This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

PENTAX K-1 peegelkaamera

RICOH IMAGING COMPANY, LTD. on välja töötanud PENTAX K-1 digipeegelkaamera. Tegemist on tunnustatud PENTAX K seeria lipulaevaga, millel on täismõõdus 35 mm CMOS pildisensor. Kaamera võimaldab jäädvustada ülikõrge lahutusvõimega pilte ning sobib tõsistele harrastajatele ja professionaalidele.

PENTAX K-1 on varustatud suure ja sooritusvõimelise CMOS sensoriga (35,9 × 24,0 mm) millel on 36,4 efektiivset megapikslit. See koos PENTAXi poolt välja töötatud pilditehnoloogiatega tagab ülimalt kõrge lahutusvõimega pildid, milledes on rohkelt pooltoone ja eeskujulik kvaliteet kõrgema tundlikkuse kasutamisel. Suurest pildisensorist tulenevalt on kaamera teravussügavus võrdne 35 mm filmikaameratega, lubades kasutajal jätta taust uduseks (bokeh) efektiivsemalt kui varem. Aastakümneid kestnud kaamerate arendamise käiägus kogunenud tehnoloogiate edasiarenduse tulemusena on PENTAX varustanud K-1 kaamera hulga uusimate tehnoloogiatega. Uue põlvkonna pildistabilisaator kompenseerib efektiivselt kaamera värisemist viiel teljel ning seda ka kuni 5 astet pikema säriajaga. Sama mehhanism nihutab pildisensorit ühe piksli võrra lubades kasutada ülikõrge lahutusvõimega pildistamist. Tipptasemel tehisintellekt toetab eriti täpset särijuhtimismehhanismi. K-1 kompaktses korpuses on varjul terve hulk PENTAXi poolt leiutatud omadusi ja funktsioone nagu näiteks igas suunas kallutatav LCD ekraan, nuppude valgustamise kaamera kasutamise lihtsustamiseks pimedas ning peaaegu 100% vaateväljaga optiline pildiotsija. Lisaks hulgale objektiividele (alates filmikaamerate objektiividest kuni uusimate D FA-seeria objektiivideni) saab K-1 ees pildi kärpimise funktsiooni abil (Crop) kasutada ka märksa kompaktsemaid DA-seeria objektiive, mis on mõeldud APS-C mõõdus pildisensoriga digipeegelkaameratele.

Peamised omadused

1.  Kõrge lahutusvõime ja rikkalike pooltoonidega pildid tänu 36,4 megapikslile
K-1 kaameras on kasutusel äsja välja töötatud 35 mm vormingus CMOS täiskaadersensor. Esimest korda ajaloos on PENTAX K seeria kaameras käigus selline sensor. Sensoril puudub AA filter (anti-aliasing), mis annab prioriteedi lahutusvõimele. Koos kiire pilditöötlussüsteemi ja uue PRIME IV pildiprotsessoriga, mis suudab jäädvustada 14-bitist RAW vormingus kujutist, jäädvustavad 36,4 megapikslit ülimalt kõrge lahutusvõime ja peente pooltoonidega kujutisi. Kaamera lubab kasutada ka kõrget tundlikkust kuni ISO 204800 ning jäädvustada kauneid, selgeid pilte kogu tundlikkuse ulatuses, hoides tüütu digimüra kõigil tundlikkuse tasemetel kontrolli all.

2. Uue põlvkonna pildistabilisaator: viieteljeline SR II süsteem
(1) Integreeritud pildistabilisaator toimib kõigi ühilduvate objektiividega
K-1 on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud SR II (Shake Reduction II) pildistabilisaatoriga, mis stabiliseerib täiskaadersensorit viiel teljel kasutades mis tahes ühilduvat PENTAX objektiivi*. Lisaks tavapärasele värisemisele on see uus süsteem mõeldud kompenseerima ka lähivõttel tekkivat horisontaalset ja vertikaalset värinat ning kaamera kaldumist. Objektiivi integreeritud pildistabilisaatorid seda ei suuda. Stabilisaatori efekti ulatus on kuni viis säriaja astet, mis on seni suurim PENTAX digipeegelkaamerate hulgas. Isegi kui pildistate kaasavedamisega kaadrit, tuvastab see süsteem automaatselt kaamera liikumissuuna ning juhib SR süsteemi tagades alati parima tulemuse ilma, et oleks vaja režiime vahetada.

