This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX K-1 - Kirjeldus

Milline on parim kaamera fotograafile?

Enam kui 50 aastat juhtiva peegelkaamera tootjana on PENTAX alati asja väga tõsiselt võtnud ja originaalseid tehnoloogiaid välja töötanud. See on ajalugu mis on täis lõppematut evolutsiooni ja uuendust.

Nende aastate jooksul omandatud kogemuste ja teadmiste baasil on PENTAXil nüüd lõplik vastus: uus 35mm täiskaadersensoriga digipeegelkaamera PENTAX K-1. Kandes toote nimes uhkusega numbrit 1 valitseb see mudel kogu PENTAX K seeriat.

K-1 on pärinud PENTAXi traditsionaalse kompaktse, vastupidava disaini ja lisab 35mm formaadile olulisi väärtusi, sealhulgas PENTAXi keskformaatmudelitelt pärinev tipptasemel ülikõrge lahutusvõime tehnoloogia, hulk eksklusiivseid pildistusfunktsioone ja märkimisväärne ilmastikukindlus.

Jäädes truuks numbrile 1, tähistab PENTAX K-1 uue ajastu saabumist 35mm täiskaaderkaamerate hulgas.

K-1 tagab kõrgeima lahutusvõime ja tundlikkuse

35mm CMOS täiskaadersensor

Umbes 36,4 efektiivset megapikslit

Erandlik pildikvaliteet tänu suurele pildisensorile

Erandlik lahutusvõime mida toetab võimas AA filtrita disain

K-1 südames on äsja välja töötatud 35mm CMOS täiskaadersensor, mis tagab K-seeria kaamerate seas enneolematu pildikvaliteedi. Suure pindala ja laia pikslisammuga sensor jäädvustab elavad, elutruud pildid rikkalike pooltoonide ja minimaalse müraga. Õhuke teravussügavus lubab juhtida fookusest välja jäävate alade jäädvustumist.

Tänu 36,4 efektiivsele megapikslile jäädvustab K-1 kvaliteetseid, elutruusid pilte mis vaatajat paeluvad. Selle erakordne lahutusvõime jäädvustab iga puulehe või iga veepiisa peeneima detailsusega. Kuna pildiandmeid on piisavalt, et trükkida A2 mõõdus foto 300dpi tihendusega, jääb fotograafile paindlikkus kompositsiooni valimisel: pilti saab kärpida pildistamise ajal või järeltöötluse käigus. 14-bitine andmetöötlussüsteem tagab kaunid, rikkalike pooltoonidega pildid.

AA-filtrita disain lahutusvõime optimeerimiseks

Kuigi optiline AA (anti-aliasing) filter vähendab muareed ja valesid värve, mõjutab see ka kaamera lahutusvõimet. AA filter puudub K-1 optilisest süsteemist, tagades optimaalse lahutusvõime suurele sensorile.

PRIME IV 

ISO 204800 

Uus 35mm täiskaadersensorile optimeeritud pildiprotsessor

Kombinatsioon ülikõrgest tundlikkusest ja erandlikust lahutusvõimest

K-1 sisaldab uut PRIME IV pildiprotsessorit. Võrreldes eelmise PRIME III versiooniga on see optimeeritud töötlema kõrge lahutusvõimega pilte peaaegu 50% kõrgema töösagedusega. Müratöötluse algoritmid on samuti täiustatud, et tagada puhas kujutis kõrgematel tundlikkustel. Edasiarendatud stseenianalüüsi süsteem ja uued pilditöötluse funktsioonid aitavad parandada kujutise jäädvustamise täpsust ja usaldusväärsust.

Kasutades pildisensori madalat mürasust ja PRIME IV pildiprotsessorit, lubab K-1 kaamera kasutada maksimaalset ISO 204800 tundlikkust. See tagab kõrge lahutusvõimega pildid ilma toonihüpete ja teralisuseta kõrgema tundlikkuse puhul ning parandab pildikvaliteeti ka madala tundlikkuse kasutamisel. Kuna K-1 suudab jäädvustada sama kvaliteediga pilte ka kõrgema tundlikkuse kasutamisel, laiendab see oluliselt fotograafiliste võimaluste piire.

Pixel Shift süsteem

Elutruud ülikõrge lahutusvõimega pildid, suuremad kui tegelik pikslite arv

SR (Shake Reduction) pildistabilisaatori mehhanismil põhinev Pixel Shift süsteem* jäädvustab neli kaadrit korraga, nihutades iga kaadri puhul pildisensorit ühe piksli võrra. Seejärel sünteesitakse neljast kaadrist üks ülikõrge lahutusvõimega liitpilt. Tavapärase Bayer süsteemiga võrreldes kasutab see uuenduslik süsteem täielikult iga piksli RGB värviandmeid, andes tulemuseks oluliselt tõepärasemate värvide ja peenema detailsusega pildi. See süsteem vähendab ka kõrgest tundlikkusest põhjustatud müra miinimumini. Pildikvaliteedi erinevus on koheselt märgatav ilma, et peaks pilti suurendatult arvutiekraanil või trükitult uurima. Pixel Shift süsteemiga jäädvustatud pilte saab salvestada RAW vormingus. Neid faile saab ilmutada kaamerasiseselt, muutes erinevaid parameetreid või lülitades Pixel Shift efekti sisse/välja.

* Seda süsteemi kasutades tuleb kaamera pildistamiseks kinnitada statiivile ning kasutada päästmiseks iseavajat, distantspäästikut või peegli eelpäästmise funktsiooni.
* Kui pildistatav liigub või kaamera väriseb, ei pruugi tulemus ootuspärane olla.Pixel Shift Resolution 

Tavaline kaader

Sensorilt saadav värviinfo

Sensorilt saadav värviinfo

Pildistades järjest neli kaadrit saab igalt pikslilt värvi ja ereduse info kõigi RGB värvide kohta.

Iga piksli puhul saadakse värvi ja ereduse info ainult ühe värvi kohta.

*Tulemuseks on kõrge lahutusvõime ja pooltoonide paljusus, sest pilt genereeritakse kõrglahutusliku värvi ja ereduse info alusel.
*Värvivead ja värvimuaree on välistatud, sest pikslite interpoleerimist ei toimu.

Värvifiltri RGB proportsioonide tõttu on lahutusvõime iga värvi puhul
1/2 rohelisele ja 1/4 punasele ja 1/4 sinisele.

