This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

HD PENTAX-D FA 150-450mm f/4.5-5.6ED DC AW

Super-teleobjektiiv PENTAX K-bajonetiga digipeegelkaameratele

 

RICOH IMAGING COMPANY, LTD. toob välja uue HD PENTAX-D FA 150-450mm f/4.5-5.6ED DC AW super-teleobjektiivi, mis on mõeldud PENTAX K-bajonetiga digipeegelkaameratele.

See telesuum katab fookuskaugused vahemikus 150mm kuni 450mm. Tegemist on vahemikuga, mida paljud PENTAXi fännid soovinud on. Objektiivil on PENTAXi kvaliteetne HD vääristus, mis tagab eriti teravad ja kõrge kontrastsusega kujutised ka keerukates valgusoludes. Lisaks on objektiivi süsteemis kasutusel kolm ED (Extra-low Dispersion) klaasläätse ja ülimadala hajuvusega klaaslääts. Need hoolitsevad kromaatiliste aberratsioonide efektiivse kompenseerimise eest. Objektiiv on tolmu- ja niiskuskindel, sobides ideaalselt pildistamiseks ka keerukates ilmastikuoludes.

 

Peamised omadused

1. Super-teleobjektiiv kolmekordse suumiga

Paigaldatuna PENTAX K-bajonetiga peegelkaamera ette katab see suumobjektiiv fookuskaugused 230mm kuni 690mm (35mm kaamera ekvivalendina). Objektiiv on piisavalt kompaktne ja kerge, et pildistada käest loodust, spordisündmusi ja ka lennumasinaid.

2. Eeskujulik pildikvaliteet

Tipptasemel optikas on kasutusel kolm ED (Extra-low Dispersion) klaasläätse ja üks ülimadala hajuvusega klaaslääts. Tänu neile on sfäärilised ja kromaatilised moonutused efektiivselt kontrollitud ning pilt on selge, terav ja kvaliteetne. Objektiivi MTF (Modulation Transfer Function) graafik on disainitud olema parem kui tavapärastel mudelitel samas klassis. Eesmärk on tagada kõrge lahutusvõime ja detailsed pildid. Objektiivi optiline süsteem katab isegi 35mm filmipeegelkaamera kaadri. Tänu sellele on tagatud suurepärase kvaliteedi ja teravusega pildid iga PENTAX digipeegelkaamera ees ning ka ühilduvus tulevaste suurema sensoriga kaameratega.


3. Pildikvaliteeti optimeeriv HD vääristus

Selle objektiivi läätsedele on kantud kõrge kvaliteediga mitmekihiline HD vääristus. Tavapäraste mitmekihiliste vääristustega võrreldes tagab see parema valgusedastuse ning vähem peegeldusi. Seetõttu jäädvustab objektiiv erksaid, kõrge kontrastsusega pilte, milles puuduvad peegeldused ja helgid ning seda ka nõudlikes valgusoludes nagu näiteks vastuvalgus.


4. Tolmu- ja ilmastikukindel konstruktsioon

AW (All Weather) mudelina on selle objektiiv konstruktsioon tolmu- ja niiskuskindel. Objektiivi korpusel on 21 spetsiaalset tihendit mis hoiavad ära niiskuse ja tolmu pääsu objektiivi sisemusse. Kui kasutada objektiivi ilmastikukindla PENTAX digipeegelkaameraga, on tulemuseks välitingimustes vastupidav ja usaldusväärne töövahend. Suurepäraselt ja muretult on võimalik pildistada udus, vihmas, lumesajus ning muudes kohtades kus kaamera võib märjaks saada.
 

5. Uus kolme asendiga teravustamisrežiimi lüliti

Objektiiv on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud Quick-Shift Focus süsteemiga. See lubab kasutajal lülituda pärast kaamera AF süsteemi teravustamist koheselt manuaalse teravustamise režiimi. Kasutatavuse parandamiseks on objektiivile paigaldatud 3-asendiline lüliti. See lubab valida töörežiimiks QFS/A, QFS/M või MF. QFS/A on autofookuse prioriteediga režiim, mis lubab lülituda manuaalse teravustamise režiimi ainult pärast autofookuse teostamist. QFS/M on manuaalse fookuse prioriteediga režiim, mis lubab lülituda manuaalse teravustamise režiimi igal ajal - isegi kui AF süsteem alles toimetab. MF režiim lülitub koheselt manuaalsele teravustamisele kui pöörata objektiivi fookusrõngast. Kolm erinevat režiimi tagavad kiirema ja täpsema teravustamise sõltuvalt pildistatavast või olukorrast.

 

6. Neli AF nuppu objektiivi korpusel

Stabiilsema AF töö ja objektiivi parema hoidmise tagamiseks asendist sõltumata on selle objektiivi korpusel neli AF nuppu — üks iga 90 kraadi tagant.** Kasutaja saab neile AF nuppudele omistada eelistatud funktsioone. Nende hulka kuuluvad: fookuse eelseadistuse režiim, mis eelprogrammeerib fookuse asendi ning nihutab fookuse koheselt sellesse punkti; ja AF Cancel režiim mis võimaldab jälgiva AF käigus lukustada fookust soovitud punkti.

** PETANX K-3 on praegu ainus mudel mis toetab AF nupu funktsioone. Funktsioonide aktiveerimiseks peab kaameras olema viimase versiooni püsivara.


7. Muud omadused

・Vaikne ja sujuv autofookus kasutades objektiivisisest AF mootorit
・Ümar diafragma ava jäädvustab fookusest välja jäävad alad loomulike ja kaunitena, muutes valgusallikate triibuefekti minimaalseks
・Teravustamiskauguse piiraja vähendab AF süsteemi tööaega fikseerides teravustamiskauguse ühele kolmest valikust
・SP (Super Protect) vääristus hoiab esiläätse mustusest puhtana
・Eemaldatav statiivikinnitus uue kukkumisvastase mehhanismiga.
・Suumi lukustus välistab objektiivi väljavajumise kandmisel.

 

Märkus: disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

üles