This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX 645Z - Kirjeldus

43,8 × 32,8 mm

Suure CMOS pildisensori ületamatu lahutusvõime ja loomulik atmosfäär.

Sensori suurus tähendab lLahutusvõimet ja kujutise sügavust. Seetõttu kasutatakse tipptasemel profifotograafias keskformaatkaameraid, mille loomisel on prioriteediks seatud pildikvaliteet. PENTAX 645Z on varustatud suure 43,8 × 32,8 mm CMOS pildisensoriga. See on umbes 1,7 korda suurem kui 35mm täiskaaderkaamera sensor, võimaldades jäädvustada pildistatava teravust ja atmosfääri oluliselt paremini. Kuna lisaks sellele on teravussügavus õhuke, saab vabalt kontrollida ka tausta uduseks muutmist. PENTAX 645Z on tublisti efektiivsem ja väljenduslikum meeliköitvate piltide jäädvustamiseks.

Kvaliteetse fotograafia standardite ületamine
51,4 efektiivset megapikslit

PENTAX 645Z kaameral on umbes 51,4 efektiivset megapikslit. Selline pikslite arv annab absoluutse eelise kõrget eraldusvõimet eeldavate objektide jäädvustamisel nagu näiteks maastik. Teravuse ja detailsuse eelised tulevad välja ka A3 mõõdus väljatrükkidel. Kuna igas võttes on piisavalt pildiinfot, toimub ka värvimuutusi vähem. See lubab julgemalt muuta parameetreid ning kohandada lõppviimistlust muretsemata pildi rikkumise pärast.

Säriparameetrite laiendamine
Maksimaalne ISO 204800

 Ülimalt kõrge maksimaalse ISO 204 800 tundlikkuse muudavad võimalikuks pildiprotsessoris toimuv õrn ja põhjalik müratöötlus ning kõrge signaali/müra suhtega pildisensor. Vähese mürasuse ja teravate piirjoontega kujutisi on võimalik saada ka kõrgemate ISO seadistuste korral. Avaarvu ja säriaja valikute laiem ulatus lubab sul muuta liikumist udusemaks ning väljendada emotsiooni just nii nagu soovid.

51,4 megapiksli andmete kiire töötlemine
Pildiprotsessor PRIME III

Kaameras on kasutusel PENTAXi uusim pildiprotsessor: PRIME III. Selle protsessori töökiirus on umbes viis korda kõrgem kui PRIME II protsessoril, suutes kiirelt hakkama saada 51,4 megapiksliga. Kiire protsessor annab oma panuse ka oluliselt paranenud sooritusvõimesse, mille hulka kuulub ka kiirem pildi kuvamine pärast võtet.

Objektiivi täielikku võimekust vabastav disain
AA-filtrivaba

Kuigi madalpääsfilter hoiab valed värvid ja muaree kontrolli all, kaasneb sellega kahjuks üleüldine kujutise teravuse langus. PENTAX 645Z puhul eemaldati see filter pildisensori disainist eesmärgiga anda esmane prioriteet lahutusvõimele. Sellest tulenevalt suudab kaamera realiseerida objektiivi ja pildisensori lahutusvõime täieliku potentsiaali. Ületamatu lahutusvõime suudab näiteks maastikuvõtte puhul jäädvustada teravana ka üksikud puulehed.

Varustatud difratksiooni ja värvimoonutuste korrektsiooniga
Objektiivi kompenseerimise funktsioon

PENTAX 645Z on varustatud täisfunktsionaalse objektiivi korrektsiooniga. Lisaks moonutuste ja kromaatiliste aberratsioonide korrigeerimisele on lisatud ka äärealade valgustatuse ja difraktsiooni korrektsioon. PENTAX 645Z suudab efektiivselt parandada ka kinnise avaga pildistamisel tekkivat difraktsiooni. Lisaks on kaamera varustatud fringe korrektsiooniga, mida saab kasutada RAW piltide töötlemisel. See kaamera toetab kõrgema kvaliteediga lõppviimistlust.