 

Demosaic töötlus

Hinnanguliselt arvutatakse puuduvad pikslid naaberpikslite info alusel (pikslite interpolatsioon).

Kui hinnanguline värv ja tegelik värv erinevad, on tulemuseks värvivead ja värvimuaree.

 

 *Pildid on ainult illustratiivse tähendusega.

Liikumise korrigeerimise funktsioon

Pixel Shift süsteemiga pildistades võimaldab K-1 kasutada uut liikumise korrigeerimise funktsiooni. Selle aktiveerimisel tuvastab kaamera automaatselt pildistatava liikumise määra sarivõtte ajal ja minimeerib liikumise negatiivset efekti liitpildi sünteesimise käigus.*

* Liikumise korrigeerimise määr ei pruugi olla piisav kui pildistatav liigub teatud suundades ja/või moel. See funktsioon ei garanteeri, et liikumist korrigeeritakse õigesti kõigi objektide puhul.

AA filtri simulaator

Tipptasemel mehhanism minimeerib muareed ja värvivigu mehaaniliselt

Kasutades kaamera stabilisaatormehhanismi vibratsioone suudab PENTAXi poolt välja töötatud AA (anti-aliasing) filtri simulaator* efektiivselt vähendada muareed ja värvivigu objektide servades. See on tavaline probleem kui pildistada peente mustritega objekte. K-1 võimaldab objekte tõetruult jäädvustada, simuleerides vajadusel AA filtri mõju või lülitades funktsiooni kõrgema lahutusvõime saamiseks välja.

*See funktsioon töötab kõige efektiivsemalt kui säriaeg on 1/1000 sek või pikem.
*Seda funktsiooni ei saa kasutada kombinatsioonis osade pildistusrežiimidega.

Optilise AA filtri põhimõte

AA filtri simulaatori põhimõte

Objektiivi moonutuste korrektsioon ja fringe kompensatsioon*

Fine Sharpness ja Extra Sharpnes

Kvaliteetne kujutise jäädvustamine koos moonutuste efektiivse kompenseerimisega

Teravust tõstvad vahendid


K-1 kompenseerib efektiivselt moonutust, vinjeteerumist ja kromaatilist aberratsiooni mida teatud objektiivid põhjustavad ning jäädvustab kvaliteetse, servast servani terava pildi. Kaamera kompenseerib ka RAW andmete ilmutamisel esinevat fringe efekti.

*Kasutatav koos D FA-, DA-, DA L- ja FA-seeria objektiividega. Osad neist objektiividest ei pruugi nende funktsioonidega ühilduda.Sõltumata sellest kui palju pildisensoril piksleid ja lahutusvõimet on, võib tehtud pilt näida ebateravana kui pildistatava piirjooned on jämedad. K-1 kaamera Fine Sharpness funktsioon loob tavapärase töötlusega võrreldes pildistatavale peenemad, loomulikumad piirjooned. Tulemus on kvaliteetne, peenelt detailne kujutis. See võimaldab luua peeneid kunstiteoseid, kujutades pildistatavat tõetruu detailsusega. K-1 pakub ka Extra Sharpness funktsiooni, mis rõhutab pildistatava piirjooni tänu peenematele joontele veelgi. Viimane sobib eriti hästi madala kontrastsusega objektide rõhutamiseks.

K-1 saab hakkama keerukates välioludes nagu vilets ilm, pimedus ja külmakraadid.

SR II keresisene pildistabilisaator

Maailma esimene viieteljeline, viie säriaja astme ulatusega pildistabilisaator*

PENTAXi poolt välja töötatud sensori nihutamisel põhinev pildistabilisaator on läbinud uuenduskuuri, võimaldades optimaalset kompenseerimist kõigi objektiividega käest pildistamisel. Uue põlvkonna SR II (Shake Reduction II) on viieteljeline mehhanism mis kompenseerib kaamera värisemist horisontaal- ja vertikaalsihis** (esineb tihti lähivõttel) ja kaamera külgkaldelist värinat mida objektiivisisesed stabilisaatorid kontrollida ei suuda. SR II mehhanismi juhitakse ülitäpselt alates kaamera sisselülitamisest ja sellel on käestpildistamise piire laiendav suur kompensatsiooniulatus - kuni 5 säriaja astet***.

*35mm täiskaadersensoriga digipeegelkaamerate puhul seisuga veebruar 2016 (põhineb RICOH IMAGING uuringul).
**Live View pildistamisel ei kompenseeri see mehhanism kaamera värinat mida põhjustab nihe vertikaal- ja horisontaalsihis.
*** Mõõdetud vastavalt CIPA standarditele kasutades HD PENTAX-D FA 28-105mm F3.5-5.6ED DC WR objektiivi fookuskaugusel 105mm.


SR: väljas


SR: sees


SR: OFF


SR: ON

Ühildub kaasavedamisega

Kui pildistate võtet kaamera kaasavedamise abil, tuvastab SR mehhanism tõhusalt kaamera liikumise suuna ning kompenseerib värinat kõigis teistes suundades. Seetõttu suudab K-1 jäädvustada kauneid, teravaid pilte nii tavavõttel kui ka kaasavedamisega tehtud võtetel, vajamata mingit ümberlülitust.


Töötuled

Lihtsustab kaamera käsitsemist pimedas

Kaamera kerel on strateegilistesse kohtadesse paigutatud neli töötuld: bajoneti ülaääres, LCD ekraani taga, mälukaardipesas ja ühenduskaablite pesas. Üheainsa nupuvajutusega saab tuled sisse lülitada*, lihtsustades objektiivi ja mälukaardivahetust, juhtnuppude kasutamist, kaabli ühendamist ja eemaldamist. See muudab pildistamise öösel ja hämaras tõhusamaks ja mugavamaks.

* LED tulesid saab individuaalselt sisse ja välja lülitada. Vaikimisi seadistuste kohaselt on kõik tuled välja lülitatud.


Bajoneti kohal


LCD ekraani kohal


Mälukaardi pesas


Kaablite pesas

Ülitäpne AE/AF töö –3EV valguses

Välitingimustesse mõeldud LCD ekraan

Eriti täpne automaatsäri ja autofookus, isegi hämaras

LCD ekraani ereduse määramine ühe sammuga

–3EV tähendab valgust kus pildistatavat on palja silmaga raske näha, rääkimata käsitsi teravustamisest. K-1 tagab täpse automaatsäri ja autofookuse* isegi sellises pimeduses. Uuendatud algoritm muutis autofookuse reaktsiooniaja hämaras pildistamisel oluliselt lühemaks. Koos kõrge lahutusvõimega jäädvustab K-1 silmatorkavaid kaadreid ka hämarates võttekohtades.