(2) Pixel Shift Resolution süsteem koos uue liikumise korrigeerimise funktsiooniga
K-1 on varustatud Pixel Shift Resolution süsteemiga**. Tegemist on uusima super-lahutusvõime tehnoloogiaga mis jäädvustab samast stseenist neli kaadrit nihutades pildisensorit ühe piksli võrra iga kaadri jaoks ning luues neljast kaadrist ühe liitpildi. Võrreldes tavapärase Bayer süsteemiga, mille puhul annab iga piksel ainult ühed värviandmed, saab selle süsteemi puhul iga piksel kõik värviandmed. Tulemuseks on tavaliste täiskaadersensoritega võrreldes ülikõrge lahutusvõimega pildid tõepäraste värvide ja peene detailsusega. See süsteem pakub ka uut liikumise korrigeerimise funktsiooni***, mis automaatselt tuvastab liikuva objekti sarivõtte ajal ja muudab selle negatiivsed mõjud kaadrite liitmise ajal minimaalseks.

(3) Uuenduslik AA filtri simulaator muaree minimeerimiseks
Rakendades pildisensorile mikroskoopilist vibratsiooni särituse ajal, suudab K-1 kaamera AA (anti-aliasing) filtri simulaator**** luua sama muaree vähendamise efekti nagu optiline AA filter. Erinevalt optilisest filtrist, mis loob alati identse tulemuse, lubab see uuenduslik simulaator lisaks efekti sisse ja välja lülitamisele valida ka efekti taseme. See tähendab, et fotograafil on võimalus valida sobiv efekti tase lähtudes pildistustingimustest.

(4) Toetavad pildistusfunktsioonid
Kuna K-1 SR üksus omab paindlikku disaini ja võimaldab pildisensorit igas suunas kallutada, pakub see lisaks ka hulka käepäraseid funktsioone nagu näiteks automaatne horisondi kompensatsioon, kaadri peenhäälestus ning ASTROTRACER, mis lihtsustab taevakehade jäädvustamist kasutades integreeritud GPS moodulit.

* Selle mehhanismiga ühilduvad objektiivid: K-, KA-, KAF-, KAF2- ja KAF3-bajonetiga objektiivid; keermega objektiivid (adapteri abil); 645- ja 67-süsteemide objektiivid (adapteri abil). Teatud objektiivida ei pruugi osad funktsioonid toimida.
** Selle süsteemi kasutamisel on soovitatav kinnitada kaamera kindlale statiivile. Liikuva objekti jäädvustamisel ei pruugi see kaamera vaateväljas selgelt jäädvustada kas osaliselt või tervikuna.
*** Liikumise korrigeerimine ei pruugi olla piisav kui pildistatav liigub teatud suunas ja/või mustris. See funktsioon ei garanteeri liikumise korrektset korrigeerimist kõigi objektide puhul.
**** See funktsioon toimib kõige efektiivsemalt kui säriaeg on 1/1000 sek või pikem. Seda funktsiooni ei saa kombineerida teatud pildistusfunktsioonidega nagu näiteks Pixel Shift Resolution süsteem.

3. Kallutatav ja pööratav LCD ekraan
K-1 tagaosas asub äsja välja töötatud pööratav LCD ekraan, mille kaldenurka saab määrata nii horisontaalselt, vertikaalselt kui ka diagonaalselt. Lisaks võimalusele kallutada ekraani 35 ° horisontaalselt ja umbes 44° vertikaalselt, saab ekraani tõmmata ka välja nii, et ekraani pilt on nähtav vöökõrguselt pildistamisel. Suur 3,2-tolline LCD ekraan sisaldab umbes 1,037 miljonit pildipunkti ning külgede suhe on 3:2. Ekraan on vastupidavuse huvides kaetud karastatud klaasiga. Lisaks laiale vaatenurgale on ekraani disain ka õhuvaheta. See tähendab, et LCD ekraani kihtide vahekaugus on peegelduste ja valguse hajumise huvides minimaalne, tagades parema nähtavuse välitingimustes. Uus Outdoor View Setting režiim lubab kasutajal määrata ühe nupuvajutusega ekraanile meelepärase ereduse

4. Äsja välja töötatud SAFOX 12 millel on 33 sensorpunkti ja täiskaadermõõdus AF raam
K-1 kaameras on kasutusel uus SAFOX 12 AF sensormoodul mille AF raam katab täiskaadri ulatuse 33 AF sensoriga (25 risti-tüüpi sensorit keskel). Keskmine ja selle kohal ning all olevad sensorid on mõeldud tuvastama F2.8 objektiivi valgusvoogu. Selliselt on lihtne saada täpne teravustamine valgusjõulise objektiivi kasutamisel. Koos PENTAXi reaalajas stseeni analüüsimise süsteemiga tagab see AF süsteemi oluliselt parema autofookuse jälgimise kiiresti liikuvate objektide jäädvustamisel.