[ Suure CMOS sensori ülemuslik kujutise kvaliteet ]

Peened ja sujuvad üleminekud
Suurel CMOS pildisensoril on piisav punktisamm ning kõrgne signaali/müra suhtega signaal. PENTAX 645Z puhul on eredate alade ärapõlemine ja detailide kadu varjualades ebatavalised. Sujuvad üleminekud varjude ja värvide vahel annavad detailsema joonisega kujutise.

Kaunilt udune taust ja rikkalik kolmedimensionaalne tunnetus
Keskformaatkaamera üheks oluliseks eripäraks võib pidada ka tausta udustamise efekti. Teravussügavus on õhuke ja udustamine on sujuv. Lahtise avaga tehtud piltidel tunduvad objektid veelgi kolmedimensionaalsemad kui palja silmaga vaadates. Need omadused tagavad pehme, rikkalikult kolmedimensionaalse kujutise ja atmosfääri, mis on iseloomulik keskformaatkaameratele.

Kiire reaktsioon

Mobiilsus, mis keskformaadis digikaameratel seni puudus.

Hea reaktsioon ja kiire töö on saavutatud kogu pilditöötlusüksuse uuendamisega. Lisaks autofookuse ja pilditöötluse tööle on võrreldes PENTAX 645D-ga oluliselt kiiremaks muutunud ka kujutise kuvamine pärast pildistamist. Mahukas puhvermälu lühendab piltide mälukaardile kirjutamise aega ning lubab pildistada sujuvalt sarivõttega RAW faile. Need omadused lubavad pildistada järjest ja mugavalt. Varem polnud see keskformaatkaameratega võimalik. PENTAX 645Z on ideaalne portreetööks ja liikuvate objektide jäädvustamiseks.

Ülitäpne autofookuse süsteem
SAFOX 11

PENTAX 645Z kaameras on kasutusel SAFOX 11 autofookuse süsteem. Aberratsioonide kontrollimiseks on optilises süsteemis kasutusel difraktsioonläätsed. Teravdades sensorile langevat kujutist on tulemuseks suurepärane autofookuse täpsus. Valgusallika tuvastamise sensor hoiab ära kunstvalgusallikate mõju AF süsteemi täpsusele. Kõrgtäpne teravustamise ja reageerimise süsteem annab tulemuseks teravad ja kõrge lahutusvõimega pildid.

Suurepärane teravustamise täpsus
f/2.8 ühilduv AF

Kaadri keskel olevad kolm AF punkti toetavad f/2.8 autofookust. Kasutades maksimaalse f/2.8 avaga objektiivi aitab see süsteem tagada ülitäpse teravustamise. See on eriti kasulik kui soovite eriti õhukest teravussügavust.

Tumedate objektide jäädvustamine
-3EV mõõtmisega AF

Ülitundliku AF sensoriga on saavutatud kuni -3EV valgusvoo mõõtmine (25 keskmist punkti). Isegi tumedamate objektide puhul, mida on raske silmaga näha, pakub see AF süsteem sujuvat ja täpset teravustamist.

Ülim objekti tuvastamise võime
27 AF punkti

Kaamera 27 AF punktist on 25 ristitüüpi punktid, mis on varustatud joonsensoritega nii vertikaal- kui ka horisontaalsihis. Selle süsteemi suurepärane tundlikkus toimib kõigis situatsioonides.

Kaamera analüüsib pildistatavat ja optimeerib funktsioonid ning juhtimise
Pentaxi reaalajas stseeni analüüsimise süsteem

See omadus tuvastab värvide jaotumise kaadris, pildistatava värvi ja liikumise ning optimeerib automaatselt automaatsäri, autofookuse ja värvitasakaalu seosed ja juhtimise. Süsteemi tuumaks on stseeni analüüsimise süsteem, mis seob omavahel 86 000 piksliga RGB mõõtesensori ja PRIME III protsessori. Stseenide põhjalik analüüs muudab võimalikuks ülima täpsuse ja stabiilse pildistamise.