Üheainsa nupuvajutusega kuvab K-1 uus väliseadistuse režiim viis ereduse taset LCD ekraanil, lubades kergelt ja kiiresti valida sobiva ereduse taseme pildistuskohas — eredam pilt päikesepaistes ja tumedam pilt tähistaeva all.

 

*valguse mõõtmine ISO 100 väärtusel ja 50mm F1.4 objektiiviga; teravustamine mõõdetud ISO 100 tundlikkusel, toatemperatuuril ja 25 keskmise sensoriga.


Eredus:-2


Eredus:+2

Töökindel tolmu- ja ilmastikukindel kere

Täielikult keskkonnakindel pildistussüsteem ilmastikukindla objektiiviga

K-1 kaamera 87 tihendit ja eraldi müüdava D-BG6 akutalla niiskuskindel korpus  hoiavad ära vee ja tolmu pääsemise kaamera sisemusse. Kui kaamera ees on AW või WR seeria objektiiv*, on tulemuseks täielikult ilmastikukindel digitaalne töövahend.

* AW tähendab All Weather (tolmu- ja niiskuskindel korpus), WR tähendab Weather Resistant (lihtsustatud ilmastikukindel korpus).

–10°C külmakindlus

DR II (Dust Removal II) mehhanism

Võrreldamatu usaldusväärsus, karmid testid kinnitavad

Võõrkehade efektiivne eemaldamine pildisensorilt

PENTAX viis K-1 kaameraga ettenägelikult läbi täpseid katseid kuni –10°C keskkonnas, kogudes tohutul hulgal infot töö täpsuse, reaktsioonikiiruse, mehhanismide ja vooluringide stabiilsuse ning aku pinge kõikumiste kohta*. Tulemus on see, et K-1 tagab püsiva, muretu töö ka külmakraadide korral.

Piesoelektrilise elemendi abil paneb see uuenduslik mehhanism pildisensori ees oleva klaasplaadi ultrahelikiirusel vibreerima. Sellega eemaldub sensori pinnalt efektiivselt kogu tolm ning piltidele ei teki tüütuid tolmutäppe.

* Aku sooritusvõime temperatuuri langedes väheneb. Miinuskraadidega pildistades on soovitatav kanda kaasas varuakut, hoides seda üleriiete all soojas sisetaskus.

Jäik, eriti vastupidav kere

Eriti vastupidav katik

Metallist raam, magneesiumsulamist korpus

300 000 kaadrit professionaalses kasutuses

K-1 korpuse välispind on valmistatud ülimalt jäigast kuid kergest magneesiumsulamist mis on suurepärase löögikindlusega ja varjestab sisu elektromagnetiliselt. Jäik metallist raam kere sisemuses annab kaamerale eeskujuliku vastupidavuse ja usaldusväärsuse.

Karmi sooritusvõime testimise raames näitas K-1 katik, et peab vastu 300 000 võtet. See tagab silmapaistva vastupidavuse ja töö täpsuse nõudlikus professionaalses töös.

Uuenduslikud pildistamist lihtsustavad omadused meistriteoste jäädvustamiseks

Paindlik kallutatav LCD ekraan

Uuenduslik mehhanism ekraani kallutamiseks mis tahes nurga alla ümber optilise telje


PENTAXi eesmärgiks oli joondada fotograafi vaade kaamera optilise telje järgi pakkudes paindlikku ekraani kaldenurga muutmist. Tulemusena sündis ideaalne ekraanimehhanism K-1 jaoks. See ekraan on võrreldes tavapäraste ekraanidega saavutanud kaks rasket eesmärki: puudub kõrvalekalle optiliselt peateljelt ning ekraani kallutamine igas suunas nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt on piiramatu. Ekraani saab kallutada ka kuni 90 kraadi üles kui soovite pildistada näiteks vöö kõrguselt.

・Vertikaalne kalle: umbes 44°
(vöökõrguselt pildistamine: umbes 90°)
・Horisontaalne kalle: umbes 35°

Õhuvaheta LCD ekraan
K-1 õhuvaheta LCD ekraanil on kaitsepaneeli ja LCD paneeli vahel spetsiaalne vaigukiht mis vähendab efektiivselt sisepeegeldusi. Koos välirežiimi seadistusfunktsiooniga tagab see suurepärase loetavuse ka eredas päikesevalguses.

Live View pildistamine

Automaatne horisondi korrektsioon ja kompositsiooni seadistamine

Hulk kreatiivseid vahendeid loomingulise fotograafia lihtsustamiseks

Mugavad tööriistad tasakaalustatud piltide tegemiseks

Live View režiimis pakub K-1 laia valikut pildistustööriistu. Paindlik LCD ekraan lubab jälgida selget pilti ekraanilt erinevate nurkade alt, optimeerides sellega pildistusprotsessi mugavust.

Peamised Live View funktsioonid

 • AF režiimide valik: näotuvastus, automaatne jälgimine, mitme segmendiga automaatika, valik ja punkt
 • Focus Assist rõhutab teravustatud ala piirjooni
 • valik kadreerimisvõrgustikke (viis erinevat) kahes värvitoonis (must või valge)
 • suurendatud kuva maksimaalse 16-kordse suurendusega fookuse lihtsaks kontrollimiseks

Kasutades pildistabilisaatori mehhanismi eeliseid, aitab K-1 kadreerida tasakaalustatud, veatuid pilte. Automaatne horisondi korrigeerimise funktsioon* pöörab pildisensorit, kompenseerides sellega kaamera horisontaalset kaldenurka - kasulik abivahend käest pildistamisel. Kompositsiooni seadistamise funktsioon** lubab sensori nihutamisega teha peeneid muutusi pildi kompositsioonis. See on abiks Live View pildistamisel statiivilt.

* Maksimaalne kompensatsiooninurk: umbes ±2° (umbes ±1° kui SR mehhanism on aktiivne)

** Maksimaalne kompensatsiooni ulatus: ±1,5mm (±1mm piki pöörlemise telge) või ±1°

Digitaalne lood

Kaamera kaldenurga täpne tuvastamine pööramata pilku kaadrist

K-1 digitaalne lood kuvab skaala pildiotsija paremasse ja alumisse serva näidates kaamera horisontaalset ja vertikaalset kaldenurka. Selliselt saab kaamera asendit kontrollida pööramata pilku pildistatavalt. Digitaalset loodi saab kuvada LCD ekraanil ka pildiotsijat kasutades, Live View ajal ning videosalvestusel.

