This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX K-S2

Maailma väikseim tolmu- ja ilmastikukindel digipeegelkaamera, millel on kallutatav LCD ekraan, traadita võrk ja NFC funktsioonid

 

RICOH IMAGING EUROPE S.A.S.  annab uhkusega teada uuest PENTAX K-S2 digipeegelkaamerast, mis pakub silmapaistavat, tippmudelitega võistlevat sooritusvõimet, kallutatavat LCD ekraani ning laia valikut omadusi kompaktses, tolmu- ja ilmastikukindlas korpuses.

Uue ülemklassi mudelina on PENTAX K-S2 maailma väikseim tolmu- ja ilmastikukindel välitingimustesse mõeldud digipeegelkaamera*. Kaamera on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud SAFOX X autofookusega, mis tagab väga hea teravustamise nii hämaras kui ka liikuvate objektide puhul. K-S2 pakub ka mitmeid keerukamaid funktsioone, mis võistlevad tippmudelitega: AA (anti-aliasing) filtri simulaator, mis vähendab muareed võrdväärselt optilise AA filtriga; optilist klaasist pentaprismaga pildiotsijat, mis katab peaaegu 100% vaatevälja; keresisest pildistabilisaatorit ning tipptundlikkust ISO 51200. Lisaks on kaamera varustatud eemalt pildistamise võimaluse ja Wireless LAN ning NFC funktsioonidega. Viimased lihtsustavad ühendamist nutitelefonide ja tahvelarvutitega. K-S2 on saadaval kolmes põhivärvis: must, must/valge ja oranž.

RICOH IMAGING on lisaks välja töötanud smc PENTAX-DA L 18-50mm F4-5.6 DC WR RE standardsuumi, mis on PENTAX K-S2 komplektide eksklusiivne objektiiv. Ilmastikukindel suum on kompaktsuse eesmärgil kokkukäiv, ohverdamata seejuures optilist kvaliteeti. Kasutades seda objektiivi koos kompaktse K-S2 kaameraga on tulemuseks ülimalt kaasaskantav digitaalne süsteem mis toimib suurepäraselt välitingimustes.
* Maailma väikseim kaamera tolmu- ja ilmastikukindlate digipeegelkaamerate kategoorias (seisuga 1. veebruar 2015, põhineb RICOH IMAGING uurimusel)
 

Peamised omadused

1. Maailma väikseim tolmu- ja ilmastikukindel korpus *
K-S2 kaamera korpus on kompaktne ja portatiivne kuid lisaks ka tolmu- ja ilmastikukindel. Sada tihendit kaamera olulistes osades hoiavad ära vihma, udu ja tolmu pääsemise kaamera issemusse. Tänu sellele on K-S2 täiuslik valik kui soovite pildistada välitingimustes, kasutada seda mägironimisel, matkamisel ja spordisündmustel. Objektiiviga komplektides kaasasolev objektiiv on ülikompaktne standardsuum, mille pikkus ilmastikukindlusele vaatamata on kokkupandud olekus vaid 41mm. K-S2 kaamera ja selle objektiivi kombinatsioon annab kokku ülimalt kaasaskantava digitaalse süsteemi.
* Maailma väikseim kaamera tolmu- ja ilmastikukindlate digipeegelkaamerate kategoorias (seisuga 1. veebruar 2015, põhineb RICOH IMAGING uurimusel)

2. Kallutatav LCD ekraan
K-S2 on varustatud õhuvaheta LCD ekraaniga, mille LCD pinna ja kaitseklaasi vahel on spetsiaalne kiht peegelduste ja valguse hajumise vähendamiseks. Esmakordselt PENTAX digipeegelkaamerate ajaloos on tegemist kallutatava LCD ekraaniga, mida saab pöörata sobiva nurga alla ja lihtsustada sellega kõrge või madala võttepunkti kasutamist. Kui pöörata monitor 180 kraadi pildistatava suunas, saab kasutaja aktiveerida autoportree päästiku. See nupp erineb tavalisest päästikust, lubades autoportree pildistamisel hoida kaamerat kindlalt käes.

