiimi, mis valib automaatselt sobivaima pildiprogrammi. Fotograaf saab keskenduda kompositsioonile ja õige võttemomendi ootamisele, jättes kõik muud seadistused kaamera hooleks. Lisaks võimaldab K-30 kasutada 19 stseeniprogrammi, mis lihtsustavad algaja jaoks keerukate või nõudlike situatsioonide jäädvustamist.

PENTAX SR pildistabilisaator

PENTAXi poolt väljatöötatud SR mehhanismiga pildistabilisaator vähendab efektiivselt kätevärina mõju pildile ning tagab teravad tulemused ka nõudlikes oludes nagu teleobjektiivi kasutamisel või hämaras ilma välklambita pildistamisel. See uuenduslik süsteem toimib praktiliselt kõigi PENTAXi objektiividega*. Kuna SR mehhanism suudab sensorit igas suunas liigutada ja kallutada, saab K-30 selle baasil pakkuda ka muid kasulikke funktsioone: automaatne horisodi korrigeerimine, kompositsiooni korrigeerimine igas suunas ning Astrotracer režiim, mis koostöös O-GPS1 mooduliga lihtsustab tähistaeva pildistamist.
* SR mehhanismiga ühilduvad objektiivid: PENTAX K, KA, KAF, KAF2 JA KAF3 bajonetiga objektiivid; keermega objektiivid (adapteri abil) ja 645 ning 67-süsteemi objektiivid (adapteri abil). Osad funktsioonid ei pruugi teatud objektiivide puhul toimida.

Valik loomingulisi pilditöötlusvahendeid

K-30 on varustatud Custom Image funktsiooniga, mis lubab kiirelt ja lihtsalt valida pildile lõppviimistluse 11 valiku hulgast. Võimalik on kasutada ka 19 digitaalfiltrit, mis lisavad pildile loomingulisi, pilkupüüdvaid efekte.

Erinevad vooluallikad

Lisaks standardsele liitiumakule, mis suudab ühe laadimisega teha umbes 480 pilti** saab K-30 toiteks eraldimüüdava D-BH109 patareihoidja abil kasutada ka nelja AA-mõõdus patareid. Kuna AA patareid on müügil praktiliselt kõikjal maailmas, pole näiteks reisil olles tarvis aku vastupidavuse pärast muretseda.
** PENTAXi tingimustele vastav test, kus kasutati D-LI109 liitiumakut ilma välklambita.

Muud omadused

  1. Suur, laia vaatenurgaga 3-tolline LCD ekraan, 921 tuhat pildipunkti;
  2. 77 segmendiga täpne särimõõtesüsteem;
  3. DR (Dust Removal) mehhanism, mis raputab CMOS sensorilt maha sellele langenud tolmu;
  4. PENTAXi poolt loodud juhtimissüsteem, mis tagab paindliku ja veatu reageerimise fotograafi kavatsustele;
  5. dünaamilise ulatuse laiendamise funktsioon, mis aitab ära hoida ülesäris (valgeid) ja alasäris (musti) alasid kaadris;
  6. äsjatehtud JPEG pildi salvestamine RAW failina;
  7. RAW/Fx nupp failivormingu kiireks vahetamiseks või spetsiifiliste funktsioonide kiireks avamiseks;
  8. Kaasas SILKYPIX Developer Studio 3.0 for PENTAX (Ichikawa Soft Laboratory poolt loodud RAW failide töötlemise tarkvara).
üles