Digitaalse loodi kuva (Live View ajal)

  Funktsiooniketas Seadistusketas

Smart Function

Funktsioonide juhtimine kiirelt

K-1 Smart Function on täiesti uus kaamera juhtimise süsteem mis koondab endas hulga omadusi ja kasutuslihtsuse. See funktsionaalne süsteem lubab ilma menüü avamiseta kiirelt valida ja seadistada soovitud funktsiooni kasutades selleks kõigest kahte kaamera ülemisele paneelile paigutatud ketast.

Smart Function hõlmab endas järgmisi funktsioone

Funktsiooniketas

Seadistusketas

Tühi

+/-

Särikompensatsiooni nihe

ISO

ISO tundlikkuse nihe

CH/CL

Lülitamine sarivõtte (kolm režiimi) ja ühe kaadri režiimide vahel

BKT

Kahvli väärtuse nihe kahveldusvõttel

HDR

HDR võtterežiimi muutmine

Grid

Pildiotsijaga pildistamisel: SEES/VÄLJAS

Live View pildistamisel: muudab võrgustiku tüüpi

SR

Pildistamisel: pildistabilisaator SEES/VÄLJAS
Videosalvestusel: Movie SR mehhanism SEES/VÄLJAS

Crop

Kärpimisseadistuse muutmine

Wi-Fi

SEES/VÄLJAS

Integreeritud GPS moodul ja elektrooniline kompass

Automaatne koordinaatide salvestamine

K-1 on varustatud integreeritud GPS mooduli ja elektroonilise kompassiga. Need kaks näitavad kaamera suunda ja näidud kuvatakse LCD ekraanile. Piltidele saab Exif infosse lisada andmeid nagu pildistamise koordinaadid, kaamera suund ja pildistamise aeg (UTC kellaaeg). See on eriti kasulik olukordades kus pildistamiseks tuleb hoolikalt ette valmistuda nagu näiteks päikesetõusude ja taevakehade jäädvustamisel.

Laiuskraad Pikkuskraad Kõrgus UTC (Universal Time Coordinated)

GPS signaali olek Kaamera suund pildistamisel (asimuut)

GPS logi fotograafi liikumise jälgimiseks

K-1 GPS logi funktsioon salvestab automaatselt fotograafi liikumistee fikseeritud intervalliga. Kui laadida logifail arvutisse, saab oma teekonda vaadata kaardirakenduses nagu näiteks Google Earth™.

ASTROTRACER 

Taevakehade jälgimine ja pildistamine ilma ekvatoriaalse teleskoobita

K-1 muudab taevakehade pildistamise ilma ekvatoriaalse teleskoobita lihtsaks kasutades GPS moodulit, elektroonilist kompassi ja SR mehhanismi. GPS satelliitidelt saadud laiuskraadi info ja muude faktorite (kaamera suund ja horisontaalne/vertikaalne kalle) põhjal arvutab K-1 välja taevakehade liikumise ning sünkroniseerib selle pildisensori liigutamisega, tehes seda ülitäpselt. Kuna tähed jäädvustuvad ilma liikumisjäljeta ka pikkade säriaegade kasutamisel, saab niimoodi jäädvustada nõrgalt nähtavaid tähti mida palja silmaga ei märka.

* Võttel on soovitatav kasutada statiivi.

* Enne võtet on soovitatav kasutusjuhend põhjalikult läbi lugeda.

* ASTROTRACER ei toimi teatud pildistusrežiimidega nagu näiteks intervallvõte ja intervall-liitvõte.

HD PENTAX-D FA 15-30mmF2.8ED SDM WR

Optiline pildiotsija ja kohandamine

Selge vaade ja intuitiivne käsitsemine lubavad keskenduda pildistatavale

HD PENTAX-D FA 150-450mmF4.5-5.6ED DC AW

Ava: F6.3 ; Säriaeg: 1/800 sek. ; Särikompensatsioon : 0.0EV ; Tundlikkus : ISO 100 ; Värvustasakaal : määratud värvustemperatuur ; Custom image : Bright

Optiline pildiotsija peaaegu 100% vaateväljaga

Tagades selge vaate ja teravustamise lihtsuse

K-1 optiline pildiotsija pakub peaaegu 100-protsendilist vaatevälja ja 0,7-kordset suurendust. Vaade pildiotsijas on terav, selge ning avar. Need on 35mm täiskaaderkaamera eelised. Pildiotsija vaade on moonutustest vaba ka kaadri servades. Natural-Bright-Matte III teravustamisklaas* muudab teravuse kontrollimise lihtsaks ka manuaalsel teravustamisel.

* Teravustamisklaas on fikseeritud ega pole vahetatav.

Läbipaistev LCD

Läbipaistev kuva pildiotsijas

Ülevaade kaamera töö olekust

K-1 läbipaistva LCD-ga pildiotsija suudab kuvada näiteks kadreerimisvõrgustikku ja digitaalset loodi. See on kasulik kui soovite korrigeerida kaamera kaldenurka digitaalse loodi abil või muuta pildi kompositsiooni kadreerimisvõrgustiku abil ilma, et peaksite pilgu pildistatavalt ära pöörama.

Digitaalne lood

Digitaalne lood kuvab K-1 horisontaalse ja vertikaalse kalde kahe skaalana. Võrreldes tavapärase lahendusega mis kasutab särituse skaalat, lubab see versioon jälgida kaamera kaldenurka ja säritust samaaegselt. Tulemusena on kaamera kasutatavus pildiotsija kasutamisel oluliselt tõhusam.
Andmete valik pildiotsijas

Läbipaistvaid andmeid mida pildiotsijas kuvada (kadreerimisvõrgustik, digitaalne lood, AF raam ja punktmõõtmise raam) saab individuaalselt sisse ja välja lülitada. Selliselt saab kaamera kohandada erinevatest pildistustingimustest ja -stiilidest lähtuvalt.

* Kõik andmed pildiotsijas ülevaatlikkuse huvides, välja arvatud kärpimise raam.

Kõik APS-C formaadi K-bajonetiga objektiivid on K-1 ees kasutatavad

Alates ülilainurgast kuni superteleobjektiivini - täit valikut kõrge sooritusvõimega DA-seeria objektiive saab K-1 ees vaevata kasutada. Kompaktsele ja kergele disainile vaatamata pakuvad need objektiivid eeskujulikku pildikvaliteeti.