5. Uuendatud PENTAX Real-Time Scene Analysis System koos tehisintellektiga
86 000 piksliga RGB sensor ja uus PRIME IV pildiprotsessor tähendavad kombineerituna seda, et K-1 kaamera stseeni analüüsimise süsteem jälgib reaalajas ereduse jaotumist kogu kaadris, pildistatava värve ja liikumist. Nende andmete alusel määratakse suure täpsusega kindlaks pildistatava valgustatus ning särituse optimeerimine. Uuenduslik tehisintelligents selles algoritmis*, mida nimetatakse sügavaks õppimiseks, tagab iga stseeni täpsema hindamise ning sellest lähtuvalt särituse optimeerimise.

* Toimib kui AUTO särirežiimi seadistus on Scene Analyze Auto ja Custom Image režiim on Auto Select.

6. Peaaegu 100-protsendilise vaateväljaga pildiotsija
35 mm täiskaadersüsteemile loodud uus pildiotsija pakub loomulikku peaaegu täielikku vaatevälja ning 0,7-kordset suurendust. Pildiotsijas on kasutusel Natural Bright Matte III  teravustamisklaas, mida on tunnustatud kasutuslihtsuse poolest manuaalsel teravustamisel ja fookusest välja jäävate alade tõetruul kujutamisel pildiotsijas. Läbipaistev ekraan lubab kuvada pildiotsijasse suurt hulka pildistusinfot.

7. Kiire sarivõte kuni 4,4 kaadrit sekundis
K-1 kaameral on uus ja suur katik mis vastab mõõtmetelt kaamera täiskaadersensorile. Kaameras on ka hulk uusi mehhanisme mis tagavad kiire ja ülitäpse juhtimise peegli mehhanismile. Lisaks on viimatimainitu varustatud pehmendusmehhanismiga, mis vähendab efektiivselt peegli löögi mõju. PRIME IV kiire andmeedastussüsteem lubab kasutajal pildistada järjest kuni 17 kaadrit RAW vormingus (kuni 70 kaadrit JPEG Best vormingus) tippkiirusega kuni 4,4 kaadrit sekundis.

8. Toetavad funktsioonid pildistamise efektiivsuse ja kasutusmugavuse tõstmiseks
・Töötulede funktsioon, mis valgustab LED tuledega nelja erinevat kohta kaamera kerel (objektiivi bajoneti kohal, LCD ekraani taga, mälukaardi pesas ja kaablite pesas), lihtsustades objektiivi ja mälukaardi vahetamist, kaablite ühendamist ja eemaldamist ning nuppude kasutamist öösel ja nõrgalt valgustatud kohtades.
・Nuppude lukustamise funktsioon mis hoiab ära noolenuppude ja muude säritusega seotud nuppude eksliku kasutamise.
・Smart Function, mis lubab kasutajal kiiresti valida ja seadistada soovitud funktsioone kasutades vaid funktsiooniketast ja seadistusketast kaamera ülaosas ilma, et peaks süvenema menüüdesse LCD ekraanil.
・Kontrollpaneeli kohandamise funktsioon võimaldab ekraanimenüü loendi ja/või asukoha muutmist.

9. Kompaktne ja tugev tolmu- ja ilmastikukindel kere
K-1 kaamera ülemine, eesmine ja tagumine paneel on valmistatud kergest kuid vastupidavast magneesiumsulamist. Kuigi kaameras on kasutusel usaldusväärne ja vastupidav katikumehhanism, mis kestab professionaalses kasutuses 300 000 kaadrit (mõõdetud tegeliku pildistamisega), on kere mõõdud tänu uuele hõljuva peegli mehhanismile viidud minimaalseks. 87 tihendit kaamera erinevates kohtades muudvad K-1 kere ka tolmu-, ilmastiku- ja külmakindlaks, tagades veatu töö ka -10°C keskkonnas. Kõik need omadused teevad K-1 kaamerast usaldusväärse, universaalselt võimeka töövahendi ja seda ka nõudlikes tingimustes.