3. Täpne automaatne teravustamine SAFOX X mooduliga
K-S2 on varustatud tipptasemel SAFOX X AF sensormooduliga. Tänu sellele on autofookus ülimalt täpne ja kiire. 11 sensoriga (9 rist-tüüpi sensorit keskel) AF süsteem tagab väga täpse teravustamise ka -3 EV hämaruses. Valitud ala laiendamise funktsioon tähendab, et sensori moodul suudab jälgida liikuvat objekti ka juhul kui see väljub määratud jälgimise alast. Selleks hindab moodul naabersensorite poolt saadud kauguse andmeid. Fookusluku funktsioon hoiab pildistatava teravana ka juhul kui AF süsteem pärast teravustamist pildistatava kaotab. Need arenenud funktsioonid parandavad kombineerituna kaamera täpsust liikuvate objektide tuvastamisel.

4. 20,12 efektiivset megapikslit ja ISO 51200 tundlikkus
K-S2 kõrge sooritusvõimega CMOS sensoril on umbes 20,12 efektiivset megapikslit. Sensoril puudub optiline AA (anti-aliasing) filter, mis võimaldab veelgi optimeerida sensori sooritusvõimet. Jõuline PRIME MII pildiprotsessor jäädvustab sensorilt saadud andmed tõetruude värvide ja peente üleminekutega piltideks ning tagab minimaalse müra igal tundlikkuse tasemel, isegi ISO 51200 korral.

5. Keresisene SR pildistabilisaator ja AA (anti-aliasing) filtri simulaator muaree vähendamiseks

(1)Keresisene SR pildistabilisaator
K-S2 kaameras on kasutusel PENTAXi poolt välja töötatud SR (Shake Reduction) pildistabilisaator. See on mehhanism, mis vähendab efektiivselt kaamera värina mõju pildi teravusele ning tagab selged kaadrid ka sellistes oludes, kus käte värin pildi enamasti rikub: teleobjektiivi kasutamisel ja hämaras või sisetingimustes pildistamisel.

(2)Uuenduslik AA (anti-aliasing) filtri simulaator**
K-S2 kaamera anti-aliasing simulaator paneb pildisensori särituse hetkel mikroskoopiliselt vibreerima, andes tulemuseks optilise anti-aliasing filtriga võrreldava muareed vähendava efekti. Erinevalt optilisest filtrist, mis annab alati identse tulemuse, võimaldab see uuenduslik simulaator kasutajal ka efekti tugevust reguleerida. Selliselt on võimalik leida sobivaim seadistus konkreetse objekti pildistamisel.
** See funktsioon on kõige efektiivsem 1/1000 sek ja pikema säriajaga. Seda funktsiooni ei saa kasutada HDR võtte ajal.

(3) Kasutajat abistavad funktsioonid
Kuna SR üksus suudab pildisensorit igas suunas kallutada, pakub K-2S suurt hulka käepäraseid pildistusfunktsioone, mille hulka kuuluvad automaatne horisondi kaldenurga korrigeerimine, kompositsiooni peenhäälestus ja ASTROTRACER, mis kombineeritult O-GPS1 GPS mooduliga lihtsustab taevakehade pildistamist.

6. Peaaegu 100% vaateväljaga optiline pildiotsija
Kompaktsele korpusele vaatamata on K-S2 varustatud klaasprismal põhineva pildiotsijaga, milles on kasutusel sama optika ja vääristused nagu kõrgema klassi mudelitel. Pildiotsija suurendus on umbes 0,95×, mis tähendab laiemat ja eredamat vaadet. See omakorda lihtsustab teravustamist ja kadreerimist.