DA / DA Limited / DA objektiivid

Kalasilm-suum

smc PENTAX-DA FISH-EYE10-17mmF3.5-4.5ED[IF]

Ülilainurk-suum

smc PENTAX-DA 12-24mmF4ED AL[IF]

Standardsuum

smc PENTAX-DA★16-50mm F2.8ED AL[IF] SDM

HD PENTAX-DA 16-85mmF3.5-5.6ED DC WR

smc PENTAX-DA 17-70mmF4AL[IF] SDM

HD PENTAX-DA 18-50mmF4-5.6 DC WR RE

smc PENTAX-DA 18-55mmF3.5-5.6AL WR 

HD PENTAX-DA 20-40mmF2.8-4ED Limited DC WR

Telesuum

smc PENTAX-DA★50-135mmF2.8ED[IF] SDM

smc PENTAX-DA 50-200mmF4-5.6ED WR

HD PENTAX-DA 55-300mmF4-5.8ED WR

smc PENTAX-DA★60-250mmF4ED[IF] SDM

Supersuum

smc PENTAX-DA 18-135mmF3.5-5.6ED AL[IF] DC WR

smc PENTAX-DA 18-270mmF3.5-6.3ED SDM

Ülilainurk

smc PENTAX-DA 14mmF2.8ED[IF]

HD PENTAX-DA 15mmF4ED AL Limited

Lainurk

HD PENTAX-DA 21mmF3.2AL Limited

Standard

smc PENTAX-DA 35mmF2.4AL

Keskmine tele

HD PENTAX-DA 40mmF2.8 Limited

smc PENTAX-DA 40mmF2.8 XS

Tele

smc PENTAX-DA 50mmF1.8

smc PENTAX-DA★55mmF1.4 SDM

HD PENTAX-DA 70mmF2.4 Limited

smc PENTAX-DA★200mmF2.8ED[IF] SDM

smc PENTAX-DA★300mmF4ED[IF] SDM

Super-tele

HD PENTAX-DA 560mmF5.6ED AW

Standard/Makro

HD PENTAX-DA 35mmF2.8 Macro Limited

* Objektiivide kategooriad on määratud Crop režiimis

Crop režiim

Automaatne pildivälja valik objektiivi paigaldamisega

Kui K-1 ette paigaldada DA★, DA Limited või DA-seeria objektiiv, aktiveerub automaatselt Crop režiim mis valib APS-C sensori mõõtmetele vastava suuruse pildivälja keskel ja kuvab pildiotsijasse kärperaami. 15,36 efektiivset megapikslit tagavad kõrglahutusliku pildi ning tõhus AF sensorite katvus muudab autofookuse töö paindlikumaks. Kui valite Crop režiimis FF (täiskaader) seadistuse, saate DA-seeria objektiiviga jäädvustada täismõõdus 35mm kaadri*.

* Teatud objektiivide ja/või fotograafiliste tingimuste puhul võib tehtud pildil eredus ja/või lahutusvõime APS-C alast väljaspool drastiliselt langeda. See seadistus ei kompenseeri erinevaid objektiivi moonutusi.

Pildiotsija näit Crop režiimis (APS-C pildiväli)

Kärperaam

* Illustratsioonil on kõik AF sensorid näitlikustamise huvides.

Kohandamine

Muuda K-1 vastavalt isiklikele eelistustele

K-1 pakub laia valikut kohandamise seadistusi võimaldades optimeerida ja lihtsustada kaamera käsitsemist. Need seadistused on mõeldud laiendama USER režiimi ja Fx (funktsioonid) nuppude funktsionaalsust, parandama ligipääsetavust soovitud funktsioonidele juhtpaneelil ja hoidma ära vigu kaamera käsitsemisel.

 USER režiim

Sellele režiimile saab omistada viis erinevat kombinatsiooni kõige sagedamini kasutatavatest funktsioonidest kui on tarvis jäädvustada spetsiifilisi objekte.

Juhtpaneel

See paneel kuvab loendi funktsioonidest ja nende seadistustest LCD ekraanile, lubades muuta selle sisu ja/või kuvamise järjekorda sõltuvalt pildistusstiilist.

Kohandatavad nupud

 Fx1 nupp
Saab omistada ühe funktsiooni seitsme hulgast (vaikimisi: RAW).

Fx2 nupp
Saab omistada ühe funktsiooni seitsme hulgast (vaikimisi: LCD välise nähtavuse režiim).

 AF nupp
Saab omistada ühe AF tööd juhtiva funktsiooni.

Eelvaate hoob
Saab omistada optilise või digitaalse eelvaate teostamise.

 E-ketas
Saab omistada särirežiimi.

Erifunktsioonid

K-1 võimaldab kasutada kokku 26 Custom funktsiooni.

 Lukustusnupp

Seadistuste eksliku muutmise ärahoidmiseks on K-1 varustatud lukustusnupuga, mis ajutiselt deaktiveerib juhtnupud ja kettad. Lukustamise funktsioone on kaks: Tüüp 1 hoiab ära ettekavatsemata särituse muutmise; Tüüp 2 hoiab ära tööseadistuste muutmise.


Kompaktne, tugev kere

Märkimisväärne kompaktsus vaatamata täiskaadersensorile

K-1 on pärinud PENTAXi kompaktse kere ja lihtsa käsitsetavuse arenduskontsepti. PENTAX on täielikult ümber struktureerinud mehaanilise üksuse mis sisaldab katikut ja peegli juhtimise mehhanisme ning paigutanud ümber pildiotsija, et hoida kaamera kõrgus minimaalsena. PENTAXi kõrgtiheda paigutuse tehnoloogia on andnud tulemuseks uue kaamera mis on kompaktne ja mugavalt käsitsetav.

Esiplaanil: PENTAX APS-C mõõdus peegelkaamera
Tagaplaanil: PENTAX 35mm täiskaaderpeegelkaamera (K-1)

Hõljuva struktuuriga peegel

Selleks, et mahutada kaamerasse 35mm täiskaadersensor ja katta ära suure pildiotsija peaaegu 100% vaateväli, oli tarvis suurendada peegli ja selle koja mõõtmeid. Selleks, et hoida peegli koja mõõtmed minimaalsed, töötas PENTAX välja uue mehhanismi, mis tõmbab peeglit tagasi kui see ülespoole liigub.

