This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

RICOH WG-5 GPS

Tipptasemel veekindel kompaktkaamera pakub pildistamist 14 meetri sügavusel vees, paremaid GPS funktsioone ja tõhustatud löögikindlust

RICOH IMAGING EUROPE S.A.S. annab välja uue digitaalse kompaktkaamera RICOH WG-5 GPS, mille märksõnad on eeskujulik veekindlus, edasiarendatud GPS funktsionaalsus ja parim löögikindlus RICOH digikompaktide seas.

RICOH veekindlate kompaktkaamerate seeria tippmudelina on RICOH WG-5 GPS veekindel kuni 14 m sügavusel, löögikindel kukkumisel kuni 2,2 m kõrguselt ja külmakindel kuni -10°C. Neljakordse optilise suumiga valgusjõuline f/2.0 objektiiv ja tundlik tagantvalgustatud CMOS pildisensor aitavad jäädvustada kvaliteetseid müravabasid pilte ka nõrgalt valgustatud keskkonnas nagu näiteks vee all, öösel ja spordisündmustel siseruumides. Kaameral on ka mitmeid uusi omadusi fotograafilise loovuse parandamiseks. Nende hulka kuuluvad stseenipõhine värvustasakaalu optimeerimine, Merineitsi režiimile pühendatud välgurežiim ning Vibrant ja Reversal Film lõppviimistlused. Kaamera tehnilised andmed on usaldusväärsed ja tasemel: duaalne pildistabilisaator, Full HD videosalvestus ja 3-tolline lai LCD ekraan. Lisaks on WG-5 GPS varustatud GPS mooduliga mis salvestab koordinaadid ning reisilogi tehtud piltidele. Peale selle näitab kaamera GPS mooduli andmete põhjal õhurõhku/kõrgust/sügavust ja digitaalset kompassi.

Välimuselt järgib WG-5 GPS kaamera seeria kontsepti milleks on kergesti hoitav, libisemiskindel korpus. Stiili ja väljanägemise lisamiseks WG-seeria mudelina on kaamera saadaval kahes värvitoonis: oranž ja hall metallik.


Peamised omadused

1. Vastupidav konstruktsioon pildistamiseks kuni 14 meetri sügavuses vees kuni 2 tundi järjest
WG-5 GPS kaamera tugev, õhukindel korpus on veekindel 14 meetri sügavusel kuni 2 tundi järjest (IPX 8 või JIS Class 8) ning lisaks sellele löögikindel ka kukkumise vastu kuni 2,2 meetri kõrguselt*, tolmukindel (IPX 6 või JIS Class 6), külmakindel kuni -10°C ja purunemiskindel kuni 100kgf.**
Selline usaldusväärne, tugev konstruktsioon tähendab, et WG-5 GPS toimib eeskujulikult ja usaldusväärselt ka kõige keerukamates välitingimustes.
* Mõõdetud RICOH IMAGING enda standardite järg — 2,2 meetri kõrguselt 5 cm paksusele vineerplaadile — vastab Method 516.5-Shock testile MIL-Standard 810F.
** Mõõdetud
RICOH IMAGING enda standardite järgi.

2. Eeskujulik pildikvaliteet tänu valgusjõulisele suumile ja uusimale pilditehnoloogiale
WG-5 GPS on varustatud valgusjõulise suumobjektiiviga, mille ava lainurga asendis on f/2.0. Tänu sellele võimaldab kaamera jäädvustada ilusaid, müravabasid pilte ka nõrgas valguses. Neljakordne optiline suum (35mm kaamera ekvivalendina 25-100mm) sobib kasutamiseks väga erinevates situatsioonidest alates lilleõite lähedalt pildistamisest kuni maastikuvõteteni.

3. Kõrge pildikvaliteet
WG-5 GPS südames on tipptasemel tagantvalgustatud CMOS pildisensor, mis paistab silma kõrge tundlikkuse, madala mürasuse poolest ning kiire andmeedastuse poolest. Koos sooritusvõimelise pildiprotsessori ja 16 efektiivse megapiksliga on tagatud kõrge eraldusvõimega pildid. Kaamera tipptundlikkus on ISO 6400. WG-5 GPS sisaldab ka arenenud pilditöötlusfunktsioone.

4. Põhjalik valik vee all pildistamise režiime
Mermaid ja Mermaid Movie režiimides on WG-5 GPS programmeeritud jäädvustama punase elavaid varjundeid, mis vee all tavaliselt kaotsi lähevad. Selleks optimeerib protsessor vee all tehtud kaadrite värve ja kontrastsust. Lisaks on kaamera programmeeritud looma teravaid ja selgeid pilte, kompenseerides efektiivselt kontrastsuse langemist, mida põhjustab valguse hajumine vees. Ava ja säriaja muutmisega programm on samuti täiustatud, et vähendada kaamera värina mõju teravusele vee all pildistamisel. Mermaid programmis on välgurežiimide hulka lisatud uus Välgukeeld+Sundvälk režiim, mis pildistab järjest kaks kaadrit: üks ilma välklambita ja teine välklambiga. Selleks tuleb päästikut vajutada vaid ühe korra.