Jäädvustab täpseks analüüsiks tõetruult värvid, kuju ja liikumise
Umbes 86 000 piksliga RGB mõõtesensor

PENTAX 645Z kasutab umbes 86 000 piksliga RGB mõõtesensorit, mis jälgib stseeni reaalajas ja tuvastab ereduse, värvi ja liikumise. Süsteem töötab nii peenelt, et on tavapärase 77 tsooniga mõõtesüsteemiga võrreldes hoopis kõrgemal tasemel. Hämaras mõõtmise piir on -1EV (ISO 100/55mm f/2.8). See omadus saavutab kõrge säritäpsuse ka hämaras.

Täpne värvide jäädvustamine kõigis kaadri alades
Multi-pattern Auto WB

PENTAX 645Z on varustatud Multi-Pattern Auto WB värvitasakaalu süsteemiga, mis jagab kaadri väikesteks osadeks ning rakendab igale neist optimaalseimat värvitasakaalu seadistust. See funktsioon lahendab erinevatest valgusallikatest, varjudest ja päikesevalgusest põhjustatud värvitemperatuuri erinevused ning annab tulemuseks ühtlaste värvidega pildi nagu seda inimsilm näeb.

Kiire failide salvestamine
Kaks mälupesa

Kaks mälukaardipesa vastavad UHS-I standardile. Kiire kirjutamine tagab puhvri nobeda tühjenemise ning seega ka kiirema pildistamise. Lisaks saab faile salvestada dubleeritult kahele eraldi kaardile või eraldada neid RAW/JPEG vormingu järgi. Samuti on võimalik kasutada Eye-Fi kaarte ja FLU kaarte (O-FC1, eraldi müüdav).
Märkus: Wi-Fi ühendusega Eye-Fi ja FLU kaarte saab kasutada SD2 pesas.

Paindlik vaatenurk

Kallutatav LCD ekraan liigub -35° kuni 125°.

PENTAX 645Z LCD ekraan on varustatud kallutusmehhanismiga. Ekraani saab pöörata 35° alla ja 125° üles. Laia vaatenurgaga 3,2" paneelil on 1,037 miljonit pildipunkti. Kallutamine lihtsustab madalast ja ka kõrgest võttepunktist pildistamist, sest Live View otsevaadet on ekraanilt mugav jälgida. Ekraani konstruktsioonis puudub LCD paneeli ja katteklaasi vahel õhuvahe, mis vähendab seesmisi peegeldusi. Peegeldusvastase AR kattega karastatud klaas ei purune kuigi kergelt ning tagab eeskujuliku nähtavuse ja vastupidavuse kriimudele.

Kontrastituvastusega autofookus
Live View

See mudel on varustatud Live View funktsiooniga, mida saab kasutada fookuse täpseks kontrollimiseks suurendatud vaates (maksimaalselt 16×). Lisaks ülimalt täpseid tulemusi andvale kontrastituvastusega autofookusele saab kasutada ka näotuvastusega autofookust ja Focus Peaking funktsiooni. Kuna selliseid efekte nagu Custom image ja värvustasakaal näeb kohe ekraanil, saate oma loovust laiendada.

Mobiilne pildistamine käelt
Integreeritud disain

PENTAX 645Z on pärinud PENTAX 645 seeria traditsionaalse digipeegelkaamera kuju, omades integreeritud pildiotsijat, pildisensori üksust ja käepidet. Saavutatud on suurepärane usaldusväärsus ja teravustamise täpsus. Fotograafil pole tarvis muretseda digipära viletsa ühenduse või ebaõigest paigaldamisest põhjustatud fookusvigade pärast. Kaalujaotuse optimeerimise ning mugavalt käeshoitava käepidemega on saavutatud digitaalne keskformaatkaamera, millega on mugav pildistada ka käelt.

Lai vaateväli, mida pakub ainult keskformaadis kaamera
Optiline pildiotsija

Kaamera kere mõõtmete vähendamiseks võeti pildiotsijas kasutusele trapetsoidne prisma. Paigutus on kallutatud kerest 9° ettepoole, optimeerides optilist teekonda veelgi ning saavutades madalama kerekõrguse. Pildiotsija optilises süsteemis on kasutatud Kepleri teleskoobi disaini. Tulemuseks on kõrge suurendustegur ning lai vaatenurk. Selle pildiotsija avar vaateväli on samaväärne 35mm täiskaaderkaamera omaga. Vaateväli on umbes 98% ning teravustamisklaas on vahetatav. Natural Bright Matte on standardne, lihtsustades fookuse reguleerimist.

