This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

HD PENTAX-D FA* 70-200mm F2.8 ED DC AW - Ülevaade

 • 70-200mm.jpg
 • DFA70-200_wo_Hood.jpg
 • DFA_70-200_wo_Hood.jpg
 • DFA_70-200.jpg
 • DFA_70-200_tele.jpg

 • sobib ka täiskaaderkaamerale
 • 3× telesuum (APS-C ees ekvivalendina 107-307mm)
 • valgusjõuline ava f/2.8
 • PENTAX* kõrge sooritusvõimega objektiiv, kõrge lahutusvõime
 • usaldusväärne ilmastikukindel konstruktsioon kaitseb tolmu ja niiskuse eest
 • sujuv ja vaikne autofookus tänu DC mootorile
 • uus Aero Bright vääristus ja HD vääristus optimeerivad valgusedastus ja minimeerivad peegeldused
 • ED läätsed briljantse teravuse ja värvikülluse jaoks

Links

Kirjeldusloe edasi

PENTAX K-bajonetiga digikaameratele mõeldud valgusjõuline telesuum on uus liige kõrge sooritusvõimega Star (*) tooteseerias.

See telesuumobjektiiv on välja töötatud kõrgeimat pildikvaliteeti silmas pidades, olles moonutuste kontrollimisel parim kõigist PENTAX objektiividest. Ava on püsivalt valgusjõuline f/2.8 kõigil fookuskaugustel 70 kuni 200mm. Koos PENTAXi poolt välja töötatud vääristustehnoloogiatega (nagu Aero Bright II ja tasemel HD vääristus) on tagatud äärmiselt kvaliteetne, helkide ja peegeldusteta, eriti terav ning kõrge kontrastsusega kujutis ja seda ka keerukates valgusoludes nagu näiteks kontravalguse puhul. Lisaks neljale ülimadala hajuvusega klaasläätsele ja kahele ED (Extra-low Dispersion) klaasläätsele sisaldab optiline süsteem ka paari uut Super ED klaasläätse mis kompenseerivad efektiivselt kromaatilist aberratsiooni kogu suumi ulatuses ning annavad selge, kõrge eraldusvõimega kujutise, mis on terav kogu kaadri ulatuses. Tolmu- ja ilmastikukindel korpus tagavad objektiivi vastupidavuse ja töökindluse ka nõudlikes ilmastikuoludes.

Kõrge sooritusvõimega Star () seeria objektiiv valgusjõulise f/2.8 avaga

See telesuum on välja töötatud Star () seeria uue mudelina, tagades tänu erinevate moonutuste minimaalsena hoidmisele eeskujuliku pildikvaliteedi ja teravuse servast serva. PENTAX K-bajonetiga peegelkaamera ees on objektiivi fookuskauguste ekvivalent umbes 107 kuni 307 mm. Valgusjõulise ava tõttu sobib objektiiv ideaalselt portreetööks, lubades jäädvustada kaunilt pehmeid esiplaane/taustu ja spordifotograafiaks, võimaldades kasutada lühikesi säriaegu kiire tegevuse teravana jäädvustamiseks. Objektiiv sobib kasutamiseks ka 35mm filmipeegelkaamera ees. APS-C sensoriga digipeegelkaamera ees tagab see briljantse, kõrge lahutusvõimega pildi ning servast serva teravuse seadmata seejuures ohtu ühilduvust tulevaste, suurema sensoriga kaameratega.

Tipptasemel optiline tehnoloogia

Objektiivis on kasutusel hiljuti välja töötatud Aero Bright Coating II. Tegemist on nanotehnoloogial põhineva läätsevääristusega mis tagab madalaima valguse peegeldumise. Lisades sellele mitmekihilise HD vääristuse, mis vähendab keskmist peegelduvust valgusspektri nähtavas osas rohkem kui tavapärane mitmekihiline vääristus, saame tulemuseks objektiivi, milles on helkide ja peegelduste teke minimaalne ka näiteks vastuvalguse puhul. Optilises süsteemis on ka neli ülimadala hajuvusega klaasläätse, kaks ED (Extra-low Dispersion) klaasläätse ja kaks Super ED klaasläätse, mille optilised omadused sarnanevad fluoriidile ning tagavad madalama valguse hajumise ning kromaatilise aberratsiooni efektiivsema kompenseerimise. Selle tulemusel on värvimoonutused kogu suumi ulatuses efektiivselt kompenseeritud ning kujutis on briljantne, kõrge kontrastsusega ja servast serva terav.

Tolmu- ja ilmastikukindel konstruktsioon

AW (All Weather) mudelina on see objektiiv usaldusväärselt tolmu- ja ilmastikukindel. Korpusel on 13 spetsiaalset tihendid mis hoiavad ära tolmu ja vee pääsemise objektiivi sisemusse. Kui kasutada objektiivi ilmastikukindla PENTAX digipeegelkaameraga, on tulemuseks välitingimustes vastupidav ja usaldusväärne töövahend. Suurepäraselt ja muretult on võimalik pildistada udus, vihmas, lumesajus ning muudes kohtades kus kaamera võib märjaks saada.

Uus kolme asendiga teravustamisrežiimi lüliti

Objektiiv on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud Quick-Shift Focus süsteemiga. See lubab kasutajal lülituda pärast kaamera AF süsteemi teravustamist koheselt manuaalse teravustamise režiimi. Kasutatavuse parandamiseks on objektiivile paigaldatud 3-asendiline lüliti. See lubab valida töörežiimiks QFS/A, QFS/M või MF. QFS/A on autofookuse prioriteediga režiim, mis lubab lülituda manuaalse teravustamise režiimi ainult pärast autofookuse teostamist. QFS/M on manuaalse fookuse prioriteediga režiim, mis lubab lülituda manuaalse teravustamise režiimi igal ajal - isegi kui AF süsteem alles toimetab. MF režiim lülitub koheselt manuaalsele teravustamisele kui pöörata objektiivi fookusrõngast. Kolm erinevat režiimi tagavad kiirema ja täpsema teravustamise sõltuvalt pildistatavast või olukorrast.

üles