5. Kahekordne kaitse uduste piltide vastu
WG-5 GPS pildistabilisaator kombineerib endas pildisensori nihutamisel põhineva SR (Shake Reduction) mehhanismi ja Digital SR režiimi. Koostöös kompenseerivad need efektiivselt kaamera ja pildistatava värisemise ning tagavad teravad tulemused ka hämaras.

6. Kuus LED tuld lähivõtete pildistamiseks
Tuled on paigutatud objektiivi korpuse ümber kaamera kerele ning valgustavad lähivõtete pildistamisel kui WG-5 GPS lülitada Digital Microscope režiimis***. Tänu neile tuledele saab kaamera LCD ekraanil näha mikroskoopilise maailma suurendatud vaadet ning pildistada neist kerge vaevaga pilkupüüdvaid fotosid. Kaamera ja pildistatava värina mõju vähendamiseks saab kaamera kasutada lühemat säriaega ning tõsta tulede eredust pildistamise hetkeks automaatselt. Makrotuledel on ka muid kasulikke funktsioone nagu näiteks Autoportree Abimees, mis LED lampide vilgutamise annab märku pildistatava näo asukohast kaadris ning LED valguse režiim, mida saab kasutada pimedas.
*** Selles režiimis on piltide suurus 2 megapikslit (16:9 külgede suhtega).

7. Full HD videorežiim kvaliteetsete filmilõikude jäädvustamiseks
WG-5 GPS on varustatud Full HD videosalvestusega H.264 vormingus, mis lubab kasutajal jäädvustada kõrge kvaliteediga videolõike (1920 × 1080 pikslit, 16:9 külgede suhe) kiirusega 30 kaadrit sekundis. Lisaks on kaameral mitmed loomingulised töövahendid nagu kiirkaamera funktsioon**** salvestatud liikumise aeglaseks taasesituseks ja kiirendatud liikumise funktsioon*****. Micro-HDMI (Type D) pesa kaudu saab välistesse AV seadmetesse edastada nii videopildi kui ka heli.
**** Selle funktsiooni puhul on video kaadri mõõt 1280 × 720 pikslit.
***** Selle funktsiooni puhul on video kaadri mõõt 640 × 360 pikslit.

8. 3-tolline laia vaatenurgaga LCD ekraan
WG-5 GPS kaamera tagaosast leiate avara 3-tollise LCD ekraani külgede suhtega 16:9. Lai vaatenurk tähendab seda, et ekraanil olev pilt on selgelt nähtav 170° nurga alt nii horisontaalsihis kui ka vertikaalsihis. Ekraanile kantud AR (Anti-Reflection) kate vähendab tüütuid peegeldusi ja helke ning tagab terava ja selge ekraanipildi ka päikesevalguses.

9. GPS funktsioonid, kõrgus/sügavus/õhurõhk ja digitaalne kompass
WG-5 GPS kaameral on integreeritud GPS moodul, mis salvestab automaatselt asukoha andmeid ja reisilogi tehtud piltidele ning hoiab ka kaamera kella kohalikus ajas. Õhurõhu sensor ja digitaalne kompass lubavad kasutajal hiljem kontrollida pildistuskoha andmeid (õhurõhk/sügavus ja suund) kaamera LCD ekraanil.

10. Muud omadused
・ Pildi viimistlusmeetodite hulka lisandusid PENTAX digipeegelkaamerate kasutajate seas populaarseks saanud Vibrant ja Reversal Film
・ Kaks distantspäästiku vastuvõtjat (üks kaamera esiküljel ja teine tagaküljel) signaali vastuvõtu parandamiseks
・ Digitaalne lood kaamera horisontaalse/vertikaalse kaldenurga kontrollimiseks
・ 12 digitaalfiltrit
・ Ühilduvus Eye-Fi SD mälukaartidega
・ Kaasasolev karabiiniga rihm kaamera kinnitamiseks seljakoti või muu varustuse külge
・ O-CC1352 kaitseümbris (eraldi müüdav) kaamera kaitmiseks mustuse ja kriimude eest
・ O-CC135 rihma aasaga kaamera vutlar (eraldi müüdav)
・ O-ST1352 ujukrihm (eraldi müüdav) ei lase kaameral vees uppuda
・O-LA135 adapter (eraldi müüdav) lubab kaamera objektiivi ees kasutada lainurkläätse DW-5 (eraldi müüdav), mis muudab kaamera vaatenurgaks 20mm (35mm kaamera ekvivalendina).

üles