Läbis 100 000 kaadri testi
Vastupidav katikumehhanism

PENTAX 645Z katik on kiire ja pika vastupidavusega. Katik on läbinud 100 000 kaadri testi, ületades PENTAX 645D tulemust kahekordselt. Lisaks sarivõtete pildistamisele võimaldab see jäädvustada inimesi ja liikuvaid objekte ning koostada digitaalseid arhiive. Selles osas vastab kaamera professionaalse fotograafi tõsistele vajadustele.

Õhukindel korpus, millesse ei pääse tolm ega vihm
Tolmukindel ja ilmastikukindel konstruktsioon

Keerukatele välitingimustele on sellel kaameral vastu panna tolmu- ja pritsmekindel konstruktsioon. 76 erinevat kohta, sealhulgas nupud, kettad ja katted on hoolikalt tihendatud ning hoiavad ära vihmapiiskade, niiskuse ja tolmu sattumise kaamera sisemusse. Sama konstruktsiooni kasutatakse ka AW tähistusega objektiivide puhul. See tähendab, et koos AW objektiividega saab see kaamera pildistada vägagi rasketes ilmaoludes.

Võimeline töötama ka külmas kliimas
Garanteeritud külmakindlus kuni -10°C

Seda kaamerat testiti -10°C keskkonnas, jälgides töö täpsust, stabiilsust, reageerivust ja aku laengu muutusi. Selliste omadustega kaamerat saab alati julgelt kaasa võtta ka külma kohta, kus digitaalsed seadmed tavaliselt tõrkuma kipuvad.

Eesmärgiks kergus ja tugevus
Magneesiumsulamist korpus

Kaamera väline korpus ja kallutatav LCD ekraan on valmistatud kergest ja tugevast magneesiumsulamist. See materjal neelab hästi lööke, hajutab soojust, on vastupidav, usaldusväärne ning varjestab elektromagnetiliselt. Korpus peab vastu tõsiselt käsitsemisele ning kaitseb kaamera sisemuses olevaid täppismehhanisme.

Kõrgtäpne ja vastupidav konstruktsioon
Valualumiiniumist raam

Selleks, et raam kannaks objektiivikinnitust, pildiotsijat ja optilist AF süsteemi, on vaja tugevust ja ülitäpseid mõõtmeid. Raami materjaliks valiti valualumiinium kuna see on väga tugev ning ülimalt jäik. Pildisensori üksus on kinnitatud raami külge soojushajuti kaudu. Soojus juhitakse raami tagaossa, vähendades sellega pildimüra hämaras.

Ülikiire vibratsiooniga tolmueemaldus
DR II ja Dust Alert

PENTAX 645Z varustuse hulka kuulub DR II (Dust Removal II), mis väldib tolmuosakeste probleemi. DRII suudab efektiivselt eemaldada kõik CMOS sensori pinnale langevad tolmuosakesed. Selleks pannakse UV/IR vähendusfilter piesoelektrilise elemendi abil ülehelikiirusel vibreerima.

Muljetavaldavad kõrge tundlikkusega kolmedimensionaalsed pildid

Videosalvestus

PENTAX 645Z salvestab Full HD videolõike maksimaalselt 60i kaadrisagedusega ning HD videolõike 60p kaadrisagedusega. Suure sensori kasutamisel on tulemuseks meeldivalt ruumiline pilt, mis ületab Super 35mm ja 35mm täiskaaderkaamerate pilti. Video filmimisel saab kasutada ka Custom Image töötlust nagu näiteks Cross Process (risttöötlus). Maksimaalne tundlikkus video salvestamisel on ISO 3200. Üks eeliseid on video salvestamine minimaalses valguses. Lisaks integreeritud stereomikrofonile on PENTAX 645Z varustatud välise mikrofoni pesaga (helitugevus on reguleeritav).
Videovoog salvestatakse MPEG-4 AVC/H.264 kujul ja failivorming on MOV.