10. Wi-Fi ühendus toetab nutitelefone
K-1 lubab kasutada hulka traadita võrgu (Wi-Fi) funktsioone mis toetab kasutamist nutitelefonide ja tahvelarvutitega. Kui paigaldada nutiseadmesse Image Sync tarkvara, saab kasutaja eemalt kontrollida kaamera otsevaadet (live view), pildistada ja muuta kaamera seadistusi nagu ava, säriaeg ja ISO tundlikkus. Tehtud pilte saab laadida nutiseadmesse ning seejärel postitada sotsiaalvõrkudesse.

11. Full HD videosalvestus ja loomingulised töövahendid
K-1 jäädvustab Full HD videolõike (1920 × 1080 pikslit; 60i/30p kaadrisagedus) H.264 vormingus ning on varustatud stereomikrofoni sisendi ja kõrvaklapipesaga. Kasutaja saab määrata salvestuse helitugevust käsitsi, jälgida helirõhu tasemeid mikrofoniga salvestamisel ning vähendada tuulemüra uue režiimi abil. Lisaks hulgale videoefektidele pakub K-1 ka intervallvideo režiimi mis jäädvustab seeria 4K-lahutusvõimega (3840 × 2160 pikslit) pilte üheks videolõiguks.

* Spetsiaalse pilditöötluse puhul sõltub kaadrisagedus valitud eriefekti režiimist.

12. Integreeritud GPS moodul
Tänu integreeritud GPS moodulile saab K-1 kaameraga kasutada erinevaid GPS funktsioone. Nende hulka kuulub pildistuskoha koordinaatide ja UTC aja (Universal Time Coordinated) salvestamine ning pildistamise suund. Kasutajal on lihtne vaadata GPS andmeid sisaldavaid pilte arvuti abil, sirvida neid, kontrollida asukohtade andmeid ekraanil või salvestada neid.

K-1 on varustatud ka muude unikaalsete tööriistadega nagu näiteks: elektrooniline kompass, mis kuvab kaamera suuna LCD ekraanil; GPS logi, mis salvestab fotograafi liikumist ja ASTRO TRACER, mis lihtsustab taevakehade jälgimist ja pildistamist kasutades GPS andmeid koos kaamera SR mehhanismiga.

13. Muud omadused
・Tasemel DRII (Dust Removal II) mehhanism kaamera sensorile langenud tolmu efektiivseks eemaldamiseks.
・Kärpimise režiim lubab valida kaadri mõõduks AUTO, FF (Full Frame ehk täiskaader) ja APS-C, et kohanduda erinevate objektiividega
・Clarity ja Skin Tone korrigeerimise funktsioonid, ehk uusimad pilditöötlustehnoloogiad RICOH kesklaborist
・HDR (High Dynamic Range) pildistamine RAW vormingus andmete salvestamisega, kasutatav ka käest pildistamisel
・PENTAXi poolt leiutatud juhtimissüsteem on mõeldud kiireks ja täpseks reageerimiseks fotograafi kavatsustele
・Kaks SD kaardipesa tagavad paindlikkuse (ühildub SDXC UHS-1 kiirusega SDR104 siinikiiruse režiimis)
・Erinevate parameetrite kompenseerimine: objektiivi moonutus, lateraalne kromaatiline aberratsioon, difraktsioon ja ereduse tase kaadri äärealades. Fringe efekti mõju saab kompenseerida RAW-vormingus failide töötlemisel.
・Ühilduvus PENTAX Image Transmitter 2 tarkvaraga (eeldab tarkvara uuendamist RICOH IMAGING veebilehelt)
・Kaasas Digital Camera Utility 5 tarkvara uusim versioon.

Eraldi müüdavad tarvikud

D-BG6 akutald
Eksklusiivselt PENTAX K-1 kaamera jaoks mõeldud akutald. See lihtsustab pildistamist vertikaalasendis kuna omab juhtnuppe (särilukk, AF, ISO, särikompensatsioon, roheline nupp, eelvaate hoob, kaks elektroonilist valikuketast - just nagu kaamera kerel). Akutallal on kaamera kerele vastav ilmastiku- ja tolmukindel disain. Lisaks kaamera liitiumakudele saab selles kasutada kuut AA-mõõdus patareid.

Kõik muude siin mainitud brändid või tootenimed on vastavate ettevõtete kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.

Disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

 

 

 

üles