This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

HD PENTAX-D FA 15-30mm F2.8 ED SDM WR - Kirjeldus

Valgusjõuline ülilainurksuum kasutamiseks
PENTAX K-bajonetiga digipeegelkaameratega

PENTAX K-1 35mm täiskaadersensoriga digipeegelkaamera ees katab see objektiiv fookuskaugused vahemikus 15 mm kuni 30 mm*. Lai vaatenurk ja kõrge lahutusvõime muudavad võimalikuks jäädvustada dünaamilisi vaateid ja maastikke. PENTAXi poolt välja töötatud HD vääristus tagab kujutise peene ja terava detailsuse ning ühtlase heleduse ka kaadri servades, vähendades samal ajal kromaatilist aberratsiooni ja moonutusi minimaalseks. Valgusjõuline ava on abiks öiste maastike ja tähistaeva jäädvustamisel. Integreeritud SDM teravustamismootor hoolitseb vaikse ja kiire autofookuse eest.

* Paigaldatuna PENTAX APS-C mõõdus sensoriga digipeegelkaamera ette on fookuskauguste ekvivalent 23 mm kuni 46 mm.

Peamised omadused

1. Erandlik pildikvaliteet

Paigaldatuna PENTAX K-1 täiskaadersensoriga digipeegelkaamera ette katab see suumobjektiiv ülilaia vaatenurga vahemikus 15 kuni 30 mm. See perspektiiv aitab fotograafil jäädvustada muljetavaldavaid maastikuvõtteid. 30 mm positsioon võimaldab jäädvustada ka juhuslikke kaadreid.

2. Tipptasemel optiline disain

Suumobjektiivi optilises süsteemis on kasutusel kolm ED (Extra-low Dispersion) klaasläätse ja kolm asfäärilist optilist läätse. Optiline süsteem koosneb 18 elemendist mis on 13 grupis. Objektiiv jäädvustab kõrge lahutusvõime ja kauni kontrastsusega kujutisi. Kromaatiline aberratsioon ja muud moonutused on minimaalsed. 

3. Valgusjõuline F2.8 objektiiv

Kuna objektiivi maksimaalne ava on kogu suumi ulatuses F2.8, on see piisavalt mitmekülgne ja sobib kasutamiseks vägagi erinevate objektide pildistamiseks. Laiale vaatenurgale vaatamata suudab see objektiiv jäädvustada pildistatavat suurepäraselt pehme taustaga (bokeh). Isegi lähivõttel (lähim teravustamiskaugus 28 cm) saab pildistada ruumilise tundega kaadreid.

4. Integreeritud SDM teravustamismootor

Uue põlvkonna SDM (Supersonic Direct-drive Motor) tagab kiire ja vaikse autofookuse, võimaldades fotograafil reageerida kiirelt igat tüüpi objektidele.

5. Ilmastikukindel konstruktsioon

Objektiivis kasutusel olevad spetsiaalsed tihendid annavad sellele usaldusväärse ilmastikukindluse, hoides ära vee pääsemise objektiivi sisemusse. Ühendades objektiivi ilmastikukindla PENTAX digipeegelkaameraga on tulemuseks vastupidav ja usaldusväärne digitaalne tööriist mis toimib suurepäraselt ka nõudlikes oludes nagu udu, vihm ja veepritsmed.

6. HD vääristus parandab pildikvaliteeti

Objektiivile on kantud kvaliteetne mitmekihiline HD vääristus*. Tavapäraste mitmekihiliste vääristustega võrreldes tagab see PENTAXi poolt välja töötatud vääristus efektiivsema valgusedastuse ja vähem peegeldusi. Kujutis on ere, kõrge kontrastsusega ja vaba peegeldustest ja helkidest isegi nõudlikes valgusoludes nagu vastuvalgus.

* HD on lühend mõistest High Definition.

7. Muud omadused

Quick-Shift Focus süsteem võimaldab kiirelt lülituda ümber autofookuselt manuaalsele teravustamisele kui hoiate päästikut poolenisti all ja pöörate fookusrõngast pärast seda kui pildistatav on kaamera AF süsteemi poolt autofookusega teravustatud.

Üheksa labaga ümar diafragma ava jääduvstab fookusest välja jäävad objektid pehme ja kauni joonisega. Valgusallikate poolt joonte jäädvustamise efekt on minimaalne.

SP (Super Protect) vääristus objektiivi pinnal hülgab efektiivselt vett ja mustust.

Märkus: Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

 

üles