Objektiivi kinnitus

Katiku aken

Peegli liikumine

Peegli liikumine ilma hõljuva struktuurita (peegel käiks vastu bajonetti).

Peegel ja selle kinnituskoha liikumine peegli ülesviimisel.

Hõljuva struktuuriga peegli tööpõhimõte

Pildistusfunktsioonid

Hulk pildistusfunktsioone lihtsustavad otsustava hetke tabamist

HD PENTAX-D FA 24-70mmF2.8ED SDM WR
Ava: F3.5 ; Säriaeg: 1/160 sek. ; Särikompensatsioon: 0.0EV ;
Tundlikkus: ISO 100 ; Värvustasakaal: Daylight ; Custom image: Portrait

PENTAXi stseeni reaalajas analüüsimise süsteem (Real-time Scene Analysis)

Automaatsäri ja autofookuse süsteemide optimeerimine kompositsiooni lihtsustamiseks

PENTAX Real-time Scene Analysis süsteem analüüsib 86000 piksliga RGB särimõõtesensori ja uue PRIME IV pildiprotsessori kaasabil suure täpsuse ja tõhususega selliseid faktoreid nagu ereduse jaotumine pildiväljas, pildistatava peamine värv ja pildistatava liikumine. Lisaks on pildituvastuse algoritmi* lisatud läbimurdeline tehisintellektiga tehnoloogia nagu Deep Learning, mis hindab igat stseeni täpsemalt ja optimeerib valgusmõõtmise, särijuhtimise ja autofookuse süsteemide täpsust ja sooritusvõimet ning valib sobivaima viimistluse antud stseenist või kompositsioonist lähtuvalt.

* See RICOHi poolt välja töötatud tehnoloogia toimib pildiotsijaga pildistamisel kui särirežiimiks on valitud Scene Analyze Auto ja Custom Image seadistus on Auto Select.

SAFOX 12

Uus autofookuse süsteem, laiendatud AF tuvastusala

K-1 AF raam on pildi kompositsiooni valimise lihtsustamiseks suuremal 35mm pildiväljal laiem. Tänu uue SAFOX 12 AF sensormooduli väljatöötamisele on autofookuse ala võrreldes tavapärase AF raamiga umbes 40% laiem*. Selleks, et saavutada laiendatud AF ala jaoks vajalik pikem optiline teekond kompaktses korpuses, on K-1 varustatud uuendusliku, tõhusa optilise disainiga mille puhul pööratakse sisenev valgus AF mooduli sees tagasi. Kondenserläätse optimeerimise tulemusena pakub see süsteem ka suuremat AF punktide arvu (kokku 33). Selline tipptasemel AF moodul on ühtlasi kompaktne kui ka sooritusvõimeline.

SAFOX 12 AF moodul

Uuel AF sensormoodulil on kaks peeglit mis peegeldavad sisenevat valgusvoogu kahel korral. Tänu sellele on optiline teekond pikem kuid üleüldised mõõtmed võrreldes SAFOX 11 sensoriga praktiliselt identsed.

Peegel Optiline teekond Kondenserlääts

Separaatorlääts IR-cut filter AF sensor

Valgusallika sensor asub pentaprisma kõrval ja aitab optimeerida autofookuse täpsust, kompenseerides spetsiifiliste kunstlike valgusallikate poolt põhjustatud fookusvigu.

86000 piksliga RGB särimõõtesensor

Ülitäpne stseeni analüüs põhineb pildistatava värvil, kujul ja liikumisel

K-1 umbes 86000 piksliga RGB särimõõtesensor tagab suurepärase mõõtetäpsuse. Pärast pildistatava kuju, peamise värvi ja liikumise täpset kindlaksmääramist edastab see andmed PENTAXi Real-time Scene Analysis süsteemile eriti täpseks analüüsiks.

33-punktiga AF süsteem, 25 ristikujulist sensorit

Tagab usaldusväärse ja veatu teravustamise

K-1 keerukas 33 punktiga AF süsteem sisaldab tihedalt AF sensoreid, et jälgida efektiivselt olulisi alasid kaadris. 25 ristikujulist sensorit tagavad eriti täpse teravustamise.

Ristikujuline sensor Lineaarne sensor   F2.8 valgusvoo lineaarne sensor

AF süsteem F2.8 valgusvoo lineaarsete sensoritega

Kolm keskmist sensorit on mõeldud mõõtma F2.8 objektiivi valgusvoogu tagades ülitäpse autofookuse. Need sensorid suudavad oluliselt parandada teravustamise täpsust kui kasutate väga valgusjõulist õhukese teravussügavusega objektiivi.

Zone Select

Select-area expansion

See režiim lubab valida üheksast fookuspunktist koosneva ruudu mida saab vastavalt vajadusele nihutada. See tuvastab pildistatava ruudu piires, optimeerib fookuse ja jälgib liikumist — kõik automaatselt.

See režimi lubab valida ühe punkti 33 AF punkti hulgast pildistatava teravustamiseks. Seejärel alustab K-1 automaatset pildistatava jälgimist ja teravustamist naaberpunktide abil isegi kui pildistatav algsest punktist välja liigub. Valitud ala laienemise määraks saab valida 9, 25 või 33 punkti*.

    AF punktide arv võib väheneda kui valitud ala sisaldab AF raamist välja jäävat ala või alasid.

Automaatne jälgimine PENTAX Real-time Scene Analysis süsteemiga

PENTAX Real-time Scene Analysis süsteemi poolt toetatud Auto Tracking funktsioon tuvastab erinevate faktorite alusel (sealhulgas värvus) täpselt pildistatava liikumise ning hoiab pildistatavat teravana kogu pildistamise protsessi ajal, nihutades automaatselt fookuspunkti.

Automaatrežiim

Oluliselt täiustatud täpsus tänu tehisintelligentsile

PENTAX Real-time Scene Analysis süsteemi poolt toetatud Scene Analyze AUTO režiim optimeerib automaatselt säriseadistused ja valib sobivaima viimistlustooni. Optilise pildiotsija kasutamisel toetab seda ka iseõppimise algoritm mis kasutab pildistatava analüüsimiseks tohutul hulgal andmeid eelmistest pildistamistest.