Video, mis ületab Full HD neljakordselt
4K intervallvideo

Selle kaamera 4K intervallvideo funktsioon lubab jäädvustada määratud intervalli tagant kaadreid ning moodustada neist ühe videolõigu. Lahutusvõime on umbes neli korda kõrgem kui Full HD puhul. Selle funktsiooniga saate kogeda ülikõrglahutuslikku videot. Full HD ja HD tugi on samuti olemas.
- Andmete tihendusvorming on Motion JPEG ja failivorming on AVI.
- Pildistamise intervall võib olla 2 sek kuni 1 h, pildistamise kestvus võib olla 14 sek kuni 99 h. Pildistamise kestvus sõltub valitud intervallist.
- Maksimaalne säriaeg on 1/30 sek.
- 4K intervallvideo esitamiseks on tarvis arvutisüsteemi, mis toetab 4K video esitamist.

Salvestusvormingud, mis toetavad TIFF faile
RAW/JPEG/TIFF

Salvestusvorminguks saab valida RAW, JPEG ja TIFF. RAW piltide puhul toetab kaamera PENTAXi PEF vormingut ning universaalset DNG vormingut, mis ühildub Adobe tarkvaraga. JPEG faile saab salvestada samaaegselt RAW failidega. TIFF vormingu võib valida juhul kui eelistate tihendamata pildiandmeid.
*TIFF faile ei saa salvestada samaaegselt RAW ja JPEG failidega.

Rikkalik valik seadistusi
Kaamerasisene RAW failide ilmutamine

RAW faile saab ilmutada kaamera abil ning salvestada JPEG või TIFF failidena. PENTAX 645Z pakub hulgaliselt seadistusi, mida saab kiiresti teha. Naudi piltide seadistamist ainult kaamera abil.

[Seadistused RAW piltide töötlemisel]
● Salvestusseadistused: File Format (JPEG/TIFF), Aspect Ratio, JPEG Recorded Pixels, JPEG Quality, Color Space
● Lens Correction: Distortion Correction, Lat-Chromatic-Ab Adj, Peripheral Illumin. Corr., Diffraction Correction, Color Fringe Correction
● White Balance
● Custom Image
● Digital Filter
● HDR (ainult HDR võtte puhul)
● Sensitivity
● High-ISO NR
● Shadow Correction

Jäädvusta muutuvaid objekte
Intervallvõte/piltide liitmine

Kaamera pildistab automaatselt määratud intervalliga teatud arvu kaadreid. See omadus on abiks aeglaselt muutuvate objektide jäädvustamiseks. Interval Merge funktsiooni abil saab ühendada mitmeid kaadreid. INtervalliks saab valida ajavahemiku 2 sek kuni 24 h ning pildistada saab maksimaalselt 2000 kaadrit.

Automaatne laia dünaamilise ulatusega pildi loomine
HDR (High Dynamic Range)

Kaamera moodustab kolmest erineva säritusega pildistatud kaadrist ühe, laia dünaamilise ulatusega liitpildi. Säriamplituudi*¹ määramine lähtuvalt stseenist ning kompositsiooni muutuse automaatne korrigeerimine*² lihtsustavad HDR võtete tegemise käelt. Kuna kolm algset kaadrit salvestatakse RAW failidena, saab neid kasutada ka eraldi töötlemises. Kõik kolm pilti salvestatakse ühe RAW failina, muutes andmete haldamise lihtsaks.
*1 - Säriamplituudi saab määrata ainult pildistamise ajal
*2 - Automaatne kompositsiooni seadistamine ei pruugi võimalik olla suurte asukohaerinevuste korral ja osade objektide mustrist tulenevalt.

