This website may place cookies on your computer to help us improve your personal user experience. Please read our privacy policy to learn more about cookies.

Uus valgusjõuline, kõrge sooritusvõimega standardsuum PENTAX K-seeria digipeegelkaameratele

RICOH IMAGING COMPANY, LTD. esitleb uut HD PENTAX-D FA 24-70mmF2.8ED SDM WR objektiivi. Uus standardsuum on loodud sobima täiskaadersensoriga kaameratele.

Paigaldatuna 35mm mõõdus sensoriga digipeegelkaamera ette (hetkel väljatöötamisel), katab see valgusjõuline standardsuum fookuskauguste vahemiku alates 24 mm lainurgast kuni 70 mm teleni* ja pakub seejuures püsivalt valgusjõulist f/2.8 ava. Kolm ED (Extra-low Dispersion) ja neli asfäärilist optilist elementi tagavad ühtlase valgustugevuse ka kaadri servades ja hoiavad minimaalsena erinevad moonutused. Tulemuseks on hea joonisega detailne, kontrastne ja kõrge lahutusvõimega kujutis. Integreeritud SDM (Supersonic Direct-drive Motor) teravustamismootor tagab kiire ja vaikse autofookuse.
* Paigaldatuna K-seeria digipeegelkaamera ette katab see suumobjektiiv fookuskauguste vahemiku 37 mm kuni 107 mm.

 

Peamised omadused

 1. Erandlik pildikvaliteet

Uues optilises süsteemis, mis koosneb 17 elemendist 12 grupis, on kolm ED (Extra-low Dispersion) läätse, üks anomaalse dispersiooniga asfääriline klaaslääts ja kolm asfäärilist läätse. Objektiiv tagab piisava valgustugevuse ka kaadri servades ning kompenseerib erinevad moonutused minimaalseks. Tänu sellele on objektiivil kõrge MTF (Modulation Transfer Function) näit ning sellega jäädvustatud pildid on detailsed, kontrastsed ja kõrge lahutusvõimega. Praegused PENTAX K-seeria digipeegelkaamerad kasutavad ainult optika keskosa, andes tulemuseks kõrge lahutusvõime ja ühtlase pildikvaliteedi kogu kaadri ulatuses.

 

2. Valgusjõuline standardsuum

35mm sensoriga digipeegelkaamera ees katab see umbes 2,9-kordse suumiga objektiiv fookuskaugused lainurgast kuni mõõduka teleni (24 kuni 70 mm). Objektiivi maksimaalne ava kõigil fookuskaugustel on f/2.8. Selle objektiiviga on kaetud kõige sagedamini pildistamisel kasutatavad fookuskaugused ning lisaks saab 24 mm seadistusega jäädvustada laiu maastikuvaateid või mahutada rohkem pildile kitsastes siseruumides. Praeguse K-seeria digipeegelkaamera ees on selle objektiivi fookuskauguste ekvivalent 37 kuni 107 mm, ulatudes mõõdukast lainurgast mõõduka telefotoni. Valgusjõuline ava aitab näiteks portree pildistamisel jäädvustada tausta meeldivalt pehmena ning pildistada hämarates valgustingimustes (päikeseloojang, siseruumid) käelt.

 

3. Integreeritud SDM (Supersonic Direct-drive Motor)

Uue põlvkonna SDM (Supersonic Direct-drive Motor) fookusmootoriga on tagatud vaikne ja kiire automaatne teravustamine. See lubab fotograafil reageerida kiirelt erinevate objektide pildistamisel.

 

4. Ilmastikukindel konstruktsioon

Objektiiv on varustatud spetsiaalsete tihenditega mis hoiavad ära vee pääsemise objektiivi sisemusse. Kui paigaldada see objektiiv ilmastikukindla PENTAX digipeegelkaamera ette, on tulemuseks vastupidav ja usaldusväärne töövahend mis toimib suurepäraselt ka keerukates ilmastikuoludes nagu näiteks vihm ja udu või kohtades kus kaamera võib märjaks saada.

 

5. HD vääristus pildikvaliteedi parandamiseks

Objektiivis on kasutusel kõrgetasemeline mitmekihiline HD (High Definition) vääristus. Võrreldes tavapäraste mitmekihiliste vääristustega tagab see PENTAXi poolt välja töötatud vääristus kõrgema valgusedastuse ja minimaalsed peegeldused. Seega saab ka keerukates valgusoludes (näiteks vastuvalgus) jäädvustada eredaid, kõrge kontrastsusega pilte ilma helkide ja libakujutisteta.

 

6. Kiirelt ümberlülitatav teravustamine

Objektiiv on varustatud PENTAXi poolt välja töötatud süsteemiga, mis lubab kasutajal koheselt lülituda autofookuselt ümber manuaalsele teravustamisele kui kaamera AF süsteem on pildistatava teravustanud. See lubab vajadusel korrigeerida fookust käsitsi.

 

7. Muud omadused

・Ümar diafragma ava jäädvustab fookusest välja jäävad taustad pehmelt ja kaunilt (bokeh) ning muudab minimaalseks joonte tekke kaadrisse jäävate valgusallikate ümber.
・Suumi lukustus objektiivi pikenemise ärahoidmiseks transpordil.

Märkus: disain ja tehnilised andmed võivad muutuda.

üles