Mitme režiimiga automaatsäri

Lühim säriaeg 1/8000 sek

Valik automaatsäri režiime

Erandlik täpsus ja märkimisväärne vastupidavus

Lisaks tavapärasele Programm (P), Avaprioriteet (A) ja Säriajaprioriteet (Tv) režiimidele pakub K-1 ka PENTAXi poolt välja töötatud Tundlikkuse prioriteet (Sv) ja Säriaja/Avaprioriteet (TAv) režiime, mis tagavad korrektse särituse võttes särijuhtimisel rohkem arvesse ka ISO tundlikkust. See mitmerežiimiline süsteem tagab paindlikuma säriseadistuste juhtimise pildistatava liikumise või teravussügavuse rõhutamiseks. Lisaks on võimalik särijuhtimisel kasutada laia särikompensatsiooni ulatust ±5EV (pildistamisel).

K-1 on varustatud elektrooniliselt juhitava, vertikaalsihis liikuva katikuga. Lühim säriaeg 1/8000 sek lubab kasutada lahtisemat ava ja jäädvustada pehmet tausta ka eredalt valgustatud kohtades. Kaamera sünkroniseerimiskiirus välguga on 1/200 sek.

Kiire sarivõte

Suur pildistusmaht sarivõttel

Veatu sarivõte ligikaudse kiirusega 4,4 kaadrit sekundis

Maksimaalselt 100 kaadrit kõrge kvaliteedi ja 36 megapiksliga

K-1 pakub kiiret sarivõtet ligikaudse kiirusega 4,4 kaadrit sekundis (CH seadistusega). Kiiresti saab ümber lülituda ka kiirusele 3 kaadrit sekundis (CM) või 0,7 kaadrit sekundis (CL) kasutades selleks peamenüüd või Smart funktsiooni. APS-C kärpimise režiimis saab sarivõtte kiiruseks valida kuni 6,5 kaadrit sekundis, et tagada kiire reaktsioon liikuvate objektide puhul.

Suuremahuline puhvermälu lubab K-1 abil jäädvustada hulga pilte: umbes 70 JPEG kaadrit (või umbes 17 RAW kaadrit) CH seadistusega; umbes 100 JPEG kaadrit (või umbes 20 RAW kaadrit) CM seadistusega või umbes 100 JPEG kaadrit (või umbes 100 RAW kaadrit) CL seadistusega*.

* Need näitajad on hinnangulised tulemused 35mm täiskaaderformaadis, JPEG L-mõõdus Best vormingus ja ISO 100 tundlikkusega.

Hyper Program ja Hyper Manual

Teravussügavuse ja pildistatava liikumise paindlik kontrollimine

Programm (P) režiimis saab kasutada PENTAXi poolt välja töötatud Hyper Program režiimi. See lubab valida soovitud säriaja või avaarvu kasutades eesmist ja tagumist valikuketast, jättes särituse taseme samaks. Tulemusena pole tarvis režiimiketast Tv või Av režiimi pöörata.

Eesmine valikuketas  Tagumine valikuketas  Roheline nupp  AE-L nupp


Hyper Program režiimi tööpõhimõte

Hyper Manual režiimi tööpõhimõte

Ava ja säriaja kombinatsiooni saab muuta mõjutamata mällu jäetud säriväärtust.

Hyper Manual (M) režiimis valib rohelise nupu vajutus koheselt korrektse ava ja säriaja seadistuse nagu oleks tegemist P režiimiga. Seejärel on võimalik muuta säritust soovitud suunas eesmise ja tagumise valikuketta abil. AE luku funktsioon lubab muuta ava ja säriaja kombinatsiooni jättes särituse taseme samaks.

Kui seadistada Smart funktsioon ISO režiimile, saab kolme peamist säriparameetrit — ava, säriaega ja ISO tundlikkust — juhtida märksa paindlikumalt nii P kui ka M režiimis. Selleks kasutatakse eesmist ja tagumist valikuketast ning seadistusketast.

Pildi kadreerimise ja pildistamise funktsioonid

Loominguline vabadus ja piiritu inspiratsioon

HD PENTAX-D FA 24-70mmF2.8ED SDM WR

Ava: F8.0 ; Säriaeg: 1/500 sek. ; Särikompensatsioon: -0.3EV ; Tundlikkus: ISO 100 ; Värvustasakaal: AWB ; Custom image: Landscape

Custom Image

Ideaalse tooni ja varjundi väljendamine iga objekti puhul

K-1 Custom Image funktsioon lubab pildistatavast või loomingulisest eesmärgist lähtuvalt rakendada pildile soovitud lõppviimistlust. Auto Select valiku puhul tuvastab kaamera sobivaima viimistluse automaatselt. Flat valik loob retušeerimiseks sobiva lähtepildi. Koos nendega pakub K-1 nüüd kokku 13 Custom Image režiimi*. Iga režiim pakub parameetrite peenhäälestust nagu värviküllus, toon, key, kontrast ja teravus**.

* Custom Image režiim on fikseeritult Auto Select kui kaamera töörežiim on AUTO.

** Seadistatavad parameetrid sõltuvad valitud Custom Image režiimist.

Flat

Custom Image režiimide valik

 • Auto Select 

 • Bright

 • Vibrant

 • Radiant

 • Reversal Film

 • Monochrome

 • Cross Processing

 • Muted

 • Flat 

 • Natural

 • Portrait

 • Landscape

 • Bleach Bypass

Bright

Clarity Control ja Skin Tone Correction* 

Kompenseerib pildistatava tekstuure, jättes pildi üleüldise teravuse alles

Clarity Control funktsioon on pilditöötlustehnoloogia mis suudab
efektiivselt jäädvustada metalli läikiva pinna, taeva või veepritsmete
selguse. Lubades muuta siidja või läikiva pinna sujuvust annab see
kontrolli tekstuuri ja selguse määra üle. Skin Tone correction funktsioon**
taastab õrna tekstuuri ja terve nahatooni pildistataval, jättes teravuse
juustesse, riietusele ja taustale. See jäädvustab pildistatava sujuva
tekstuuri ja terve nahatooniga.

* Mõlemad funktsioonid on välja töötanud RICOH Co., Ltd.

** Skin Tone Correction funktsiooni saab aktiveerida vaid juhul kui
Face Detection režiim on aktiivne.

Clarity Control: -4                    Clarity Control: -0                      Clarity Control: +4

Skin Tone Correction: VÄLJAS                       Skin Tone Correction: SEES

HDR

Eredate ja varjus alade tõetruu jäädvustamine

K-1 HDR (High Dynamic Range) režiim* annab pildi mis sarnaneb inimsilma poolt nähtavale. See hoiab ära ülesäritatud eredad alad ja mustad varjualad ka ekstreemselt kontrastsete stseenide puhul. Režiim lubab määrata särinihete ulatuse või kasutada Automatic Position Adjustment funktsiooni.** Kuna see režiim võib salvestada originaalfailid RAW vormingus, saab neid hiljem ilmutada muutes HDR seadistusi või lülitades HDR režiimi välja. Arvuti ja kaasasoleva tarkvara abil saab ühe RAW faili jagada ka kolmeks eraldi RAW failiks ning salvestada eraldi failidena.