Liitrežiim vastavalt loomingulisele eesmärgile
Mitmekordne säritus

Määrake särituste arv (2 kuni 2000) ja ühendage need üheks kaadriks. Iga päästikuvajutusega toimub särituse seadistamine ja kaadrid liidetakse. Tulemust näeb LCD ekraanil. Liitrežiimi saab oma eesmärgist lähtuvalt valida kolme hulgast:
[Composite Mode]
● Average
Loob keskmise säritusega liitpildi. Võimaldab nautida mitmekordset säritust kerge vaevaga, sest säritust ei tule iga võtte jaoks seadistada.
● Additive
Liitpilt luuakse särituste summast.
● Bright
Võrdleb iga säritust, valib eredad alad ja ühendab need valitud alad. Kuna tumedad alad jäävad nii nagu nad on, sobib see kuu, ilutulestiku või valgustatud hoonete pildistamiseks ning muudel juhtudel kui soovite kontrastsust rõhutada.

Toonide variatsioonid.
Custom Image

Custom Image aitab luua pilte, mis vastavad reaalsusele ja fotograafi kavatsustele. PENTAX 645Z valikusse kuulub 11 funktsiooni, mis lubavad pilti paindlikult kontrollida. Värviküllus, toon, kontrastsus ja teravus on seadistatavad iga Custom Image valiku puhul.
* Seadistatavad parameetrid erinevad sõltuvalt valitud Custom Image töötlusmeetodist.

 Custom Image valikud

 • Bright
  Erksad, kirevad värvid
 • Natural (vaikimisi seadistus)
  Loomulik, liialdusteta lõppviimistlus, mis sobib igas olukorras
 • Portrait
  Annab nahale terve jume
 • Landscape
  Muudab taevasina ja puude roheluse elavamaks ja teravamaks
 • Vibrant
  Sinine muutub indigoks ja punane tulipunaseks, lisab unikaalseid ja rafineeritud nüansse
 • Radiant
  Rõhutatud värvitoonid, töötab hästi lameda või vähese värviküllusega pildi puhul
 • Muted
  Värvi põhiolemus jääb küll samaks kuid värviküllust vähendatakse mõnevõrra
 • Bleach Bypass
  Madal värviküllus ja kõrge kontrastsus loob mulje vanast fotost
 • Reversal Film
  Kõrge värviküllus ja kontrastsus annavad mõjuvad pildid
 • Monochrome
  8 erinevat mustvalget filtrit lubavad luua rikkalikult erinevaid toone
 • Cross Processing
  Unikaalsed värvid ja kontrastsus luuakse filmi risttöötluse imiteerimise teel

19 erinevat eriefekti
Digital Filter

Digitaalfiltreid saab kasutada piltide taasesitusel. Erinevaid filtreid on kokku 19 tüüpi. RAW piltide töötlemisel kaameras saab valida filtri ja lisada selle efekti pildile.
* Digital Filter funktsiooni ei saa kasutada pildistamisel.

Juhi kaamerat nutitelefoniga
Traadita Live View pildistamine


PENTAX 645Z lubab kasutada Wi-Fi funktsiooniga FLU kaarti. Nutitelefoni või tahvelarvuti brauseri kaudu saab kaamerat juhtida, vaadates samal ajal ekraanilt Live View pilti. Autofookuse käivitamiseks tuleb puudutada sobivat kohta ekraanil, lisaks saab seadistada säritust, ISO tundlikkust, juhtida katikut ning vaadata ja salvestada pilte.
* Ühilduv kaart: FLUCARD FOR PENTAX 16GB O-FC1 (müügil eraldi)
* Funktsiooni saab kasutada nutitelefonide ja tahvelarvutitega, milles on iOS või Android™ operatsioonisüsteem.

Tuvastab ja kuvab kallet kahes sihis
Elektrooniline lood


See funktsioon tuvastab kaamera kalde vasak/parem sihis ja ette/taha sihis ning kuvab need sammuga 0,5°. Lisaks kadreerimisele saab pildiotsijasse kuvada ka säriskaala. Seda funktsiooni saab kuvada ka Live View vaates ekraanil, lihtsustades kompositsiooni seadmist ja kaamera kalde muutmist.

Optiline telg jääb samaks
Statiivikeere vertikaalseks kasutuseks


Lisaks kaamera põhjale on ka küljed varustatud statiivikeermega. Kuna optiline telg jääb kaamera asendi muutmisel samaks, saab pildistamist tõhusalt jätkata.

