This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

Pentax Q10 - Ülevaade

Q10-product-logo.png

Mõõtmetelt kompakt, omadustelt peegelkaamera

  • 12 megapiksliga tagantvalgustatud CMOS sensor
  • Full HD Video, H.264 koodek
  • Pildistabilisaator
  • Valik spetsiaalobjektiive

Links

Kirjeldusloe edasi

PENTAX Q10 on uusim mudel PENTAX Q hübriidkaamerate seerias, mis töötati välja populaarse PENTAX Q (august 2011) baasil. Kaamera võimaldab kõigil nautida muretut ja kvaliteetset digipeegelkaamera kvaliteediga fotograafiat. Uus CMOS pildisensor ja uuendatud algoritmid annavad Q10 kaamerale märksa parema sooritusvõime, kvaliteetsemad pildid ja kiirema autofookuse. Kaameras on säilinud eelkäija loomingulised funktsioonid nagu uduse taustaefekti juhtimine ja Smart Effect töötlusvahendid. Kuigi kaamera väline disain sarnaneb eelkäijale, on Q10 korpuse disainis mitmeid uuendusi. Üks neist on käepide, mis tagab kaamera kindlama käespüsimise käsitsemise hõlbustamiseks.

Erandlik pildikvaliteet

PENTAX Q10 kaameras on kasutusel hiljuti disainitud tagantvalgustatud CMOS pildisensor, millel on eeskujulikult madal mürarus ja kõrge tundlikkus. 12,4 efektiivse megapikslit ja ISO 6400 tipptundlikkuseaga Q10 jäädvustab kõrge lahutusvõime ja ühtlaste üleminekutega pilte. PENTAXi pikaajaliste, digipeegelkaamerate loomisest saadud kogemuste, võimsa pildiprotsessori ja eksklusiivsete Q-bajonetiga objektiivide kombinatsioon tähendab selgeid, kõrge kontrastsuse ja teravate detailidega pilte. Kuna mürasus on minimaalne, saab fotograaf muretult kasutada täit tundlikkuse ulatust ISO 100 kuni ISO 6400. Samuti on võimalik kasutada HDR (High Dynamic Range) funktsiooni, mis loob mitmest kaadrist ühe, laia dünaamilise ulatusega liitpildi, milles puuduvad mustad alasäris ja valged ülesäris alad.

Parendatud AF süsteem

Uus pildisensor ja uuendatud AF algoritm tähendavad, et PENTAX Q10 autofookuse töö on palju kiirem ja seda ka hämarates valgusoludes või teleobjektiivi kasutamisel. Kaamera kerel on ka AF abivalgus, mis optimeerib teravustamise täpsust hämaras. Näotuvastuse funktsioon leiab automaatselt kuni 12 nägu ja tagab peamise pildistatava teravuse.

Efektiketas loominguliste efektide lihtsamaks lisamiseks

Kui omistada kaamera esipaneelil olevale efektikettale Smart Effect funktsioon, on fotograafil võimalik lisada pildile soovitud viimistlusefekt kiirelt ja mugavalt, vaadates seda samal ajal LCD ekraanilt. Kuna efektikettal on neli asendit, saab neile menüü kaudu meelepärased Smart Effect režiimid eelnevalt ära omistada. PENTAX Q10 kohandamiseks kasutaja eelistustega saab sellele kettale omistada ka muid valikuid nagu Custom Image seadistus, digitaalfilter või pildi külgede suhte muutmine. 

Valik pilditöötlusvahendeid loovuse väljendamiseks

Custom Image funktsioon erilise viimistluse lisamiseks
Custom Image funktsioon lisab pildile silmapaistva lõppviimistluse, aidates sellega rõhutada fotograafi loomingulist kavatsust või elavdada konkreetse stseeni miljööd. Kasutajal on võimalik valida üheksa Custom Image režiimi hulgast.

Digitaalfiltrid kunstipäraste efektide lisamiseks
Digitaalfiltrite funktsioon võimaldab fotograafil lisada pildile erinevaid visuaalseid efekte ja seda ilma arvuti abita. 19 filtri hulgas on 11 filtrit, mida saab kasutada ka pildistamise ja videosalvestuse ajal. Ülejäänud 8 filtrit on kasutatavad ainult taasesituse käigus. Ühele pildile saab eriliste efektide loomiseks rakendada ka mitmeid filtreid üksteise järel.

Smart Effect funktsioon – viimistluse juhtimine efektiketta abil
Kasutades kaamera esipaneelil olevat efektiketast, saab fotograaf kiirelt ja mugavalt lisada pildile soovitud viimistlusefekti, kontrollides seda samal ajal LCD ekraanilt. Üheksa Smart Effect režiimi hulka kuulub Brilliant Color, mis annab kõrge värviküllusega pildi ja Cross Process, mis garanteerib unikaalsete toonidega lõppviimistluse. Kettal on neli asendit, igale asendile saab omistada erineva efekti.The Custom Image function adds a distinctive finishing touch to an image, to more faithfully express the photographer’s creative intention or reproduce the ambience of a specific scene. The user has a choice of nine Custom Image modes, including Bleach Bypass, which produces a dramatic, movie-like finish.

Tehnilised andmed loe edasi

Tüüp - Kaamera tüüp Vahetatavate objektiividega digitaalne hübriidkaamera, PENTAX Q bajonett
Objektiiv - Bajonett PENTAX Q-bajonett
Sensor - Tüüp Primaarvärvide filtriga CMOS sensor
Sensor - Efektiivseid piksleid umbes 12,4 megapikslit
Kere - Kõrgus 58 mm
Kere - Laius 102 mm
Kere - Sügavus 33,5 mm
Kere - Kaal

200 g (koos aku ja mälukaardiga)
180 g (ainult kere)

Objektiivid loe edasi

üles