* Seda HDR funktsiooni ei saa kasutada teatud pildistusrežiimides ja see ei ühildu osade funktsioonidega.
** Automatic Position Adjustment funktsioon on fikseeritult OFF kui on valitud Interval või Interval Movie võtterežiim.

Mitmekordne säritus

Kolm moodust loominguliste piltide sünteesimiseks

K-1 lubab teha soovitud arvu pilte (kaks kuni 2000) ja sünteesib neist ühe liitpildi, pakkudes selleks kolme režiimi: keskmine, lisanduv ja võrdlev eredus. Live View võtte käigus kuvab K-1 eelnevalt tehtud kaadri poolläbipaistvana LCD ekraanile, lubades järgmist kaadrit täpselt joondada.

accumulationDigitaalfiltrid

Erilised visuaalsed efektid

K-1 pakub üheksat digitaalfiltrit pildistamise käigus ning 21 digitaalfiltrit taasesituse käigus. Ühele pildile saab maksimaalselt kanda 20 filtrit. Selliselt saab luua erilisi, isikupäraseid kunstiteoseid.

CTE

Soovitud värvide võimendamine

Võrreldes standardse automaatse värvustasakaaluga (AWB), mille eesmärk on tagada naturaalsed värvid valgusallikast sõltumata, saab CTE (Color Temperature Enhancement) režiimi abil rõhutada pildi domineerivaid värve värvustemperatuuri alusel. See on kasulik päikesetõusu ja päikeseloojangu värvide võimendamisel või lumiste maastike jäädvustamisel pilves taevaga. Lisaks saab selle abil hoida ära värvide tuhmumist või kadumist nagu näiteks tumerohelised ja õrnroosad toonid.

AWB                                                                  CTE

Videosalvestus

4K-ühilduv intervallvideo

Full HD videod kaunilt pehme taustaga

Pidevalt muutuva objekti jäädvustamine kõrglahutuslikuna

K-1 salvestab elavat, tõetruud videot. Kuna 35mm täiskaader lubab kasutada
õhukest teravussügavust, saab vajadusel jäädvustada tausta kaunilt pehmena.
Stereomikrofoni abil (ei kuulu K-1 komplekti, müügil kaubanduses) saab salvestada
ka stereoheli. Salvestust saab jälgida kõrvaklappide kaudu (ei kuulu K-1 komplekti,
müügil kaubanduses).

K-1 Interval Movie režiim lubab jäädvustada fikseeritud intervalliga pilte aeglaselt muutuvast objektist ning luua neist ühe videolõigu. 4K-lahutusvõimega (3840 × 2160 pikslit) videofaili* taasesitusel tekib mulje aja kiirest liikumisest. K-1 pakub ka Star Stream funktsiooni. Selle abil saab jäädvustada tähtede valgussabasid videolõiguna.

* Kui te ei esita videofaili K-1 abil, on soovitatav kasutada sellist arvuti operatsioonisüsteemi mis toetab 4K video taasesitust.Wi-Fi ühilduvus

Kaamera juhtimine eemalt nutitelefoni abil

Ühendades K-1 ja nutitelefoni ilma traadita saab pildistada eemalt või vaadata pilte nutitelefoni ekraanil*. Lisaks saab seadistada erinevaid pildistusfunktsioone ja muuta nende seadistusi, teravustada, vajutada päästikut ja vaadata tehtud pilte.

* Spetsiaalne Image Sync äpp on vajalik eemalt pildistamiseks ja piltide vaatamiseks. Image Sync on tasuta allalaetav App Store (iPhone) või Google Play™ (Android™) saitidelt.
** Ühilduvate nutitelefonide operatsioonisüsteemide kohta saate infot RICOH IMAGING ametlikult veebilehelt või meie teeninduskeskusest.

IMAGE Transmitter 2 ühilduvus

Arvutiga ühendatud pildistamine

Paigaldades eraldi saadava IMAGE Transmitter 2 tarkvara arvutisse ja ühendades arvuti USB pesa kaudu K-1 kaameraga, saab K-1 juhtida, kanda automaatselt tehtud pildid arvutisse ja salvestada ning kontrollida pildiandmeid arvutis. See muudab stuudiotöö oluliselt tõhusamaks.
Märkus: parimate tulemuste saamiseks peab tarkvara olema uuendatud värskeimale versioonile. Detailsemat infot leiate meie ametlikult veebilehelt.

Kaamerasisene RAW failide ilmutamine

Soovitud lõppviimistluse andmine ilma arvutita

K-1 võimaldab kaamerasiseselt RAW faile ilmutada. Ilmutatud failid salvestatakse eraldi JPEG või TIFF failidena. See pakub suuremat paindlikkust kui soovite anda pildile oma nägemusele vastava lõppviimistluse ja seda ilma arvutita. Lai valik muudetavaid parameetreid lubab anda pildile soovitud lõppviimistluse kuni olete tulemusega tõeliselt rahul. K-1 on varustatud ka uue disainiga kasutajaliidesega mis tagab kergema ja paindlikuma parameetrite juhtimise.

Kaks kaardipesa

Suuremahuline andmesalvestus kahele SD mälukaardile

K-1kaardipessa mahub kaks SD mälukaarti. Andmete salvestamise režiime
on kolm: “Serial” salvestab mälukaardid järjest täis; “Duplicate”
(samaaegne salvestamine) dubleerib andmeid varukoopia eesmärgil mõlemale
kaardile ja “RAW/JPEG Division” eraldab failid nende vormingu põhjal.
Lisaks on võimalik kopeerida pilti ühelt kaardilt teisele.

Digital Camera Utility 5

Eksklusiivne tarkvara kõrge kvaliteediga viimistlemiseks ja piltide sirvimiseks

Tunnustatud SILKYPIX® pildimootoril põhinev tarkvara lubab sirvida tehtud pilte ja ilmutada RAW vormingus faile arvutis. See ühildub K-1 uute omadustega, sealhulgas Custom Image Flat töötlus ja Pixel Shift Resolution süsteemi Motion Correction funktsiooniga.

üles