Automaatne edastus

Piltide kiire laadimine arvutisse


Stuudiotes vaadeldakse iga proovivõtet arvutis. Selliselt saab otsustada valgustuse ja kaamera seadistuste muutmise üle. Uue Image Transmitter 2 tarkvara abil saab PENTAX 645Z kaamerat juhtida arvuti abil. Lisaks piltide allalaadimisele kasutaja poolt määratud kataloogi saab muuta säriseadistusi nagu avaarv ning ISO tundlikkus ja aktiveerida katikut, vaadates samal ajal Live View pilti. See parandab stuudiotöö efektiivsust olulisel määral.

[Image Transmitter 2] (eraldi müüdav) saabub peagi

Peamised omadused:
- Automaatne piltide edastamine arvutisse
- Kaamera juhtimine arvuti abil (pildistamine, ava, säriaeg, ISO tundlikkus, särikompensatsioon)
- Live View kuva arvuti ekraanil

Lihtsam kompositsiooni valimine
Detailne ruudustiku kuva

Kaameras on nüüdsest võimalik kasutada kaht tüüpi võrgustikku, millel on kitsam joonesamm. See lihtsustab hiljem liitmisele minevate piltide jäädvustamist. Kuna võrgustik on eelmise versiooniga võrreldes tihedam, on lihtsam pildistada kattuva esemete asukohaga kaadreid. Lisaks on võimalik valida 16 tsooni, kuldlõiget ja skaala kuva. Võrgustiku värviks saab valida läbipaistva valge ja läbipaistva musta, mis tagab nähtavuse.

Live View või piltide vaatamine välisel monitoril
HDMI™ väljund

PENTAX 645Z on varustatud HDMI pesaga. Selle kaudu saab kaamera ühendada TV või arvutiekraaniga ning edastada sinna tehtud pilte või Live View vaadet. See liides on kasutatav mitmekülgselt. Näiteks saab kontrollida pilte kogu meeskonnaga või vaadata fotosid ning videolõike sõpradega.
*Kui kaamera on AV seadmega ühendatud, ei kuvata ekraanile midagi. Helitugevust ei saa kaamera abil muuta.

Efektiivsemad digitaalsed arhiivid
180° pööratav kuva/pildistus*


See omadus on kasulik piltide kopeerimisel. Tavaliselt jäädvustab kaamera fotograafi vaatevinklist õigetpidi oleva pildi 180° pööratuna (vt joonist). Kaamera võimaldab pilti 180° pöörata ning salvestab pööramise info. Kuna Live View ja HDMI väljund on samuti 180° pööratud, on töötamine lihtsam kui peate pilti arvuti või TV ekraanilt jälgima.
*Ainult pööramise info salvestatakse.

Ülikiire ühendus arvutiga
USB 3.0


PENTAX 645Z on varustatud USB3.0 pesaga. Ühilduva arvuti korral on USB ühendus oluliselt kiirem kui USB2.0 korral. Kui pildistate Live View kaudu arvutist, on piltide laadimine oluliselt kiirem.

Väldi vigu
Nupu/ketta lukk


PENTAX 645Z võimaldab kettad ja nupud lukustada, et vältida seadistuste ekslikku muutmist pildistamise käigus. Lisaks esi/tagaketastele deaktiveerib see funktsioon ajutiselt ka särijuhtimisega seotud nupud nagu särikompensatsioon ja ISO tundlikkus. Lisaks saab lukustusfunktsiooni laiendada praktiliselt kõigile nuppudele välja arvatud päästik.

Kvaliteetne viimistlus sinu piltidele kaasasoleva tarkvara abil
Digital Camera Utility™ 5

Selle tarkvara abil saab ilmutada RAW faile, salvestada neid JPEG ja TIFF vormingus, seadistada pilte ja hallata faile. Tarkvara kasutab tunnustatud SILKYPIX mootorit. RAW pildile lõppviimistluse andmine on lihtne ja mugav ning seadistusi on rikkalikult. Selle tarkvaraga saab lisada ka autoriõiguse info Exif andmetesse ja kontrollida piltide autentsust.