7. Kiire katik liikuvate objektide pildistamiseks
K-S2 kaamera lühim säriaeg on 1/6000 sekundit. Selle abil saab pildistada teravaid kaadreid ka kiiresti liikuvatest objektidest. Koos kiire sarivõtte funktsiooniga (kuni 5,5 kaadrit sekundis) saab kasutaja jäädvustada ainulaadseid, kaunilt teravaid kaadreid.

8. Esmakordselt PENTAX K seerias: Wi-Fi funktsioon nutitelefoniga ühendamiseks
K-S2 omab traadita võrgu (Wi-Fi) funktsiooni, pakkudes paremat ligipääsu nutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Lisaks on kaameral NFC (Near Field Communication) funktsioonid NFC-ühilduvate nutitelefonide ja muude suhtlusseadmete lihtsamaks ühendamiseks. Selleks tuleb K-S2 viia ühendatava seadme lähedusse. Kui paigaldada hiljuti välja töötatud Image Sync tarkvara nutiseadmesse, saab eemalt juhtida K-S2 ava, säriaega, ISO tundlikkust, päästikut, vaadata Live View pilti, sirvida pilte ja laadida neid üles näiteks Facebooki.

9. RICOHi pilditöötlustehnoloogiad
K-S2 sisaldab Clarity Enhancement funktsiooni. Tegemist on RICOHi poolt välja töötatud pilditehnoloogiaga, mille ülesanne on jäädvustada pildistatava tekstuur ja pind tõetruumalt. Režiimikettal on uus A-HDR (Advanced HDR) asend, mis kombineerib Clarity Enhancement funktsiooni tavapärase HDR režiimiga. Tulemusena annab uus režiim ühe, eriti laia ulatusega liitpildi, mis moodustatakse kolme erineva säritusega pildistatud kaadrist. A-HDR režiim lubab kerge vaevaga jäädvustada mõjuvaid, maalile sarnanevaid HDR pilte.

10. Valik loovaid pildistusfunktsioone
K-S2 pakub 11 Custom Image režiimi erinevate parameetrite paindlikuks kontrollimiseks ning 9 digitaalfiltrit. Koos 19 erineva stseeniprogrammi ja täisautomaatse Auto Picture programmiga on tagatud stseenist või pildistatavast lähtuv sobivaima pildistusprogrammi valik.

11. Kaks valikuketast
K-S2 korpusel on kaks elektroonilist ketast: üks käepideme ülaosas, teine tagapaneelil. P (Programm) režiimis saab nende abil näiteks juhtida ava ja säriaega. See muudab kaamera juhtimise intuitiivsemaks ning võimaldab seadistusi muuta ka läbi pildiotsija vaadates.

12. Full HD videosalvestus
Integreeritud stereomikrofoniga K-S2 jäädvustab kauneid Full HD videolõike (1920 × 1080 pikslit, 30/25/24 kaadrisagedus) H.264 vormingus koos elava, loomuliku heliga. Kvaliteetne videosalvestus on tagatud ka kiirestiliikuvate objektide puhul. Kaameral on ka keerukamad videosalvestusfunktsioonid nagu näiteks 4K intervallvideo, mis loob määratud aja tagant tehtud kaadritest ühe videolõigu.

13. Muud omadused
・77-segmendiline, mitme alaga mõõtesüsteem valguse täpseks hindamiseks
・DR (Dust Removal) mehhanism CMOS sensorile langenud tolmu efektiivseks eemaldamiseks ultraheli vibratsioonide abil
・iseavaja funktsioon, mis on kasutatav sarivõttel

 

smc PENTAX-DA L 18-50mmF4-5.6 DC WR RE suumobjektiivi peamised omadused

1. Üliõhuke standardsuum kokkupandava mehhanismiga, fookuskauguste vahemik 35mm ekvivalendina 27,5mm kuni 76,5mm
2. Usaldusväärne ilmastikukindel konstruktsioon kasutamiseks vihmas, udus ja kohtades kus kaamera võib märjaks saada.

üles