Nõudmised süsteemile
Arvuti peab kaamera ühendamiseks ja Digital Camera Utility 5 paigaldamiseks ning kasutamiseks vastama järgmistele nõudmistele.

Windows®
- OS: Windows® 8.1 (32bit/64bit)/Windows® 8 (32bit/64bit)/Windows® 7(32bit/64bit)/Windows Vista® (32bit/64bit) - CPU:Intel® Core™ 2 Quad või kiirem - Operatiivmälu: 4GB või enam - Vaba ruum kõvakettal: umbes 100MB või enam (vaba ruum paigaldamisel või käivitamisel), umbes 25 MB JPEG pildi jaoks või 70 MB RAW pildi jaoks - Monitor: 1280 × 1024 pikslit, 24bit värvid või enam.


Macintosh
- OS: Mac OS X 10.9/10.8/10.7/10.6 - CPU:Intel® Core™ 2 Quad või uuem - operatiivmälu: 4GB või enam - Vaba ruum kõvakettal: umbes 100MB või enam (vaba ruum paigaldamisel või käivitamisel), umbes 25 MB JPEG pildi jaoks või 70 MB RAW pildi jaoks - Monitor: 1280 × 1024 pikslit, 24bit värvid või enam
* Toetatud operatsioonisüsteem peab olema arvutisse paigaldatud ning kõik süsteemiuuendused tehtud.
* Tarkvara töö ei ole kõigis nõuetele vastavates süsteemides garanteeritud.

Muud funktsioonid

 • D-Range seadistused
  (Highlight Correction, Shadow Correction)
 • Müravähendus pikkade säriaegade korral
 • Kõrge ISO müravähendus
 • One Push File Format
  (vahetab salvestusvormingut ühe nupuvajutusega)
 • Save RAW Data
  * Äsjatehtud JPEG pilti saab salvestada ka RAW vormingus.
 • Mõõterežiim
  (TTL lahtise avaba mõõtmine 86 000 piksliga RGB sensori abil, Multi-segment, keskmestatud ja punktmõõtmine)
 • Särikahvliga pildistamine
  (2/3/5 kaadrit)
 • Särikompensatsioon ±5EV
  (±2EV video puhul)
 • Pildistusrežiimid
  (Programm (P), Tundlikkuse prioriteet (Sv), Säriaja prioriteet (Tv), Avaprioriteet (Av), Säri ja avaprioriteet (TAv), Manuaalne (M), Bulb (B), Flash Sync)
 • AF režiimid: ühekordne AF, pidev AF
  (Fookuse töö on seadistatav)
 • AF punkti valik
  Spot, Select, Laiendatud alaga AF (S, M, L), Zone Select, Auto (27 AF punkti)
 • Peegli eelpäästmine
  * Peegli eelpäästmise saab ära keelata
 • Optiline eelvaade, digitaalne eelvaade
 • Töötlus (Color Moire Correction, Resize, Cropping (külgede suhet saab muuta ja kaldenurka korrigeerida), Videotöötlus (videolõigu jupitamine ja mittevajalike osade kustutamine, video kaadri salvestamine JPEG failina)
 • LCD ekraan
  (3.2", umbes 1,037 miljonit punkti, lai vaatenurk, seadistatav eredus, värviküllus ja toon)
 • Taasesitus
  (Pisipiltide kuva (6 kuni 80 pisipilti korraga), suurendatud kuva (kuni 16×), võrgustiku kuva (5 erinevat, valge/must), pööramise kuva, histogrammi kuva jne.)
 • USER režiim
  (kuni kolm salvestatavate seadistustega režiimi 3)
 • Custom funktsioonid
  (29 valikut)
 • Ühildub P-TTL automaatvälgu kompensatsioonisüsteemiga
 • Autoriõiguste info lisamine
  (fotograafi nimi, autoriõiguse andmed Exif infosse)
 • Ühildub GPS mooduliga
  Võimaldab salvestada pildistuskoha koordinaate eraldi müüdava O-GPS1 mooduli abil.
üles